Skocz do zawartości

Jak działa "AC OUTLET" we wzmacniaczu Denon?


Signum

Recommended Posts

Witam. Rozważam zakup Denona PMA-720AE do kolumn Canton Chrono 507 DC (zestaw stereo do salonu). Zależy mi też na możliwości słuchania muzyki z telefonu przez bluetooth, stąd myślę że dobrym rozwiązaniem będzie odbiornik bluetooth (na przykład taki: https://allegro.pl/oferta/adapter-odbiornik-bluetooth-ugreen-2xrca-jack-aptx-10519201697) tylko że on wymaga własnego zasilania przez usb. Myślałem żeby w tym celu wykorzystać zwykłą ładowarkę od smartfona i podłączyć ją do wyjścia AC OUTLET we wzmacniaczu - zadziała to w ten sposób? Czy zasilanie jest podawane na to wyjście tylko jak wzmacniacz jest włączony (bo tak by było najlepiej)? Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam "takie coś"😀 w amplitunerze Denon AVR 2809 i działa na tym wyjściu już ładnych parę lat odtwarzacz bluray panasonica ... odtwarzacz włącza się tylko rzy włączonym amplitunerze; czyli jest tak jak wyżej zostało już powiedziane, miałem też ten wzmacniacz i przy źródle z pc (pliki flac) przez ADI DAC FS (kolumny JBL Studio 290 plus Rel T9i) nie było źle a nawet dobrze (pokój ok. 20m2)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to rozumiem, że wygoda, tylko ładowarka zadziała trochę jak zasilacz impulsowy i może się okazać, że kosztem wygody będzie buczenie trafa, stąd pytanie, czy nie da się normalnie do gniazdka (oczywiście nie jest to 100%, że tak się stanie, ale ryzyko jest) ;) Pytanie, czy przechodzi on w tryb standby, czy działa cały czas, bo może się uda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Nie no to rozumiem, że wygoda, tylko ładowarka zadziała trochę jak zasilacz impulsowy i może się okazać, że kosztem wygody będzie buczenie trafa, stąd pytanie, czy nie da się normalnie do gniazdka (oczywiście nie jest to 100%, że tak się stanie, ale ryzyko jest) ;) Pytanie, czy przechodzi on w tryb standby, czy działa cały czas, bo może się uda. 

Dokładnie, chodzi o wygodę ;) a jeśli pojawi się jakieś buczenie wtedy podepnę do gniazdka i po problemie :)

 

Dnia 12.10.2022 o 07:57, Piotr Sonido napisał:

Do kolumn Canton Chrono polecam szukać lepszego wzmacniacza niż PMA 720AE

To pewnie temat na inny wątek, ale skoro już tu jesteśmy to jaki wzmacniacz polecasz? Zależy mi na filtrze Loudness, slyszałem jak to działa w Denonie i mi się podobało :) Nie chciałbym też kupować wzmacniacza z poprzedniej epoki, ani wydawać tysięcy PLNów na nowszy model, stąd mój wybór padł na PMA-720AE bo jest dobrym kompromisem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Signum napisał:

Dokładnie, chodzi o wygodę ;) a jeśli pojawi się jakieś buczenie wtedy podepnę do gniazdka i po problemie :)

Buczenia nie będzie.

11 godzin temu, Signum napisał:

To pewnie temat na inny wątek, ale skoro już tu jesteśmy to jaki wzmacniacz polecasz? Zależy mi na filtrze Loudness, slyszałem jak to działa w Denonie i mi się podobało :) Nie chciałbym też kupować wzmacniacza z poprzedniej epoki, ani wydawać tysięcy PLNów na nowszy model, stąd mój wybór padł na PMA-720AE bo jest dobrym kompromisem.

Może i jest ale posłuchja go z Chrono. Z tych kolumn możesz wyciągnać więcej.

Filtr loudness na pewno jest tu ograniczeniem.

Marantz seria PM 8000

Ja bym stawiał na NAD ale one nie mają loudness

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...