Skocz do zawartości

Kabel głośnikowy twardy linka plusy minusy?


Recommended Posts

Wiesz mam te dwa kable z zdjęcia pożyczone i któregoś wybiorę linkaWilson SPK Cable 4.0mm (2x3m)  4mm ten drugi KABEL WW WIRE SILVER drut 1.5mm przekroju nie opisany ale kosztował około 30zl za metr, podłączałem pod kolumny i grają podobnie, ekstrawagancji nie potrzebuje tylko pytam z ciekawości audiofilem też nie jestem czy ktoś widzi dużą różnice w brzmieniu bo jak żągluje kablami. Pozdrawiam 

Edytowano przez ROBIXXX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MariuszZ napisał:

Bierz linkę. Będzie łatwiej. Ekranowany to do zasilania i na IC ale jak chcesz ekstrawagancji i poeksperymentować to ekranowane głośnikowe można na Alli dostać w cenie jagodzianek u M. Gesler. Mam i chwalę co jakiś czas taki chiński wynalazek. Pozdrawiam. 

 Bardzo dobre z Alliexpress są Xangsane, ostatnio komuś rzeźbiłem IC nawtykach KLEI i nie omieszkałem sprawdzić u siebie, wypadły naprawdę świetnie.

Mają głośnikowe, coaxialne, IC i zasilające, opinie na forach też niezłe o nich wypisują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest chorde, więc zostają, róznicy w dźwięku nie słychać, może jakbym nietoperza miał to by wychwycił niuanse 😏, do hyendu to mi brakuje sztabek złota 😏a i tak pewnie musiałbym przejść badania na audiogramie żeby ocenić czy słuch jest referencyjny, a wiem że nie jest także te kabelki zostaną. 

IMG_20220904_092834.jpg

IMG_20220904_092821.jpg

IMG_20220904_092809.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 3.09.2022 o 22:58, DiBatonio napisał:

Xangsane, ostatnio komuś rzeźbiłem IC nawtykach KLEI i nie omieszkałem sprawdzić u siebie, wypadły naprawdę świetnie.

Na którym przewodzie robiłeś IC ? Dasz link? Ich głośnikowe też testowałeś może? Te a'la Kimber  chwalą.

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijasz waży aspekt toru a mianowicie kabel zasilający-wymiana sznurówki na gniazdo IEC 

Kabel Chorda jako głośnikowy to tylko Odysey niższe modele strasznie mulą ,a chcesz namiastkę dobrego IC to Chord Crimon tu już blisko do legendy Chorus 2 a jak ci mało basu to Crimon Plus 

Taniej głośnikowy to zasilający w tej roli belden 19364 -kto nie słyszał niechaj się nie wypowiada !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...