Skocz do zawartości

Zestaw stereo do kawalerki 40m2 budżet 10tyś


tomek0987

Recommended Posts

Witam wszystkich,

niedługo wprowadzam się do nowego mieszkania i chciałem nabyć kolejny zestaw stereo. Poprzedni, który miałem to Dali Oberon 7 + Cambridge Audio CXA80 (sprzedałem, ale pamiętam jak gra). Plan mieszkania prezentuje się tak jak w załączniku. Zamiast kuchni w wersji "rogówka" będzie na przeciwko ściany wydzielona wysepka co zaznaczyłem na rzucie kolorem czerwonym. Kolumny planowałem ustawić w miejscu zielonych znaczników. 

Teraz tak, budżet jaki chciałbym przeznaczyć to 10tyś, a co najważniejsze musi być to rozłożone na raty (najlepiej około 50, widziałem, że w niektórych sklepach są takie oferty) - więc zostają mi do wyboru tylko nowe zestawy. Słucham tak naprawdę wszystkiego, ale w głównej mierze jest to muzyka elektroniczna i wszystkie jej pochodne. Ostatnio zatraciłem się w phonku i zależy mi aby stereo wyciągnęło z tego jak najwięcej - tutaj przykład takiego utworu: https://youtu.be/317RHaFF7Xk . 

Wcześniej muzyki słuchałem z aplikacji typu Spotify na TV podłączonym optycznie do CXA80 - wiem, że to kiepskie źródło, dlatego też chciałbym wysłuchać Waszych propozycji. 

Dziękuję. 

 

plan.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2022 o 17:48, zabro napisał:

A

A jesteś w miarę w stanie opisać to coś? Za mało góry, dołu, środka, dynamiki? Oberon 7 nie słuchałem, ale miałem 3ki i jak dla mnie bas był zbyt rozlazły, szukałem czegoś z szybszym basem i szerszą sceną.

Tak bym to mniej więcej określił. Zastanawiałem się nad KEF Q950 bo teraz są dobrej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem ci że teraz to kupisz coś podobnje klasy. Nawet nie wiem czy nie niższej. Ale może uda się bardziej wkomponować w Twój gust.

14 godzin temu, tomek0987 napisał:

Tak bym to mniej więcej określił. Zastanawiałem się nad KEF Q950 bo teraz są dobrej cenie.

Ale włąsnie określ. Co tam byś zmienił?

bo jak tam było za mało góry to Q950 nie jest dobrym tropem.

Monitor Audio Bronze 500?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wyzwaniem dla systemu będzie tutaj powierzchnia jaką ma napędzić. Możesz spróbować sobie Fyne Audio F502, lub Monitor Audio Bronze 500 i do tego np. Musical Fidelity M3si, lub Cambridge Audio CXA81 (wyjdzie nieco poza budżet, ale z jakimś rabatem pewnie uda się trochę zbliżyć do założonego pułapu cenowego). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2022 o 08:05, Piotr Sonido napisał:

To powiem ci że teraz to kupisz coś podobnje klasy. Nawet nie wiem czy nie niższej. Ale może uda się bardziej wkomponować w Twój gust.

Ale włąsnie określ. Co tam byś zmienił?

bo jak tam było za mało góry to Q950 nie jest dobrym tropem.

Monitor Audio Bronze 500?

Piotr

Z górą nie miałem problemu, odpowiadało mi takie granie, ale chyba jeszcze za mało jestem obeznany, żeby stwierdzić czego mi tak naprawdę brakuję. Orientuje się ktoś z Was czy pomiędzy Monitor Audio Silver 500 a Bronze 500 jest duża różnica jeśli chodzi o "jakość"? Czy przeskok jest warty tych pieniędzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek0987 napisał:

Z górą nie miałem problemu, odpowiadało mi takie granie, ale chyba jeszcze za mało jestem obeznany, żeby stwierdzić czego mi tak naprawdę brakuję. Orientuje się ktoś z Was czy pomiędzy Monitor Audio Silver 500 a Bronze 500 jest duża różnica jeśli chodzi o "jakość"? Czy przeskok jest warty tych pieniędzy?

Zdecydowanie tak.

Bronze 500 grają mocno, silnie. Są wyraźne w górze pasma, mocne ale nieco twarde na dole z średnicą liniową.

Z kolei Silver gra otwarta górą ale innej barwy. Do tego dół schodzi niżej, jest ładniej zaokrąglony a średnica jest bardziej czytelna.

W stereo zdecydowanie odczuwalna różnica. W kinie bym przemyślał.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...