Skocz do zawartości

Kolumny do salonu 40m2 rekomendacje


Endymion123

Recommended Posts

2 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Obudowy różnią się od siebie delikatnie, nie są takie same. Polecam je zmierzyć od końca cokołu do końca kolumny. Różnica kilku cm. Obudowy są dodatkowo wzmocnione wewnątrz. Są inne cokoły. 

Co do obudów, podobny myk co z DC6T SE.

But it's not just a rebadge with a new lick of paint: the SEs got a new stabilising plinth, revised motor system on the drivers, enhanced crossovers and extensive internal bracing.

https://www.whathifi.com/tannoy/revolution-dc6t-se/review

Mam nadzieję, że nie zaśmiecam zbytnio autorowi wątku.

38 minut temu, Endymion123 napisał:

ło panie...😁 Fajne ceny, ale to na razie trochę abstrakcja :) Plus rozumiem, że to ma grać, ale jednak wygląd hmm, specyficzny mocno.

Też kiedyś uważałem że się im w d... poprzewracało z tymi cenami, no ale jak posłuchałem, to przepadłem 😇

Co do wyglądu, to jak lubisz klimat lat siedemdziesiątych muzycznie, to oni właśnie na tym słuchali.

https://www.soundonsound.com/people/inside-track-black-sabbath-13

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabat jak najbardziej, ale tylko z Dio, szczególnie Heaven and Hell, (nigdy nie rozumiałem fenomenu skrzeczenia Ozziego 😉). Ewentualnie sporo nowych zespołów stylizowanych na tamte lata, Kadavar, Colour Haze, Samsara Blues Experiment, Blues Pills, Greta van Fleet, itp. Także musiałoby to wszystko sprawdzać się w takiej muzyce jak i metalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Co do Fyne serii SP, mogli ją nazwać 602 i byłby spokój :).

Tak pisałem o tym chyba jako pierwszy kiedy tylko 502SP pojawiły się na rynku.

Ale to samo robili w przypadku Tannoya.

Masz już kilka propoycji do odsłuchu.

Fyne, Silvery 500, QR5tki czy Heco Revolution 9. Powtarzam się. Ale to modele które moga ci na prawdę mocno spasować.

Piotr

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi777 napisał:

Skrzeczenie z Ozzym? Jego głos idealnie pasował do muzyki.

Dio był zmanierowany. Co z tego, że technicznie lepszy?

Nie chciałbym, żeby wątek zmienił się w dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, szukam kolumn :) Jeśli lubisz Ozziego świetnie, nie mnie z tym dyskutować :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2022 o 09:31, Q21 napisał:

Spójrz także w kierunku Focal Aria 948 czyli najpotężniej brzmiącą kolumnę z serii Aria. Jeśli lubisz przejrzystą ale nie analityczną górę, dużą przestrzeń oraz delikatnie rozpyloną górę to są to kolumny, które powinny Ci się spodobać. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Miałem okazję dziś posłuchać tych kolumn i muszę powiedzieć, że ogólnie bardzo mi te Focale przypadły mi do gustu. Faktycznie przestrzeń spora, separacja i szczegółowość, do tego bas który schodził nisko, czuć go było w piersi, ale jednocześnie się nie męczy, nie leje się i jest hmm, ciekawy. Dół bardzo mi pasował (porównałem też z RF-7,Klipscha i tam bas też schodził nisko, ale miałem wrażenie że nie był tak wyrazisty, jakby trochę hmm płaski, jeśli to dobre słowo). To samo wszystko na górze w Focalach, talerze i inne rzeczy, grają ładnie i szczegółowo, powiedziałbym całościowo ekscytująco :) Ogólnie moim zdaniem kolumny, z którymi nie można się nudzić cały czas coś zwraca uwagę, nie jest płasko, nudno czy ospale. Mam tylko niewielkie zastrzeżenia do jakby podbijania części średnicy w stronę góry, tzn niektóre gitary i wokale były jakby podbijane za wysoko. W niektórych utworach prawie tego nie było, ale w niekórych mi znanych gdzie np gitara była dość nisko tu szła w górę, a wokal wydawał się zbyt wysoki. 

Zastanawiam się, czy to może być kwestia wzmacniacza - odsłuch był na Atoll IN200. Czy może coś innego pozwoliłoby zachować górę i dół, ale nieco pogłębić górne partie środka, żeby nie szły zbyt wysoko i ostro? Będę testować na swoim starym Rotelu i kilku nowszych opcjach, jakieś sugestie? A może są jakieś kolumny które grają podobnie, ale jeszcze lepiej, może mają bardziej "mięsisty" środek przy podobnym basie i górze? Mogą być nieco droższe do kilkunastu tys. /szt. jeśli to dałoby mocną poprawę w tym zakresie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll gra i tak łagodnie.

Właśnie główne pytanie to jak długo słuchałeś? Bo to jest najczęstrzy problem w poznaniu kolumn.

Warto je posłuchać dłużej.

Focale mają jasniejsze górę. Nie taką jak Klipsch ale jesli juz przy krótkim odsłuchu coś denerwującego zauważyłeś to powiem Ci to będzie wychodzic.

Sprawdziłeś Silver 500?

Będą słuchane też Fyne F 502SP?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Atoll gra i tak łagodnie.

Właśnie główne pytanie to jak długo słuchałeś? Bo to jest najczęstrzy problem w poznaniu kolumn.

Warto je posłuchać dłużej.

Focale mają jasniejsze górę. Nie taką jak Klipsch ale jesli juz przy krótkim odsłuchu coś denerwującego zauważyłeś to powiem Ci to będzie wychodzic.

Sprawdziłeś Silver 500?

Będą słuchane też Fyne F 502SP?

Piotr

 

Na razie tylko Focal Aria 948, RF7 i jeszcze Polk Audio Legend L600, ale te ostatnie mi zupełnie nie podeszły. Co prawda były dokładne, niby wszystko poprawnie i się spinało, ale jakoś tak sucho i bez tego powera i hmm, radości, energii jaką dawał Focal, coś mi w nich od razu brzmiało delikatnie nie tak. Focal mnie nie zmęczył, słuchałem go myślę około godziny, może półtorej, ten środek delikatnie podbity do góry mnie nie drażnił. Po prostu brzmiało to w niektórych kawałkach inaczej niż na wszystkim na czym do tej pory tych utworów słuchałem i coś jakby za wysoko, takie delikatne wrażenie. Ale nie we wszystkim to się objawiało co też ciekawe.

Może uda mi się posłuchać kilka innych kolumn w przyszłym tygodniu, ewentualnie właśnie może jakieś kombinacje z elektroniką? Ten Atoll IN200 był podpięty jako przykład i grał ok, fajnie kontrolował dół chociażby, ale jeśli coś innego, może być drożej co zachowa te elementy które tak mi się na odsłuchu podobały a jednocześnie coś delikatnie zrobi ze średnicą to byłoby miło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...