Skocz do zawartości

DAC/AMP do mojego zestawu


Marcin Molak

Recommended Posts

Cześć

Ostatnio zastanawiam się nad rozbudową mojego zestawu Audio o zewnętrzny DAC z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym.

Obecnie korzystam głównie z DACa wbudowanego w Azur 851N. Ostatnio porównywałem go z DACiem w Denon PMA2500 i dźwięk tego drugiego był dla mnie przyjemniejszy (bardziej ocieplony).

DAC chce wykorzystać zarówno do podłączenia wzmacniacza zintegrowanego (wspomniany Denon) z kolumnami Audiovector QR1, jak i jako wzmacniacza słuchawkowego (tu obecnie korzystam z DT990Edition 600 Ohm ale myślę również o czymś z Audeze).

Budżet:

- opcja 1 (okolice 3 tys)

- opcja 2 (okolice 6 tys)

Muzyka: głównie pop/rock z lat 80 ale czasem jakiś heavy metal, jazz czy muzyka elektroniczna (Marek Biliński, Jean Michael Jarre) też się zdarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marcin Molak napisał:

Cześć

Ostatnio zastanawiam się nad rozbudową mojego zestawu Audio o zewnętrzny DAC z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym.

Obecnie korzystam głównie z DACa wbudowanego w Azur 851N. Ostatnio porównywałem go z DACiem w Denon PMA2500 i dźwięk tego drugiego był dla mnie przyjemniejszy (bardziej ocieplony).

DAC chce wykorzystać zarówno do podłączenia wzmacniacza zintegrowanego (wspomniany Denon) z kolumnami Audiovector QR1, jak i jako wzmacniacza słuchawkowego (tu obecnie korzystam z DT990Edition 600 Ohm ale myślę również o czymś z Audeze).

Budżet:

- opcja 1 (okolice 3 tys)

- opcja 2 (okolice 6 tys)

Muzyka: głównie pop/rock z lat 80 ale czasem jakiś heavy metal, jazz czy muzyka elektroniczna (Marek Biliński, Jean Michael Jarre) też się zdarzy.

Jeśli podoba Ci się dźwięk od denona zobacz sobie dac Denona 300 usb. Mam go i jest całkiem ok choć na codzień korzystam z arcam r dac   300 USB prezentuje bardzo pastelowe granie a o takie chyba Ci chodzi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Darek Zuk napisał:

Jeśli podoba Ci się dźwięk od denona zobacz sobie dac Denona 300 usb. Mam go i jest całkiem ok choć na codzień korzystam z arcam r dac   300 USB prezentuje bardzo pastelowe granie a o takie chyba Ci chodzi 

Dzieki ale ten DAC będzie praktycznie odzwierciedleniem tego co mam w PMA2500. Niebawem Audio Video Show, więc będzie jakaś okazja by posłuchać innych DACów i stad pytanie w jaką stronę jeszcze warto iść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj dac RME Adi-2 DAC FS. Wymaga co prawda poświęcenia mu trochę czasu ( właściwie to zabawa ), by jego możliwości ustawień dostosować do własnych upodobań słuchowo-dźwiękowych. Jest to w Twoim przypadku "opcja nr 2" nawet z rynku wtórnego ale jak dla mnie jest warty każdej złotówki którą trzeba na niego wyłożyć ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Aprox napisał:

Wypróbuj dac RME Adi-2 DAC FS. Wymaga co prawda poświęcenia mu trochę czasu ( właściwie to zabawa ), by jego możliwości ustawień dostosować do własnych upodobań słuchowo-dźwiękowych. Jest to w Twoim przypadku "opcja nr 2" nawet z rynku wtórnego ale jak dla mnie jest warty każdej złotówki którą trzeba na niego wyłożyć ...

Dziękuję za wskazówkę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś iść w kierunku muzykalności to koniecznie posłuchaj NuPrime Alita, który posiada wydajny wzmacniacz słuchawkowy.  Polecałbym jeszcze Burson Audio Conductor 3 Performance. Bardzo dobrze zgrywa się ze słuchawkami planarnymi Hifimana oraz Audeze. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli chciałbyś iść w kierunku muzykalności to koniecznie posłuchaj NuPrime Alita, który posiada wydajny wzmacniacz słuchawkowy.  Polecałbym jeszcze Burson Audio Conductor 3 Performance. Bardzo dobrze zgrywa się ze słuchawkami planarnymi Hifimana oraz Audeze. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie . 

Dzięki - któryś z nich będziecie ze sobą mieli na AVS?

Edytowano przez Marcin Molak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

wydajny wzmacniacz słuchawkowy.  Polecałbym jeszcze Burson Audio Conductor 3 Performance. Bardzo dobrze zgrywa się ze słuchawkami planarnymi Hifimana oraz Audeze. 

Bo ja wiem, mnie np. bardziej moje Audeze LCD X pasowały brzmieniowo z Copland DAC 215 niż z Bursonem.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2022 o 12:02, Q21 napisał:

My niestety nie, nie wystawiamy się ze słuchawkami ale na stadionie będziesz miał strefę słuchawkową, na której Audeos będzie miał ofertę Bursona :) 

Nie udało mi się ich posłuchać. Z tych co słuchałem ciekawie brzmiał Mytek Liberty Dac (teraz jest w zestawie ze słuchawkami HifiMan) oraz FIIO K9 Pro ESS. Ten drugi sporo wyciągnął nawet z moich Bayerdynamics.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...