Skocz do zawartości

Prośba o pomoc do miłośników i tych co zdają się na rzeczy ( Kolumny + wzmacniacz )


MarcinDro

Recommended Posts

Witajcie drodzy,

Bardzo chciałbym Was poprosić o pomoc. Całe swoje życie chciałem spełnić swoje marzenie i kupić porządne głośniki. 

Po kilku latach odkładania pieniędzy, pierwszym "problemem" jaki napotkałem była moja kochana żona która dała mi warunek aby te kolumny były "ładne" oczywiście pojęcie względne ale miały pasować do naszego wystroju salonu :)

Ten warunek udało mi się spełnić i wybrałem  : Triangle Esprit Antal EZ ( w białym połysku ) 

Mam teraz problemem jaki wzmacniacz wybrać. Nie jestem audiofilem, uwielbiam słuchać muzyki, czy oglądać filmy z lepszym dźwiękiem niż ten pochodzący z głośników telewizora.

Głośniki będą głównie używane do lepszego dźwięku podczas oglądania seriali ( HBO, Netflix, Amazon Prime ) , odsłuchu muzyki z YouTuba, czy innych źródeł, oraz lepszego dźwieku podczas różnych gier z PS5.

Zależy mi tylko aby były to dwie kolumny ponieważ nie mam jak rozprowadzić kina 5.1. Dlatego też wydaje mi się ,że wybrałem lepsze kolumny ( jak na mój budżet ).

Mam do was dwie ogromne prośby 

* Co sądzicie o wybranych kolumnach ?

* Jaki wzmacniacz do takich głośników będzie ok oraz do tego jakie będzie przeznaczenie. Czy lepiej kupić wzmacniacz stereo i połączyć wzmacniacz z telewizorem kablem optycznym, czy w moim przypadku lepszy będzie amplituner ?

Myślałem o budżecie 5-6 tysięcy złotych , jednak w jednym ze sklepów bardzo mnie namawiają na "NAD M10 V2" jednak cena jest dużo wyższa i pytanie czy jest ona naprawdę tak dobry i czy warto trochę dozbierać kasy i go wybrać.

Będę wam ogromnie wdzięczny za wszystkie sugestie. Będzie to zakup pewnie na całe moje życie wiec zależy mi na dobrym wyborze !

Z góry bardzo dziękuję !

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wybrać coś a kupić i posiadać to różnica spora ;)

Masz je kupione juz?

Hej, dziękuję za odpowiedź. Na głośniki Esprita mam już odłożona kasę , ale zbieram jeszcze na ten wzmacniacz bo chciałem kupić wszystko razem. A co uważasz , że zły wybór, polecasz coś innego ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2022 o 11:44, MarcinDro napisał:

Witajcie drodzy,

Bardzo chciałbym Was poprosić o pomoc. Całe swoje życie chciałem spełnić swoje marzenie i kupić porządne głośniki. 

Po kilku latach odkładania pieniędzy, pierwszym "problemem" jaki napotkałem była moja kochana żona która dała mi warunek aby te kolumny były "ładne" oczywiście pojęcie względne ale miały pasować do naszego wystroju salonu :)

Ten warunek udało mi się spełnić i wybrałem  : Triangle Esprit Antal EZ ( w białym połysku ) 

Mam teraz problemem jaki wzmacniacz wybrać. Nie jestem audiofilem, uwielbiam słuchać muzyki, czy oglądać filmy z lepszym dźwiękiem niż ten pochodzący z głośników telewizora.

Głośniki będą głównie używane do lepszego dźwięku podczas oglądania seriali ( HBO, Netflix, Amazon Prime ) , odsłuchu muzyki z YouTuba, czy innych źródeł, oraz lepszego dźwieku podczas różnych gier z PS5.

Zależy mi tylko aby były to dwie kolumny ponieważ nie mam jak rozprowadzić kina 5.1. Dlatego też wydaje mi się ,że wybrałem lepsze kolumny ( jak na mój budżet ).

Mam do was dwie ogromne prośby 

* Co sądzicie o wybranych kolumnach ?

* Jaki wzmacniacz do takich głośników będzie ok oraz do tego jakie będzie przeznaczenie. Czy lepiej kupić wzmacniacz stereo i połączyć wzmacniacz z telewizorem kablem optycznym, czy w moim przypadku lepszy będzie amplituner ?

Myślałem o budżecie 5-6 tysięcy złotych , jednak w jednym ze sklepów bardzo mnie namawiają na "NAD M10 V2" jednak cena jest dużo wyższa i pytanie czy jest ona naprawdę tak dobry i czy warto trochę dozbierać kasy i go wybrać.

Będę wam ogromnie wdzięczny za wszystkie sugestie. Będzie to zakup pewnie na całe moje życie wiec zależy mi na dobrym wyborze !

Z góry bardzo dziękuję !

 

 

Cześć! 

Miałem kolumny z nowej serii espirit od triangle i żyłem z nimi bardzo długo, wiec znam je na wylot :) To świetnie wybór - kolumny Cię oczarują. Ja jestem mega fanem tej serii. Takich wysokich tonów nie słyszałem nawet elektrostatach Martina logana. NAD’a bym odpuścił - to kompletnie nie trafione połączenie. 

Te kolumny potrzebują fajnego, ciepłego tranzystora, żeby pokazać co potrafią. Bo połączenie ze wzmacniaczami analitycznymi/szybkimi/jasnymi daje efekt taki, ze Traingle zaczynaja grać bardzo sucho i płasko. Takim największym klasykiem do nich to marka musical fidelity i na Twoim miejscu nie szukałbym dalej i kupił model m3si :) Cyrus One HD podobno tez jest dobra para do nich - ale nie słyszałem i podobno strasznie głośno buczy transformator w nich. Jakby chciało Ci się dopłacic/potargować ze sklepem to Unison Unico Primo da Ci z nimi kosmos. 
 

Ale jeśli faktycznie nie jesteś audiofilem i to ma służyć tez do filmów, gier itd to ja bym poszedł w ten musical fidelity. Podzwonił po sklepach i potargowal - pewnie za 4 kupisz. I do tego kup sobie jakiegoś zewnetrznego daca po to żebyś miał wejścia cyfrowe do konsoli, tv itd - no właśnie do zestawu np. musical fidelity v90, tez potarguj i myśle, ze za te dwa klocki zaplacisz coś około 5 i masz super zaplecze do tych kolumn.

Powodzenia!

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...