Skocz do zawartości

Wymiana DT1990 Pro


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Posiadam zestaw Aune X1s Pro ze słuchawkami DT1990 Pro i w ostatnim czasie zaczyna mnie trochę uwierać ich szczegółowość, detaliczność. Chciałbym je wymienić na coś spokojniejszego, bardziej neutralnego. Co byście polecali w budżecie podobnym, powiedzmy około tych 2 tysięcy?

PS. Jak znajdzie się coś ciekawego to Beyery pójdą pod młotek jakby ktoś poszukiwał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to DT1990 to są Tesle? nic dziwnego że w nich jest tyle detalu, jak chcesz coś miłego mniej  analizującego muzykę to polecił bym planarne HiFimany, mam HE400i i za pewne nie jest to poziom analizy z 1990, ale nie brakuje mi funu z muzyki.

Z droższych są też HE560 ale one mają wyraźniej pofałdowane pasmo, specyficzna barwa i dla mnie za trudne żeby dobrać pod nie tor.

Aune jest neutralny z lekką namiastką suchości, może jakieś K712pro by Ci podeszły, nie myślałeś żeby tor zmienić na lepszy zamiast sprzedawać dobrze grające Beyery?

Sennki HD600 też może by się zgrały z tą integrą, chociaż nie ma to jak wypożyczyć sprzęt i w razie problemu oddać bez strat.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Posłuchaj koniecznie Sennheiserów HD660s, które brzmią przestrzenniej względem HD600 i są równie muzykalne. 

Hifiman Edition XS byłyby dobrym kierunkiem ale wyjdziesz nieco poza zakładany budżet. Zyskasz na dynamice, głębii oraz kontroli basu względem Sennheiseró.

Zapraszam oczywiście na odsłuch do naszego salonu lub po wypożyczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam sprawdzenie Hifiman Edition XS, grają neutralnie, nie tracą detali, a też ich nie eksponują, wysuwając tą szczegółowość na pierwszy plan. Mocną ich stroną jest bardzo dobre tworzenie przestrzeni. Natomiast jeżeli chcesz otrzymać bardziej barwne granie, z przybliżoną średnicą z pełniejszym dołem, to warto spojrzeć jeszcze na Sundary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...