Skocz do zawartości

Wybór kolumn do Denon CEOL RCD-N10


n7toan

Recommended Posts

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem odtwarzacza Denon CEOL RCD-N10. Dlatego teraz planuję zakup głośników. Myślałem o dwóch modelach:
1) POLK AUDIO SIGNATURE S15E - zwróciły moją uwagę ze względu na możliwość łatwego powieszenia;
2) Monitor Audio Monitor 50.

Zestaw ma być podłączony do komputera oraz do słuchania muzyki z Tidal w pokoju 10m2.

Proszę o poradę który model byłby lepszym wyborem. Ciekawi mnie też jak taki zestaw wypada w muzyce w porównaniu do Yamaha rx-v4a + Heco Aurora 700 który stoi w salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli chodzi o Polki to by wisiały. Wtedy na biurku mógłby stać Denon.  Myślę, że na wysokości 130cm. Myślałem o tych dwóch modelach ponieważ w Anglii można je tanio wyrwać. Elac B6.2 wychodzi dwa razy drożej. 

Ogólnie z Yamahy i Aurory jestem zadowolony ale czasami mogłoby być więcej basu - chodzi o muzykę.

Edytowano przez n7toan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno Ceol z podstawkowymi może rozczarować jeżeli chodzi o ilość basu w porównaniu do Auror :) Ale jest to mała powierzchnia, więc być może to trochę pomoże. Ja bym poszedł w Monitor Audio i jak będzie Ci brakowało trochę niskich tonów, to sobie dorzucisz jakiś mały subwoofer. Ewentualnie jeszcze możesz rozważyć Acoustic Energy AE100, lub Aurora 300 idąc za ciosem, jeżeli podoba Ci się charakterystyka tej marki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej dwójki poszedłbym w kierunku Polk Audio S15e, które zapewnią dynamiczne brzmienie z dobrze kontrolowanym dołem. Oczywiście basu będzie mniej niż na Heco Aurora 700 a nawet 300. Od siebie zaproponowałbym jeszcze rozważyć Q Acoustic 3020i.  Heco Aurora 300 w połączeniu z Ceolem mogą być zbyt mdłe ale warto sprawdzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o subwoofer to nie jest w planach ze względu na brak miejsca. Powyższy odtwarzacz kupiłem bo liczyłem, że w stereo będzie to lepiej grało. Myślę sobie, mniejszy pokój, głośniki nie są tanie, miałbym je bliżej siebie więc musi choć odrobinę lepiej zagrać. Jakby dobrze poszło miałbym kino 5.1 w salonie a stereo do muzyki w małym pokoju. No nic będę musiał to sprawdzić i przekonać się samemu bo Denon już zakupiony.

Edytowano przez n7toan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, n7toan napisał:

Ogólnie z Yamahy i Aurory jestem zadowolony ale czasami mogłoby być więcej basu - chodzi o muzykę.

To tu będzie znacznie mniej

16 godzin temu, n7toan napisał:

No nic będę musiał to sprawdzić i przekonać się samemu bo Denon już zakupiony.

No trudno.

Więc kilka rad:

- nie wieszaj kolumn

- Polk ale S20

- AE 100

- ELAC B6.2

To może będzie się dalo tego słuchać wieczorami.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...