Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

7 minut temu, ProjectPi napisał:

Zmierzyć? Muzyki słuchaj, czy jakoś takos.

No od razu mówiłem aby sprawdzić z Wiimem jako PRE i jako typowe żrodło. Na tym by się kończył temat. Ale dyskusja jest nadal :)

7 minut temu, ProjectPi napisał:

No to mało słyszałeś, generalnie.

O takich rzeczach? No możne. Reddit nie czytam faktycznie...

Czy na elektodzie to ogarniali?

Rozumiem że Ty tak słuchasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotr Sonido napisał:

O takich rzeczach? No możne. Reddit nie czytam faktycznie...

Czy na elektodzie to ogarniali?

Rozumiem że Ty tak słuchasz?

Nie rozumiesz. Ale możesz zainteresować się forum WiiMa by dowiedzieć się więcej.

9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No od razu mówiłem aby sprawdzić z Wiimem jako PRE i jako typowe żrodło. Na tym by się kończył temat. Ale dyskusja jest nadal :)

W końcu to był twój pomysł z tym mierzeniem w ramach nie kończenia tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jaki Topping?

 

DX7 Pro. Ale jaka to różnica? Myślisz, że ich pre się różnią w zależności od modelu? Szczerze wątpię. 

 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No generalnie nie słyszałem aby ktoś stosowal Wiim jako PRE.

 

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

No to mało słyszałeś, generalnie.


Takich sytuacji będzie zaraz multum. Wiim Ultra ma sub out i zarządzanie basem całkiem sprawne. Jeżeli volume suba ma chodzić równo z głośnością kolumn, kontrola głośności musi być na pre-ampie Wiima. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie, będzie. Coraz więcej techniki cyfrowej będzie wymagało zmiany myślenia i nowej wiedzy. Gorzej z tymi, którzy już wszystko wiedzą lepiej i myślą, że czas i technologie stanęły w miejscu 😉 To było ogólnie, do nikogo konkretnie. Żeby nie było 👍🏼

A z konkretów to dowiedziałem się, że w przypadku użycia w Wiimach eq lub RC można sobie dokładnie obliczyć limit głośności, żeby uniknąć przycinania. Do tego służy darmowy program REW na PC i Mac. W zakładce EQ / EQ Filters przepisujemy po kolei wartości PK, gain i Q range z naszej korekcji w Wiim. Po lewej stronie program pokaże wartość Headroom. U mnie wyszło 5,6 dB. Tę wartość należy pomnożyć przez 0,6 i wyjdzie limit procentowo. 
Zatem u mnie wynik 3,36, limit 96%. 
Przy tych nowych technologiach znów trzeba się przeprosić z kalkulatorkiem 🤣👍🏼

Headroom Wiim.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli też to śledzisz 😁👍🏼
Tak, też się uczę 😁 Zamiast pomnożyć, trzeba podzielić przez 0,6. Czyli w moim przypadku 5,6:0,6=9,33%

Tę wartość należy odjąć od 100%, zatem ustawić limit na 90% 👍🏼

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ProjectPi napisał:

Nie rozumiesz. Ale możesz zainteresować się forum WiiMa by dowiedzieć się więcej.

Aha, ok

22 godziny temu, ProjectPi napisał:

W końcu to był twój pomysł z tym mierzeniem w ramach nie kończenia tematu.

Sprawdzenia.

20 godzin temu, renoxd napisał:

DX7 Pro. Ale jaka to różnica? Myślisz, że ich pre się różnią w zależności od modelu? Szczerze wątpię. 

Tylko pytam. Chodzi mi bardziej o ten DAC względem PRE a integrze.

20 godzin temu, renoxd napisał:

Takich sytuacji będzie zaraz multum. Wiim Ultra ma sub out i zarządzanie basem całkiem sprawne. Jeżeli volume suba ma chodzić równo z głośnością kolumn, kontrola głośności musi być na pre-ampie Wiima. 

W sensie stosowania jako PRE ? Wątpie.

No chyba że Wiim wypuści swoją końcówkę także tanią. I będą to budowane systemy po taniości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

W sensie stosowania jako PRE ? Wątpie.

No chyba że Wiim wypuści swoją końcówkę także tanią. I będą to budowane systemy po taniości.


Jeżeli chcesz, aby podłączony sub działał jak należy i wykorzystywał wszystko co ma do zaoferowania Wiim to musisz korzystac ze sterowania glosnoscia w Wiimie. Nie da rady inaczej. Po to ten sub out w tym wiimie tam jest.

Samych koncowek tanszych teraz tez coraz wiecej. Chociazby Fosi v3 monobloki, albo tansze wersje Hypexa stereo. 

Pożyjemy zobaczymy

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, renoxd napisał:

Jeżeli chcesz, aby podłączony sub działał jak należy i wykorzystywał wszystko co ma do zaoferowania Wiim to musisz korzystac ze sterowania glosnoscia w Wiimie. Nie da rady inaczej. Po to ten sub out w tym wiimie tam jest.

Nie chce. Suba bym podłączasz do wzmacniacza, amplitunera.

18 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Może offtopic bo to dotyczy Amp a nie Pro , ale jest nowe oprogramowanie z USB out

 

Screenshot_2024-07-18-12-42-05-75_5592fe85c89b9c7526dd9939eef9599a.jpg

O super!

Czyli aMP może byc transportem USB. W takim razie Ultra będzie mieć tą funkcjonalność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie chce. Suba bym podłączasz do wzmacniacza, amplitunera.

No to zależy komu na czym zależy. Jak nie chcesz mieć korekcji akustyki suba, korekcji opóźnień względem kolumn, to możesz sobie podłączać do wzmacniacza czy ampli. jak nie potrzebujesz high pass filtra, tez możesz olać. Jak chcesz korzystać ze wszystkiego co oferuje ten Wiim, to korzystasz wlasnie z niego.

Takie pisanie, ze nie podlaczasz do Wiima tylko do ampa, jest bezsensowne.

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2024 o 07:35, Piotr Sonido napisał:

No generalnie nie słyszałem aby ktoś stosowal Wiim jako PRE.

Ja testowałem to rozwiązanie przez tydzień chwilę temu w swoim zestawie "sypialniano-biurowym" ;)

Audiolab'a 6000a przełączyłem w tryb końcówki mocy i podłączyłem Wiim'a do "Power Input". Podyktowane to było ciekawością i wygodą, bo chciałem mieć jednego pilota. Testowałem też Room-Correction. 6000a czasem też mnie wkurza, bo resetuje wcześniejszy poziom głośności.

Ale sprawdziło się to "jako-tako" - regulacja głośności jedna, ale Wiim reguluje ją dość skokowo, i jest to po prostu nieprzyjemne. Dźwięk, który wychodził z Wiim'a też jakby się zmieniał w zależności od głośności. Im głośniej niby było nieco więcej detalu i basu, ale średnica ginęła. Co by trochę potwierdzało tezę, że jakość grania Wiim'a jest zależna od głośności.

I tak po 10 dniach wróciłem do DAC'a Audiolab'ie. Wszystko jest gładsze, może trochę mniej efekciarskie, ale jest dużo lepiej zgrane z sobą i przyjemniej mi się tego słucha.

Natomiast cały czas nie wiem, dlaczego kiedy korzystam z Tidala działa regulacja głośności w Wiimie. Czy reguluje już to sam Tidal ? Po przecież sygnał idący optykiem nie ma regulacji głośności 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Charicki napisał:

@pavello W Wiim jest coś takiego jak fix volume i jak to włączysz to masz głośność na maxa bez możliwości regulacji. Wtedy regulujesz już samym wzmacniaczem. 

To wiem :) mam to właczone, natomiast po prostu zastanawiam się dlatego to musi być włączone, skoro sygnał optyczny nie mam możliwości regulacji głośności. Ot takie first world problems ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pavello napisał:

To wiem :) mam to właczone, natomiast po prostu zastanawiam się dlatego to musi być włączone, skoro sygnał optyczny nie mam możliwości regulacji głośności. Ot takie first world problems ;)

Skoro Wiim może też pełnić alternatywnie funkcję pre, to normalne rozwiązanie. Regulacja głośności musi być także na optyku i koaksjalu. Ale jeśli Wiim to tylko źródło, klikasz fix volume i omijasz regulację głośności, przy okazji eliminując jej wpływ na jakość dźwięku. Taki „direct”. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież Wiim Pro Plus/Ultra też mają dobrej jakości analogowe wyjścia rca. A jeśli integra jest z dacem, to czemu nie?🙂 Nie rozumiem o co Ci chodzi 🙃
Jest spory wybór możliwości. Każdy może skorzystać z tego, co mu odpowiada. Bardzo uniwersalne i elastyczne urządzenia, które można zastosować praktycznie do każdego zestawienia sprzętowego. Kluczem jest słowo „wybór”. 

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ultra jeszcze nie miałem przyjemności. Ale i tak ja nie potrzebuję usb i aż tak bardzo nie zależy mi na ekraniku. 
Ale skoro Tobie najbardziej odpowiadają klasyczne integry, to Wiim Pro Plus/Ultra może Ci odpowiadać. Nie wiem, jak wysoko mierzysz 🙂


W moim przypadku WPP bezdyskusyjnie podniósł mi poziom słuchania w górę w porównaniu do wcześniejszego Chromecasta Audio. W obu przypadkach sygnał przesyłam cyfrowo do tego samego wzmaka cyfrowego. Teraz wzmak okazał się najsłabszym ogniwem. Jest fajny, ale WPP już z niego wyciąga wszystko co się da. I bardzo się cieszę, że producent cały czas udoskonala firmware i aplikację, więc może być jeszcze lepiej 😉

Jeszcze nie wiem, w którą stronę pójdę ze wzmakiem, czy całkiem w cyfrę, czy analog. Czy dobiorę samą końcówkę, czy integrę. Jestem otwarty na wszystko oprócz lamp, bo u mnie pod sprzęt jest też podpięty TV i wszystko musi grać „od strzała” i nie mieć problemu z częstym włączaniem i wyłączaniem. Kwestie praktyczne, bo nie neguję lamp 🙂
Pzdr

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...