Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze amplitunera


Kamilo1337

Recommended Posts

Dnia 28.10.2022 o 08:10, Kamilo1337 napisał:

Centrum polski. 500 km w jedną stronę.

No to się nie zwróci.

Dnia 28.10.2022 o 08:10, Kamilo1337 napisał:

Odpuściłem ten temat po rozmowach z żoną.  Może amplituner był i w dobrej cenie ale wolę mieć coś z pewnego źródła.

Słusznie.

Dnia 28.10.2022 o 09:11, lolekdrugi napisał:

 

 


jako osoba z branży powinieneś sam ogarniać takie rzeczy. Wstyd, że nie znasz serwisu autoryzowanego który ma dobre ceny.

 

 

 

 


https://store.musicservice.pl/mikrofon-kalibracyjny-wn649600-yamaha-p-1657.html

 

 

 

 


Hej @S4Home trochę słabo u was z ogarnianiem serwisów sprzętu, skoro wasz były pracownik nie wie o nich.

 

 

Prosze bardzo.

Jaki do przodu bo poczytał fora :P

Dnia 27.10.2022 o 08:52, lolekdrugi napisał:

Zakupy robione w serwisie autoryzowanym, cena za pilota i mikrofon łącznie to 134,- do tego koszt przesyłki 12,99.

To jest serwis autoryzowany elektroniki AV Yamahy?

Dobrze że wkleiłeś ten link.

Kolega i tak zrezygnował.

Mozesz już bić pianę sam ze sobą.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może doprecyzuję czego potrzebuję w tym amplitunerze to ktoś, coś więcej doradzi.

Myślę, że stosunek filmów do słuchania muzyki to 75%/25%.

Konsoli do grania nie posiadam, odtwarzacza CD/DVD nie, gramofonu również nie, a co za tym idzie to amplituner byłby wyłącznie podłączony pod TV (zeszłoroczny model sony bravia 75x90j, żadnych zewnętrznych tv boxów etc). Czy tu nie wystarczy mi wyjście HDMI OUT, ewentualnie optyczne ? Tak jak pisałem już w pierwszym poście. Narazie mam zestaw 2.0 ale docelowo na pewno 5.1 lub 5.1.2/4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

o jest serwis autoryzowany elektroniki AV Yamahy?

Nie, to jest serwis kartofli, Ty robiłeś w branży czy tylko z doskoku tam siedziałeś?

Lekcja nr 1: Wchodzimy na stronę firmy pwimpet.pl następnie, wybieramy opcję "serwis", dalej po prawej stronie klikamy na logo "Yamaha". Naszym oczom ukazuje się informacja stosowna o warunkach gwarancji firmy Yamaha. Dalej wchodzimy na stronę https://pl.yamaha.com/index.html na górze wybieramy "wsparcie" a na kolejnej stronie "punkty serwisowe". Z listw wybieramy "Commercial Audio" wpisujemy miasto Szczecin, i klikamy w przycisk "szukaj". Naszym oczom ukazuje się link do strony firmy pwimpet.pl.

Tyle wystarczy, czy mam ich poprosić by przysłali to w formie dźwiękowej bo tylko wtedy to zrozumiesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2022 o 09:00, Kamilo1337 napisał:

Ja może doprecyzuję czego potrzebuję w tym amplitunerze to ktoś, coś więcej doradzi.

Myślę, że stosunek filmów do słuchania muzyki to 75%/25%.

Konsoli do grania nie posiadam, odtwarzacza CD/DVD nie, gramofonu również nie, a co za tym idzie to amplituner byłby wyłącznie podłączony pod TV (zeszłoroczny model sony bravia 75x90j, żadnych zewnętrznych tv boxów etc). Czy tu nie wystarczy mi wyjście HDMI OUT, ewentualnie optyczne ? Tak jak pisałem już w pierwszym poście. Narazie mam zestaw 2.0 ale docelowo na pewno 5.1 lub 5.1.2/4.

To poluj na Onkyo albo Yamahe. One zapewnią ci dobry dzwięk w kinie domowym.

Ciezko powiedzieć który konkretnie model. Bo z jednej strony wystarczył by Ci podstawowy serii 6 i może nawet starszy model. Ale z drugiej planujesz? Myslisz o Atmos 4. To może wygórować nieco cenę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To poluj na Onkyo albo Yamahe. One zapewnią ci dobry dzwięk w kinie domowym.

Ciezko powiedzieć który konkretnie model. Bo z jednej strony wystarczył by Ci podstawowy serii 6 i może nawet starszy model. Ale z drugiej planujesz? Myslisz o Atmos 4. To może wygórować nieco cenę.

Piotr

Myślę, że Atmos to bardzo odległa pieśń przyszłości. Nie mam sufitu podwieszanego w salonie więc do Atmosa musiały by być głośniki naścienne zamocowane na suficie (dużo przeróbek by mnie czekało w salonie na pociągnięcie kabli), gdyż doczytałem, że głośniki "Upfiring Atmos" są nie warte ceny i to raczej chwyt marketingowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie, że będzie lepszym wyborem :

Nowa Yamaha RX-V4A za 2450 zł z amazonu czy używany (aczkokolwiek kupiony niecały rok temu i cena na jakiej staneliśmy ze sprzedającym to 2250) https://www.olx.pl/d/oferta/nowy-denon-avr-x1500h-CID99-IDPucbm.html

 

Edytowano przez Kamilo1337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamilo1337 napisał:

Co myślicie, że będzie lepszym wyborem :

Nowa Yamaha RX-V4A za 2450 zł z amazonu czy używany (aczkokolwiek kupiony niecały rok temu i cena na jakiej staneliśmy ze sprzedającym to 2250) https://www.olx.pl/d/oferta/nowy-denon-avr-x1500h-CID99-IDPucbm.html

 

Jeszcze jedna opcja - https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-marantz-sr-5014-CID99-IDRF3r1.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nowe to nowe, Yamaha to amplituner 5.1, wspiera 8K, najnowsze HDCP itd..

Denon X1500 i Marantz to amplitunery 7.1, z tym że Marantz 5014 to "lepszy brat" i nowszy od Denona 1500, lepszy system kalibracji Audyssey MultiEQ XT32 (Denon MuliEQ XT). Trzeba by sobie poczytać bo tych różnic jest zapewne więcej. Jak zawsze najlepszą opcją byłoby móc tego posłuchać i ocenić. Ale też najlepiej w tych samych warunkach.

Trudno doradzić, bo gdybym miał wybierać między tym Denonem 1500 a Marantzem 5014 to wybrałbym Marantza (a jeszcze jedna ważna funkcjonalność mi się przypomniała - Marantz ma wyjścia PRE OUT dla wszystkich kanałów co pozwala na dołożenie ewentualnych końcówek mocy, lepszego wzmacniacza stereo ale czy będziesz chciał to rozbudowywać).

Natomiast jeżeli nie przewidujesz głośników w suficie (Atmos), nie potrzebujesz wyjść PRE to na horyzoncie w podobnych pieniądzach masz jakby nie patrzeć nową RX-V4A, i to może być najmocniejszy jej argument. Pytanie czy wolisz styl grania jaki prezentuje Yamaha, czy stajnia Denon/Marantz (tu jest podobnie ale też są różnice - Marantz z założenia jest (powinien być) lepiej dopieszczony, mniej podbarwia względem Denona co nie do końca musi się podobać), dla mnie np. SR5013 względem mojego byłego Onkyo 686 (uszkodzonego od pioruna) w kinie jest gorszy.

Nawiązując do Onkyo https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-onkyo-tx-nr686-wifi-dlna-atmos-dts-hdmi-usb-dac-CID99-IDR4m65.html, ale to też jednak używka.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1500 to konkurent Yamahy V4. Z tym że jest 7 kanałowy.

Ale wolał bym jednak nowsza Yamahę.

Marantz ma lepsza kalibrację. Lepsze wyjścia.

12 godzin temu, tomek72 napisał:

lepszy system kalibracji Audyssey MultiEQ XT32 (Denon MuliEQ XT).

To jest błąd w opsiach na niektórych stronach. Marantz serii 5 nie ma XT32, ma to samo co Denon XT.

Dopiero seria 6 jest w to doposazona.

12 godzin temu, tomek72 napisał:

dla mnie np. SR5013 względem mojego byłego Onkyo 686 (uszkodzonego od pioruna) w kinie jest gorszy.

wiele osób tak uważa.

Marantz gra zbyt delikatnie w kinie. Dlatego jest nieco doceniany bardziej w stereo. Gdyż nie ma tego przerysowania.

W kinie brakuje mu dynamiki, agresji, woli przekazu.

Ale cena jest dobra.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek72 napisał:

Mój błąd Piotr - nie wiem co się tak zapędziłem z tym XT32, faktycznie seria 5 Marantz-a ma MultiEQ XT i zarówno Denon X1500 jak i Marantz SR5014 mają ten sam system kalibracji. Przepraszam kolegę @Kamilo1337 za złą informację.

Bo na różnych źródłach często podają tą mylną informację. Jest ona błędna.

Jest ona nawet ttuaj:

https://www.marantz.com/pl-pl/shop/avreceiver/sr5014?status=discontinue

Na oficjalnej Polskiej stronie. Przykre.

To nie Twoja wina. I myslę że kolega się nie obraził :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...