Skocz do zawartości

WiiM Pro - a jak ten namiesza?


ProjectPi

Recommended Posts

10 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Tutejsze forum nic nie wiesie, tamtejsze juz cos niecos tak.

Po prostu czasem trza im cierpliwie wyjasniac w czym rzecz.

Dokładnie. Mam częste problemy z "widocznością" Pro  po aktualizacjach, pomaga wyciągnięcie kabelka zasilania. Nie powinno tak być. ChromecastAudio nie ma takich problemów. Zgłaszam i liczę na rozwiązanie problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienił stryjek...

Mam wystarczająco dobry jakościowo streamer, ale dość leciwy - Logitech Squeezebox Duet - wystarcza mi jakość 44.1/16, muzykę odtwarzam z domowego serwera i serwisu Deezer.

Jakościowo mnie zadowala, gorzej z funkcjonalnością.

Na smartfonie albo aplikacji na PC bawię się w poszukiwanie muzyki, układanie playlist, śledzenie sugerowanej muzyki, a na domowym odtwarzaczu pobieram konkretną płytę, jaką wyszukałem telefonem, albo odpalam playlistę stworzoną przez "nowocześniejsze" narzędzia (smartfon czy PC).

Mam bit perfect, wyjścia cyfrowe optyczne i coaksialne, analogowe po całkiem niezłym wewnętrznym przetworniku, gniazdo RJ-45.

Wifi stwarzało mi problemy i skonfigurowałem połączenie po kabelku.

Używam wyjścia coaksialnego połączonego z zewnętrznym DAC.

Kusi mnie większa funkcjonalność Wiim Pro, też używałbym wyjścia cyfrowego, więc brzmienie nie powinno się zmienić, natomiast zyskałbym na funkcjonalności i łatwości obsługi przez aplikację w smartfonie czy tablecie.

Przeczytałem cały ten wątek - długo to zajęło 😉 - i chyba wiem już wszystko, co można na temat możliwości Wiim Pro, choć zabrakło tu komentarzy o DLNA, które dla mnie jest bardzo ważne, bo własne pliki nadal stanowią większą część słuchanej muzyki.

Squeezbox umieszcza albumy ze streamingu wśród albumów z domowego serwera, biblioteka jest wspólna, nie wymaga przełączania między streamingiem a lokalnym serwerem, ciekawe jak to wygląda u Wiim Pro?

Skłaniam się do kupna Wiim Pro, ale tli się obawa, że zamienię dobre na gorsze...

Duet.jpg

Controller.jpg

Edytowano przez mejson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mariusz Kopacki napisał:

DLNA dziala, serwery DLNA sa widoczne w aplikacji WiiM Home jako oddzielne zrodla. Jest w planach bycie klientem LMS.

Dzięki, coraz mniej wymówek, by nie kupić 😉

W sprzedaży jest dostępny w podobnej cenie streamer Taga Harmony TWA-10B, ktoś wie czy ma podobną funkcjonalność?

Porównam parametry techniczne, ale może jest jakaś cecha nieopisana typu wypadającej klapki w gnieździe optycznym Wiim Mini czy wpuszczonego gniazda coax w Wiim Pro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mejson napisał:

W sprzedaży jest dostępny w podobnej cenie streamer Taga Harmony TWA-10B, ktoś wie czy ma podobną funkcjonalność?

 

Nie ma.

 

Problemy  z Pro? Poza wspomnianym:

- brak separacji galwanicznej na wyjsciu coax

- sporo zgloszen odnosnie problemow z ethernet, w niektorych przypadkach szly wymiany urzadzen

- opoznienie na wejsciu optycznym

- reclocking z zegara na wejsciu optycznym do zegara Pro na kolejkach fifo prawdopodobnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Nie ma.

Problemy  z Pro? Poza wspomnianym:

- brak separacji galwanicznej na wyjsciu coax

- sporo zgloszen odnosnie problemow z ethernet, w niektorych przypadkach szly wymiany urzadzen

- opoznienie na wejsciu optycznym

- reclocking z zegara na wejsciu optycznym do zegara Pro na kolejkach fifo prawdopodobnie

Zauważyłem chociażby, że Taga Harmony nie obsługuje Amazon Music i Apple Music, brak MQA.

Martwi mnie ta awaryjność ethernetu w Wiim Pro i nie wiem, jaki wpływ może mieć składowa stała na wyjściu coax. DAC mam prosty (SMSL Sanscrit), nie powinien chyba kaprysić z tego powodu.

Wyjścia optycznego nie używam, więc opóźnienie i zegar nie zaszkodzi, ale suma tych nieprawidłowości przypomina, że to jednak budżetowy sprzęt. 

Squeezebox wchodził na rynek z ceną ok 2 tys. zł i po latach widać, że  to solidnie zbudowane urządzenie, szkoda że zarzucone niemalże z dnia na dzień, wkrótce po premierze genialnego modelu Touch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem kiepskiej funkcjonalności staruszka Squeezeboxa rozwiązany - kupiłem aplikację iPeng na iPhone'a.

Od razu poczułem się nowocześnie 😉

Genialne rozszerzenie funkcji controllera, który pewnie trafi do szuflady.

Poruszanie się po bibliotece lokalnej i Deezera, wyszukiwanie i dodawanie do biblioteki, a nawet wyświetlanie tekstów utworów, nie mówiąc już o dużych okładkach.

Za 50 złotych staruszek dostał drugie życie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tego viima podłączyć do paru telefonów? Tak żeby można było nim sterować raz z jednego, a raz z drugiego, bez potrzeby osobnego parowania? Ewentualnie czy sam proces parowania jest męczący?

Czy jeżeli stracę zasięg WiFi w telefonie / wyjdę z domu, a ViiM będzie ustawiony na np. odtwarzanie radia internetowego to się wyłączy, czy dalej będzie grał na tym ostatnim ustawieniu? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma parowania, po pierwszym setupie WiiM staje sie widoczny w sieci lokalnej dla kazdego urzadzenia.

Zalezy jak bedzie dostarczana zawartosc - jesli stream bedzie przesylany z telefonu, przestanie odtwarzac. Jesli stream jest np. z internetu a telefon jedynie sterowal, bedzie kontynuowac odtwarzanie stacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

I update statusu:

 

"We have great news to share with you all. As of today, WiiM Pro is Roon Ready certified. Now we are currently preparing the firmware and will be releasing the Roon Ready update to all WiiM Pro owners by 6/30. We'll make a formal announcement in all our channels when the firmware is released on 6/30. We really appreciate your patience throughout the certification process. We want to give you all a heads-up since you have eagerly awaited this update."

 

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...