Skocz do zawartości

Pomóżcie wybrać GRAMOFON


Recommended Posts

Witam. Dotąd słuchałem winyli z Dualpa DT250. Pomyślałem,że czas na ppzesiadkę. Znalazłem trzy modele. Każdy z wkładką ortofon 2m blue. Są to Dual CS 435-1 za 1300zł ; Thorens TD 190-2 za 1500zł i Pro Ject Carbon Esprit za 1600zł. Moj obecny wzmacniacz to Vincent SV231 i kolumny Quadral shogun phonologue gold. Chciał bym przy tym pozostać,więc będę musiał dokupić przedwzmacniacz. Co sądzicie o tych gramofonach i czy to bedzie duży krok po mojim obecnym Dualu ? Będę wdzięczny za pomoc i od razu dodam,że nie mam możliwości wcześniejszego odsłuchu. Muzycznie preferuję rock i pop lat 80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz Kawicz jeżeli w grę wchodzą tylko te trzy modele, to wybrałbym Pro Jecta. Sam gramofon nie jest jakoś wybitnie lepszy od Twojego Duala, więc największą różnicę zrobi tu zmiana samej wkładki gramofonowej. Nie wiem co teraz masz założone w Dualu, ale jeżeli jest to AT3600, to Ortofon 2M Blue na 100% będzie lepszą wkładką :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mariusz Kawicz napisał:

Witam. Dotąd słuchałem winyli z Dualpa DT250. Pomyślałem,że czas na ppzesiadkę. Znalazłem trzy modele. Każdy z wkładką ortofon 2m blue. Są to Dual CS 435-1 za 1300zł ; Thorens TD 190-2 za 1500zł i Pro Ject Carbon Esprit za 1600zł. Moj obecny wzmacniacz to Vincent SV231 i kolumny Quadral shogun phonologue gold. Chciał bym przy tym pozostać,więc będę musiał dokupić przedwzmacniacz. Co sądzicie o tych gramofonach i czy to bedzie duży krok po mojim obecnym Dualu ? Będę wdzięczny za pomoc i od razu dodam,że nie mam możliwości wcześniejszego odsłuchu. Muzycznie preferuję rock i pop lat 80.

Cześć,

Z tych trzech wybrałbym Pro-Jecta, chociaż wątpię aby w tej cenie była tam wkładka Ortofona 2M-Blue? Obstawiam, że będzie to 2M-Red :) 

Alternatywnie mogę jeszcze zaproponować brytyjską Regę Planar 1. Ten jest podobnej jakości co seria Debut Pro-Jecta, ale gra bardziej analogowo z większym nasyceniem na wokalu i basie. Dźwięk jest cieplejszy, słychać więcej winyla w winylu :) 

 

Pozdrawiam i zapraszam na prezentacje do naszego salonu,

Q21

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Gałązka napisał:

@Q21  @Audio Autonomy a co byście mi powiedzieli o modelu Plenar 2 i ewentualnie jak to się ma z  Denonem DP 400 ? lub czymś innym w przedziale 2 500-3 000 zł ? 

Cześć, proponuję podejrzeć na naszym filmiku, trochę o Redze mówiliśmy... :) Rega w swoim budżecie będzie najbardziej muzykalnie i analogowo grająca. Denon tak nie potrafi ;)

Porównanie Gramofonów REGA | Planar 1 vs 2 vs 3 | Q21 - YouTube

 

Pozdrawiam,

Q21

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Q21 napisał:

Cześć, proponuję podejrzeć na naszym filmiku, trochę o Redze mówiliśmy... :) Rega w swoim budżecie będzie najbardziej muzykalnie i analogowo grająca. Denon tak nie potrafi ;)

Porównanie Gramofonów REGA | Planar 1 vs 2 vs 3 | Q21 - YouTube

 

Pozdrawiam,

Q21

A możecie coś powiedzieć o brzmieniu denona? Mam kolumny klipsch rp280 sub r112sw i denona dra800h stad był pomysł by był denon by była jedna marka, ale właśnie po waszym filmie zacząłem się zastanawiać na Rega planar 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pytam bo ta Rega mnie zaciekawiła jak sobie o niej poczytałem. Jak mówię budżet to do 3 tysięcy( chociaż lepiej jakby było taniej ) sprzęt nowy lub max kilku letni ale w 100% sprawny ponieważ kompletnie się nie znam na gramofonach :) . Muzykę będę puszczać różną, ale z reguły muzykę z tamtych lat. mam kilkadziesiąt płyt w większości z lat 80tych trochę nowych i co najważniejsze muzyka będzie puszczana okazjonalnie. Człowiek chętnie by się rozsiadł i delektował muzyką lecz ostatnio ciągle coś trzeba zrobić i nie ma czasu siąść posłuchać kilka płyt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Gałązka Rega Planar 2 jest troszkę lepiej wykonany od Denon DP400. A w gramofonach jakość wykonania ramienia, talerza i plinty mają ogromne znaczenie dla dźwięku. Z tych dwóch brałbym więc Regę. Jeszcze istotniejsze dla dźwięku jest to jaką wkładkę zamontujesz do takiego gramofonu. Zarówno Denon jak i Rega są sprzedawane z wkładką AT 3600. Nic specjalnego, ale na początek może być. Oczywiście dużo fajniej to zagra jak wymienisz wkładkę na coś choć odrobinę bardziej "muzykalnego" :) 

P.S. Nie namawiam, ale warto też rozważyć zakup starszego gramofonu. Stosunek cena/jakość będzie dużo korzystniejszy. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że takiemu sprzętowi może być potrzebny jakiś serwis/przegląd. Jak to w życiu - coś za coś ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Audio Autonomy napisał:

@Michał Gałązka Rega Planar 2 jest troszkę lepiej wykonany od Denon DP400. A w gramofonach jakość wykonania ramienia, talerza i plinty mają ogromne znaczenie dla dźwięku. Z tych dwóch brałbym więc Regę. Jeszcze istotniejsze dla dźwięku jest to jaką wkładkę zamontujesz do takiego gramofonu. Zarówno Denon jak i Rega są sprzedawane z wkładką AT 3600. Nic specjalnego, ale na początek może być. Oczywiście dużo fajniej to zagra jak wymienisz wkładkę na coś choć odrobinę bardziej "muzykalnego" :) 

P.S. Nie namawiam, ale warto też rozważyć zakup starszego gramofonu. Stosunek cena/jakość będzie dużo korzystniejszy. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że takiemu sprzętowi może być potrzebny jakiś serwis/przegląd. Jak to w życiu - coś za coś ;)  

Tzn, to też jest tak, że nie ukrywam, wygląd ma dla mnie duże znaczenie :) Musi się podobać mojej narzeczonej :) A jej zdecydowanie bardziej podoba się design tych współczesnych sprzętów:)  Dodam też, że nie jestem wymagający i sam się łapię, że nawet po odsłuchu kolumn czy amplifikacji i tak jestem skłonny iść w kierunku sprzętu który mi się bardziej podoba kosztem odrobinę gorszego sprzętu :)

Co do wkładki, to zdaję sobie sprawę, że co nie kupię będzie za jakiś czas do wymiany. 

Także może to być kilkuletni sprzet , lecz może to głupie ale sprzęt z epoki mi się po prostu nie podoba wizualnie . Przy takim budżecie na co jeszcze sugerowałbyś zwrócić uwagę?:) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

A możecie coś powiedzieć o brzmieniu denona? Mam kolumny klipsch rp280 sub r112sw i denona dra800h stad był pomysł by był denon by była jedna marka, ale właśnie po waszym filmie zacząłem się zastanawiać na Rega planar 2

Cześć, 

Nie upierałbym się przy konfigurowaniu jednej marki. Rega wniesie większą muzykalność, ma lepszą barwę, gra pełniejszym i bardziej nasyconym dźwiękiem. To tak w telegraficznym skrócie.  Zawsze możesz przed decyzją zakupu podjechać do nas na odsłuch i samemu ocenić... Zapraszamy :)

 

Pozdrawiam,

Q21

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2022 o 14:26, Michał Gałązka napisał:

@Q21  @Audio Autonomy a co byście mi powiedzieli o modelu Plenar 2 i ewentualnie jak to się ma z  Denonem DP 400 ? lub czymś innym w przedziale 2 500-3 000 zł ? 

Załóż proszę swój własny temat. Bo robi się bałagan.  @MariuszZ, proszę o rozdzelenie tematu oraz treści. Proszę o przeniesienie tematu do właściwego działu. 

Dnia 25.10.2022 o 02:53, Mariusz Kawicz napisał:

Witam. Dotąd słuchałem winyli z Dualpa DT250. Pomyślałem,że czas na ppzesiadkę. Znalazłem trzy modele. Każdy z wkładką ortofon 2m blue. Są to Dual CS 435-1 za 1300zł ; Thorens TD 190-2 za 1500zł i Pro Ject Carbon Esprit za 1600zł. Moj obecny wzmacniacz to Vincent SV231 i kolumny Quadral shogun phonologue gold. Chciał bym przy tym pozostać,więc będę musiał dokupić przedwzmacniacz. Co sądzicie o tych gramofonach i czy to bedzie duży krok po mojim obecnym Dualu ? Będę wdzięczny za pomoc i od razu dodam,że nie mam możliwości wcześniejszego odsłuchu. Muzycznie preferuję rock i pop lat 80.

Gramofon zostaw, zmień wkładkę i igłę najlepiej HE lub Shibata lub SAS . Dokup preamp. Będzie większy progres moim zdaniem.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Gałązka Gramofony które wymieniasz to porównywalna liga tego co posiadasz. Myślę, że powinieneś rozważyć opcje @Audio Autonomy czyli coś starszego ewentualnie  @1Ender czyli wkładkę. Nie wiem w czym problem ale gramofony z nowej produkcji jakoś mnie nie przekonują, no chyba, że piszemy o przedziale cenowym powyżej 3k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...