Skocz do zawartości

Kolumny efektowe do Klipsch - uzupełnienie zestawu


woj776

Recommended Posts

Dzień dobry,

Przed podjęciem ostateczniej decyzji chciałbym dopytać Was o opinię, jakie kolumny efektowe dobrać do zestawu:
Ampli: denon x2700h
Fronty: Klipsch RP-260f
Central: Klipsch RP-504c
Sub: Klipsch SPL-120

Wybory jakie rozważam, to:
Klipsch 240s (2200 zł para, używane)
Monitor Audio 7G silver FX (3400 para, nowe)
Focal Aria SR 900 (4060 para, nowe).

W perspektywie drogich nowych wersji Klipsch 502s (najtaniej 3900 za parę), raczej je odrzucam - już chyba korzystniejsze będą tańsze monitor audio. Ale może nie warto dopłacać i brać te 240stki? Oczywiście jeśli w tym zakresie 2-3-4 tysiące (nie więcej) znajdą się jeszcze lepiej uzupełniające ten zestaw, to uprzejmie proszę o podpowiedź.

Zestaw stoi w pomieszczeniu 36 metrów, docelowo będzie do jeszcze większego pomieszczenia. Używane często zarówno do kina, jak i muzyki, jednak chciałbym je uzupełnić z większym naciskiem na efekty 'kinowe' - na to głównie zwracam uwagę.

Pozdrawiam
Wojciech

Edytowano przez woj776
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mark97 napisał:

Jak Ci się sprawuje ten zestaw? Mam bardzo podobny plan, mam  właśnie kolumny od Klipscha RP-260F, planowałem taki sam amplituner. Co to RP-502S można je znaleźć nieco taniej na OLX (nowe), a także widziałem używki za ~2700.

Jest to mój pierwszy zestaw, jestem mega zadowolony. Przejrzałem wiele forów, tematów, sam sporo się dowiedziałem i chciałem postawić fajny zestaw przede wszystkim do kina. Faktycznie frontom 'brakuje' trochę środka, jeśli chodzi o brzmienie, do muzyki w tym przedziale na pewno złożyłoby się lepszy zestaw. Ale do kina rewelacyjne. Bas jest potężny, polecam dopłacić do tego z serii Reference Premiere. Cała seria jest bardzo udana. Niestety widziałem że wprowadzili już nowe wersje centrala i efektowych, a za nimi poszła drastyczna podwyżka. Centrala udało mi się dostać w pierwszej wersji i bardzo przyzwoitej cenie. Z efektami jeszcze kombinuję, bo 502ki zrobili za drogie moim zdaniem (i nie tylko moim).

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem te Focale są po prostu drogie.

Silver FX to fajne kolumny i pasują do Klipscha

240s sam szukałem ostatnio ale nie znalazłem. Gdzie masz za tyle?

Jaką odległość będziesz miał do tych tyłów?

240s wcale nie są takie małe.

A różnica z 502s to tylko wielkość.

 

Sporo osób polecało mi te audio monitory, że ocieplą jeszcze brzmienie.

Klipsche 240stki sprzedaje 'znajomy znajomego', podał że ostatecznie 2200 za parę by chciał.

Odległość tyłów od frontów to ok. 5,5m, natomiast między tyłami ok. 2,5m.

502s ze względu na cenę raczej i tak odpada. Gra tyczy się raczej już tylko między audio monitorami a tymi używkami klipscha 240s. Na moim miejscu przy podanych cenach i do podanego zestawu, które by Pan wziął?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach w miarę stabilnych cen, inflacja dla wielu z nas - szczególnie młodszych - stanowi czasem szok i niedowierzanie w zwiążku z rosnącymi cenami. Niestety wszystko podąża w jedną stronę i nie ma za bardzo na horyzoncie widocznych tendencji które by zwiastowały zmianę w tej materii. Drożeje wszystko i będzie dalej drożeć. Klipsch wpisał się w tendencję, ale obawiam sie że nie tylko on. Ceny nowych amplitunerów to też kosmos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż drożeją podzespoły elektroniczne (potwierdzam z własnego doświadczenia), drożeje drewno, chemia (pochodne ropy) zatem ogólnie kolumny jak i pozostała elektronika będzie drożeć.

Przykład; za x kondensator płaciłem 40 gr, teraz płacę 70gr lub nie ma go w ofercie i w ogóle jest problem aby kupić podobny zamiennik..

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2022 o 11:46, woj776 napisał:

Sporo osób polecało mi te audio monitory, że ocieplą jeszcze brzmienie.

One sa nieco cieplejsze.

Dnia 14.10.2022 o 11:46, woj776 napisał:

Klipsche 240stki sprzedaje 'znajomy znajomego', podał że ostatecznie 2200 za parę by chciał.

Dobre paczki. Patrzec przez pryzmat nowych cen to tez cena spoko.

Dnia 14.10.2022 o 11:46, woj776 napisał:

Odległość tyłów od frontów to ok. 5,5m, natomiast między tyłami ok. 2,5m.

Pytałem o tyły do Ciebie

Dnia 14.10.2022 o 11:46, woj776 napisał:

Gra tyczy się raczej już tylko między audio monitorami a tymi używkami klipscha 240s. Na moim miejscu przy podanych cenach i do podanego zestawu, które by Pan wziął?

Oba to super modele. Klipsch masz do kompletu. Monitor audio i tak wyglądem pasuje.

Dnia 14.10.2022 o 12:24, elektron6 napisał:

Cóż drożeją podzespoły elektroniczne (potwierdzam z własnego doświadczenia), drożeje drewno, chemia (pochodne ropy) zatem ogólnie kolumny jak i pozostała elektronika będzie drożeć.

Przykład; za x kondensator płaciłem 40 gr, teraz płacę 70gr lub nie ma go w ofercie i w ogóle jest problem aby kupić podobny zamiennik..

Tak ale. Oficjalna inflacja: 17.2 %

Nieoficjalna. Pewnie koło 30%

niektóre produkty: 50%

Elektronika: amplitunery inne audio: 80-100%

Więc coś nadal jest nie tak.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2022 o 08:16, elektron6 napisał:

Wszystko jest w porządku bo inflacja to średnia a do tego koszyka są wliczane również "lokomotywy" :) 

Nie jest błędem, iż po każdym kryzysie to bogaci zawsze wychodzą jeszcze bogatsi...

Lokomotywy tanieją?

Bo coś musi byc na minus żeby się zsumowało na +17,2

7 godzin temu, tomw napisał:

A czemu nie jedna  Monitor Audio 7G silver FX i jedna Focal Aria SR 900 ? Jak juz dawac tyly zupelnie nie pasujace do reszty systemu, to zaszalal bym na calego i dal dwie rozne 🙂

 

Bo kupuje się w parach.

Gdyby nie to, to pomysł super :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...