Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz max do 2200-2500 pln max do tannoy mercury m1 shadow oraz aktywnego subwoofera?


Ketrab78

Recommended Posts

W swoim małym pokoiku słucham dużo popu, rocka i jazzu na wzmacniaczu technics su-v620 wraz z tannoy mercury m1 shadow oraz aktywnym subwooferem Altus 100A. Muzyka głownie z CD i Spotify (jakość premium czy jak to się tam zwie), mam też kolekcje plików flac. Ogólnie jestem zwolennikiem ciepłego brzmienia z pięknym basem (sprężystym, soczystym, cieplutkim) i ten wzmak w połączeniu z DSP w zasadzie mi to daje. No ale w sieci wyczytałem, że new class A od technicsa to syf i nie nadaje się do słuchania, a su-v620 to ogólnie badziew... więc teraz myślę o wzmaku, który dałby mi coś więcej i stąd moje pytanie. Jaki amp kupić aby było jeszcze lepiej i abym mógł sobie powiedzieć, że było warto. Zakup najlepiej aby był sprzęt nowy , niekoniecznie z DAC, bo już mam w małym przedwzmacniaczu, którego używam podczas słuchania Spotify. Byłbym wdzięczny za propozycję. Kwota zbyt mała aby myśleć o lampowym, ale hybrydy mogą być ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ten wzmacniacz Cambridge AXR 85 bardzo mnie zaciekawił. Jak na razie jedyna jego wada to to że jest srebrny, a u mnie cała reszta klocków jest koloru czarnego :) Niemniej jednak postaram się go gdzieś posłuchać i jeśli nie będzie innych propozycji to może się na niego zdecyduję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ketrab78 napisał:

A czy Xindak A-06 lub Rotel A-10 miałyby szanse spełnić moje wymagania? Nie mam za bardzo możliwości odsłuchać tych egzemplarzy w salonie...

Xindak tak. Rotel nie wiem.

Mimo że Xindak faktycznie jest cieplejszy to on gra przyjemnie z Tannoyem. bo wcale nie ma wycofanej góry

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Znacznym problemem jest budżet, niestety wielkiego wyboru nie mamy.
Możesz spojrzeć na Yamahę A-S301. Dobrym wyborem w tych pieniądzach jest Rega io, ale nie ma wyjścia na suba.
Zwiększ nieco budżet, sprawdź Audiolaba 6000A, Atolla IN50, Vincenta SV-500. Są to wzmacniacze dużo wyższej klasy. Do 2500zł raczej jesteśmy skazani na budżetową, masową produkcję.

Zapraszamy na odsłuchy! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie wasze propozycję, postaram się znaleźć czas i podjechać do salonu, po wcześniejszym umówieniu. Nigdy nie posiadałem wzmaka bez jakiejkolwiek korekcji tak jak jest to np. w cyrrus one... mam lekkie obawy, że np. nie będę miał możliwości dodania lekko basu... czy w razie czego dużym błędem w sztuce byłoby gdybym podłączył takiego dajmy na to cyrrus one pod DSP SG-90 ?

 

Audiolab 6000A fajny, ale nie ma wyjścia na suba. W takich wypadkach jest sens podłączyć go przez wyjście słuchawkowe czy to lipa?

Edytowano przez Ketrab78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXR 85 mógłby być jak czytam recenzje tylko szkoda, że robią go w srebrnej obudowie, a ja wszystko inne mam czarne: cd, tuner, korektor....

 

Audiolab 6000A - w recenzjach piszą że jest raczej zrównoważony, przeźroczysty nawet, a mi zależy na ciepłym ciepłym z soczystym basem.

Wszystko jak narazie przemawia za Xindakiem albo tym hybrydowym Magnatem.... 

Z innej beczki pomyślałem o Yaqin MS-30L , ale podłączenie suba będzie tu trudniejsze , no i nie jestem pewien czy warto wchodzić w lampę z tej półki cenowej...

Dylemat mam większy niż przy zakupie auta :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2022 o 20:04, Ketrab78 napisał:

Nigdy nie posiadałem wzmaka bez jakiejkolwiek korekcji tak jak jest to np. w cyrrus one... mam lekkie obawy, że np. nie będę miał możliwości dodania lekko basu... czy w razie czego dużym błędem w sztuce byłoby gdybym podłączył takiego dajmy na to cyrrus one pod DSP SG-90 ?

Mniejszym błędem będzie obniżenie wszystkiego poza basem.

 

Dnia 6.09.2022 o 20:04, Ketrab78 napisał:

nie ma wyjścia na suba. W takich wypadkach jest sens podłączyć go przez wyjście słuchawkowe 

Raczej na własną odpowiedzialność tego typu podłączenia. Pozatym część sprzętów odłącza z "automatu" głośniki gdy w wejściu słuchawkowym pojawia sie wtyk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...