Skocz do zawartości

Bluesound Node 2i jako transport + integra z DAC


tomasz1w

Recommended Posts

Cześć. Mój system, jak w sygnaturze. Ostatnio zawracałem Wam trochę głowę, czy lepiej wymienić wzmacniacz czy kolumny? I dziękuję Wszystkim (zwłaszcza kaczadupa, Piotr Sonido, Q21, NTA Michał) za wszelkie podpowiedzi, skorzystam z nich w swoim czasie na pewno, a spróbuję co najmniej. Jakkolwiek na tą chwilę nie podjąłem jakiś twardych decyzji co do kolumn czy piecyka, zresztą ostatnie 2 tygodnie miałem takie "przemeblowanie" w firmie, że nie było mowy o żadnych odsłuchach nowego sprzętu. 

Mając jednak świadomość, że Node 2i jest dobrym odtwarzaczem, ale ma pewne ograniczenia w zakresie dynamiki, konturu i "powietrza", pomyślałem aby go jednak potraktować jako transport, a przetworzenie sygnału C/A powierzyć zewnętrznemu urządzeniu. Niestety nie lubię za dużo klamotów na stoliku, choć wiem że w tej sytuacji kupienie DAC'a wydaje się dość oczywiste. Skoro jednak w moim wątku rozważałem w zakresie wzmacniacza Regę Elicit MK5 i Hegla H190, a oba mają na pokładzie DAC to pomyślałem, dlaczego by nie skorzystać z tego dobrodziejstwa i nie wysłać sygnału cyfrowego po coaxialu z Node'a do integry ? Pytanie tylko, ile to jest warte? Tzn. te przetworniki we wspomnianych wzmacniaczach? Bo różne opinie czytałem, że DAC do integry za 10-12K to jest tak "na doczepkę", z drugiej strony wiele osób jest zadowolonych. Pewnie to kwestia danej konfiguracji, itd., itp. Wydaje mi się jednak, że w moim konkretnym przypadku powinien to być progres, zwłaszcza, że DAC w Node jest, jaki jest. Ciekawi mnie też, który DAC jest teoretycznie lepszy, ten w Redze Elicit MK5 czy w Heglu 190? Taką mam zagwozdkę od wczoraj, człowiek jak starszy to dziwaczeje;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, różnie.

Czasem sekcja DAC jest dodana tylko dlatego bo konkurencja ma. Nie specjalnie producent sięw nią zagłębił. Aby miała tylko odpowiednie gęste wejscie i tyle.

A czasem jest dobra.

Zauważyłem że wszelkie testy nieco olewają tą sprawe. Wspominki. Dobry DAC na pokładzie. DAC na pokładzie przyjmujący tyle i tyle. I koniec.

Musisz sprawdzić sam.

A jest jeszcze inna opcja.

Wypożycz do obecnego systemu DAC.

Mojo2, albo któregoś Toppinga. Jaśniejsze granie.

Zobaczysz szybko czy to jest ta droga.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Osobiście jestem zwolennikiem rozdzielenia DACa i wzmacniacza. Przetwornik cyfrowo analogowy w Elicit MK5 nie jest zły ale wybitny także nie jest i przykładowo Topping D90SE czy Musical Fidelity MX-DAC stawiam wyżej. Ogólnie DAC w Elicit będzie kilka klas wyższy niż w Bluesound Node2i ale bądź też świadomy, że może być lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej skłaniam się ku temu, aby na razie zacząć jednak od źródła. Tzn. potraktować Node 2i jako transport, co chyba nie jest złą opcją, a sygnał C/A przekonwertować na innym urządzeniu.

Opcja nr 1: Node 2i + Rega Elicit MK5 (DAC)

Opcja nr 2: Node 2i + Hegel H190 (DAC)

Opcja nr 3: Node 2i + zewnętrzny DAC do 2 kzł + Naim XS2

Chociaż, szczerze mówiąc im prostszy system, tym lepiej. Nie mam "chcenia" na all in one, ale powiedzmy 2 klocki to byłyby optymalne. A jak doszedłby jakiś zewnętrzny DAC to się "zagęści" atmosfera na szafce RTV;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...