Skocz do zawartości

Amplituner stereo do B&W 603 s2


KaMaRo

Recommended Posts

Witam, 

 

Na początku witam wszystkich formuowiczów Audio, cieszę się że dołączyłem do Waszego grona. 

Od jakiegoś czasu zacząłem interesować się sprzętem trochę wyższej klasy niż budżetowe wieże audio. W zeszłym roku zakupiłem w promocji mój pierwszy zestaw który składał się z Yamahy RX-V485 i kolumn Pure Acoustic 6, które szybko sprzedałem. Do amplitunera kupiłem kolumny Teufel Ultima 40. Zestaw po wygrzaniu grał całkiem przyzwoicie ale to nie było to o co mi chodziło.

I w końcu zacząłem szukać profesjonalnego sprzętu audio, po wielu odsłuchach padło na zestaw składający się z kolumn B&W 603 s2 ze wzmacniaczem Rotel A11 Tribute i tunera T11.

Na odsłuchu ten zestaw zrobił na mnie i na żonie  największe wrażenie, w porównaniu do NAD 368 i kolumnami Mission, Elac, Indiana Line ten zestaw grał bardzo przestrzennie, czysto z dobrym basem. Po przywiezieniu sprzętu do domu ów efekt wow padł ale wiedziałem że na efekt trzeba poczekać z racji wygrzania sprzętu.

Minęło już ponad pół roku od zakupu i tego efektu z odsłuchu nie ma, wręcz głośniejsze słuchanie muzki mnie meczy, gra zbyt jasno, za mało średnicy, jedynie co mi się podoba to bas.

Kilka dni temu pożyczyłem od znajomego wzmacniacz Yamahy A-S701 i w połączeniu z kolumnami gra to wyraźnie lepiej (dźwięk łagodniejszy, przestrzenny ze słabszym basem niż w Rotelu) ale wydaje mi się że to nie jest jeszcze to czego oczekuje. 

Pomieszczenie w którym znajduje się mój sprzęt ma 25 m2 (4,2x5,7m2), okablowanie Melodika.

 

Teraz zastanawiam się nad zakupem amplitunera stereo a następnie w niedalekiej przyszłości nad dokupieniem końcówki mocy.

Amplituner będzie jako All in One, do radia, podłączenia TV, streamowania z Spotify. 

Amplituner który rozważam w zakupie (budżet do 4000 PLN):

 

Yamaha R-N602

Denon DRA 800h

Onkyo TX-82070

Marantz NR1200

Magnat MR 780

 

Tak jak wspominałem za jakiś czas wybrany amplituner będzie służył jako przedwzmacniacz/streamer.

Następnie planuję zakup końcówki mocy (budżet też ok 4000 PLN), poniżej kandydaci:

 

Emotiva Basx A2

Musical Fidelity M2si lub M3si

Advance Acoustic  X-I75

Atoll AM100 Signature

NuPrime STA-9

 

To czego oczekuję od zestawu to ciepłe, przestrzenne brzmienie z szybkim basem.

Słucham głownie spokojniejszych utworów ale czasem zdarza się że wrzucę Metalicę, Nightwish lub coś z Country lub Rock'a.

 

Kolumn nie wymienię bo uważam że w tej klasie nie mają sobie równych, jedynie co potrzebują to dobrze dopasowanego napędzania.

Proszę o wasze propozycje złożenia zestawu do tych kolumn, nie mam możliwości żeby porównać w domu wszystkich kombinacji w/w sprzętu, ewentualnie inne propozycje ale z amplitunerem stero i końcówką mocy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem są kolumny nie wzmacniacz.

Bowersy serii 6 tak grają.

W sali odsłuchowej grało to dobrze bo słuchaliście krótko.

Wtedy robią wrażenie na dłuższa metę męczą.

Jesli je chcesz zostawić to bardzo ciepły wzmacniacz.

Atoll IN 80, Musical Fidelity, Denon DRA 800.

Marantz kompletnie odpada. Yamaha i Emitiva też.

No chyba że wymienić kolumny na takie bardziej nasycone . łagodniejsze?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Bowersy 603 s2 to detaliczne kolumny i jeśli chciałbyś uzyskać łagodniejsze brzmienie to polecałbym posłuchać gęsto brzmiącego Xindaka 6950 II lub Atolla IN50 Signature. 

Jeśli miałby to być amplituner to w grę wchodziłyby 2 opcje Onkyo 8270 lub Denon DRA800h z naciskiem na Denona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie.

Zgadzają się z moimi przypuszczeniami o sprzęcie z cieplejszym brzmieniem.

W pierwszej kolejności przetestuje Denona potem ewentualnie Onkyo.

Jeśli oba w/w sprzęty nie sprawdza się pójdę w stronę lamp, Yaqin MS 30L lub MS 77T, Taga Harmony 1000 ewentualnie Magnat MR 780. 

Chyba że od razu iść w coś lampowego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, KaMaRo napisał:

Raczej hybryda.

Przetestować chce w mieszkaniu, nie chce w pomieszczeniu odsłuchowym bo będzie tak jak z Rotelem.

Bardzo słusznie

10 godzin temu, KaMaRo napisał:

Vincent SV-227MK odpada ze względu na budżet grubo poniżej. A czysta lampa do 4k?

Czysta lampa do 4K to raczej Yaqin. Ale moim zdaniem nie ma co kupowac lampy w tym budzecie.

To sa wzmacniacze w które trzeba nieco zainwestować. nie polecam tanich lamp :/

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzeń i szybki bas jak najbardziej uzyskasz na tych głośnikach ale ciepła raczej nie, są mocno detaliczne i szczegółowe i bardzo zwartym basem, sam przeskoczyłem z nich na serie 7 bo trochę miękkości złapała względem 6. Z lampami będzie ciężko w tym przedziale cenowym one serio wymagają mocniejszego wzmaka by fajnie grać. Jak już wcześniej kolega Piotr napisał łatwiej będzie zmienić kolumny i uzyskać ten efekt niż wzmak w tym przedziale cenowym. Albo chwile zaczekać i dołożyć.  Ale również uważam je za bardzo udany model jeśli ktoś lubi słuchać i wyłapywać szczegóły w piosenkach :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alden1224 jakie proponujesz wzmacniacze?

Pomyślę nad czymś droższym lub jeśli będzie zbyt drogo rozważę zmianę całego zestawu.

Słuchałem przez kilka dni moich kolumn z Yamahą A-S701 i różnica była znaczna, oczywiście na plus. Tak więc myślę że wystarczy dobrać odpowiedni wzmacniacz i będzie super zestaw, bez konieczności zmiany kolumn.

 

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha do Bowersów serii 6? No to powiem Ci że widocznie lubisz bardzo szybki, mega detaliczny dzwięk. Takie połączenie odradzał nawet sam dystrybutor Top.

Ale jasne jeśli to lubisz to nie ma sprawy.

Ja bym bardziej stawiał na wzmacniacz pokorju Magnat MA 1000, Atoll IN 100, Denon PMA 1520, Vincenty albo Xindak 6950? Bodajże ten tak.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Yamaha do Bowersów serii 6? No to powiem Ci że widocznie lubisz bardzo szybki, mega detaliczny dzwięk. Takie połączenie odradzał nawet sam dystrybutor Top.

Ale jasne jeśli to lubisz to nie ma sprawy.

Ja bym bardziej stawiał na wzmacniacz pokorju Magnat MA 1000, Atoll IN 100, Denon PMA 1520, Vincenty albo Xindak 6950? Bodajże ten tak.

Piotr

Na stronie Top hi-fi jest bardzo dużo zestawów stereo składających się ze wzmacniaczy Yamahy i bowersow serii 6.

Magnat ma 1000 i Denon PMA 1520 nie są już dostępne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KaMaRo napisał:

Na stronie Top hi-fi jest bardzo dużo zestawów stereo składających się ze wzmacniaczy Yamahy i bowersow serii 6.

Magnat ma 1000 i Denon PMA 1520 nie są już dostępne.

Z Yamaha na dłuższa metę mogą zacząć męczyć :( może przy takim słuchaniu gdzie jesteś skupiony i konkretne nagrania przesłuchujesz będzie ok bo efektownie, to przy słuchaniu muzyki w tle będzie brakować tej miękkości. Na pewno vincenty i xindaki to dobry trop,  jest jeszcze pathos z Topa, bardzo fajnie razem grały ale tam już robi się cena :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, KaMaRo napisał:

Na stronie Top hi-fi jest bardzo dużo zestawów stereo składających się ze wzmacniaczy Yamahy i bowersow serii 6.

Magnat ma 1000 i Denon PMA 1520 nie są już dostępne.

Tak bo kiedyś powiedzieli tu na forum że zestawy na stronęrobi ich dział marketingu a nie sprzedawcy.

Sa dystrybutorem Yamahy i Bowersa więc dlaczego by tego nie łączyć mimo że nie pasuje.

Horn z Dali i Denonem robi to samo przecież. Wolno.

Nie znaczy że trzeba w to iść.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ma te podłogówki jakoś od roku. Początkowo z Yamaha 803d i granie było dokładnie takie jak piszesz, ostre, szczegółowe, dla mnie męczące. W salonie zaś oczarowało :)Zamieniłem Yamahe na Magnata 900 + streamer. Słucham tak od kilku miesięcy i jesteś w usatysfakcjonowany. Pisałem o moich perypetiach w innym wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie zagra Pier Audio. Francuska hybryda z małej firmy, robiona wg starych zasad złotego wieku audio - lat osiemdziesiątych . Mam MS-680 SE i gra to bardzo dobrze. Przyjemnie, można słuchać godzinami. Wcześniej miałem Yamahę AS-501 i po niecałej godzinie dźwięk mnie zamęczył. Nie dało się go długo słuchać i grał skrajami pasm, bez środka 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...