Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

od razu zaznaczę, że jestem raczej zielony jeśli chodzi o sprzęt audio. Posiadam głośniki Edifier R1280T. Czy warto inwestować do nich w jakiś sprzęt (kartę dźwiękową, wzmacniacz, interfejs audio, etc?) pod komputer PC ? Czy może zwykła zintegrowana karta dźwiękowa wystarczy ? Chciałbym "wycisnąć" z głośników maksimum możliwości. Z góry dzięki za każdą sugestię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Zawsze jest sens coś zrobić :)

W tej sytuacji najlepszym i najszybszym rozwiązaniem będzie zastosowanie przetwornika Audioquest Dragonfly. Są trzy odmiany, ale nawet najprostsza, podłączona do komputera już zauważalnie wpłynie Ci na system: https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/audioquest-dragonfly-black.html?gclid=CjwKCAjw1ICZBhAzEiwAFfvFhJbnL2MdcswsJdnFtovzAokudgsQWiH-ESjm9KIgYYWlhG2wiJl4FBoC5tIQAvD_BwE

a to wszystko za 300 zł :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, można powiedzieć, głuchy jak pień.

Ale gdy w swoim PC zastąpiłem zintegrowaną kartę SoundBlasterem AE-5, to już pierwszy odsłuch wbił mnie w fotel. Byłem szczerze zaskoczony, ze nawet ja potrafię usłyszeć różnicę.

Tak więc moim zdaniem warto zainwestować w jakiś sprzęt. A co to ma być? To już Twój wybór. Dla mnie bezwzględnie musiała to być wewnętrzna karta dźwiękowa, nie potrzebuję mobilności i dodatkowych pudełek na biurku. A porty USB i tak muszę rozszerzać hubem, bo cierpię na wieczny niedostatek..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 21.09.2022 o 14:35, Paweł_K napisał:

Jestem, można powiedzieć, głuchy jak pień.

Ale gdy w swoim PC zastąpiłem zintegrowaną kartę SoundBlasterem AE-5, to już pierwszy odsłuch wbił mnie w fotel. Byłem szczerze zaskoczony, ze nawet ja potrafię usłyszeć różnicę.

Tak więc moim zdaniem warto zainwestować w jakiś sprzęt. A co to ma być? To już Twój wybór. Dla mnie bezwzględnie musiała to być wewnętrzna karta dźwiękowa, nie potrzebuję mobilności i dodatkowych pudełek na biurku. A porty USB i tak muszę rozszerzać hubem, bo cierpię na wieczny niedostatek..

Na marginesie,

Nasz klient kupił ostatnio do głośników Edifiera, Audioquesta Dragonfly'a RED i był mile zaskoczony jak wiele może dać ten mały "pen drive" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2022 o 12:32, Q21 napisał:

Zewnętrzny DAC zawsze poprawi brzmienie i w przypadku Edifiera r1280t nie ma sensu iść w nie wiadomo jak wysoką półkę, ponieważ ograniczeniem będą już głośniki. Od siebie zaproponowałbym Toppinga D10s, który wyciągnie więcej detali i poprawi kontrolę basu. 

Też jest to dobra propozycja. Trzeba byłoby porównać z Dragonfly-ami z tego samego pułapu ceny.

Nie wiem ile potencjału jest w tych Edifierach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...