Skocz do zawartości

Przestrzennie na małej przestrzeni


boogle

Recommended Posts

Cześć,

w dużym skróce: mała sypialnia 8-9m2 z małym skosem. Mamy w niej juz bardzo przyzwoite, ale leciwe stereo 2.0 z kolumnami podstawkowymi.  Telewizor 55 cali Samsung Q80A (wbudowane bzyczki raczej lepsze niż gorsze "jak na telewizor")

 

Chcielibyśmy efekty przestrzenne w filmach z założeniem że głośniki efektowe będą malutkie i zmieszczą się na szafkach nocnych lub powiemy je nad łózkiem. Czy to sie sprawdzi nie wiem, bo łóżko jest dostawione do sciany i nie ma miejsca żeby je postawić "za nami".

Soundbar z efektowymi niezależnymi? Listwa mi się zmieści pod telewizor na ścianie, zostanie stereo do muzyki ale zestawy z osobnymi tylnymi głośnikami wcale nie są tanie, a przecięż to bardziej zabawki niż głośniki. 

Jesli amplituner - to musi wylecieć stereo obecne, bo miejsca na podwójne fronty nie mam i się zaczną dylematy muzyka a kino i sztuka kompromisu w małym budżecie (który określony nie jest, ale chcielibyśmy wydać jak najmniej, bo i tak z sypialni małej sali kinowej raczej nie zrobimy).

Rynek wtórny jak najbardziej - okolice Poznania. 

Jakieś pomysły? Odpuścić temat bo złudne nadzieje?

 

 

Edytowano przez boogle
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • boogle changed the title to Przestrzennie na małej przestrzeni


50 minut temu, boogle napisał:




Jakieś pomysły? Odpuścić temat bo złudne nadzieje?






Jak ma to być zestaw to można iść w Marantz SR1510 na przykład, on jest dość "cienki" ale szerokość będzie standardowa. Do tego możesz albo wykorzystać obecne głośniki jeżeli one Ci pasują i dosztukować z używek resztę czyli surround plus centralny plus subwoofer. Inna opcja, to wywalenie tego stereo i kupienie jakiegoś małego setu głośników tylko to będzie pewnie plastik lub podobne coś gdzie subwoofer gra główne skrzypce.




Nie napisałeś jeszcze skąd będą te filmy puszczane, Netflix itp czy lepsze źródło?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lolekdrugi napisał:


Nie napisałeś jeszcze skąd będą te filmy puszczane, Netflix itp czy lepsze źródło?

 

 

 

 

Filmy puszczamy z Netflixa, HBO, Disneya i Playera. Mamy odtwarzacz Bluray, ale właczylismy go 3 razy w zyciu. 

Na samą jednostkę znajdę miejsca ile trzeba. Miałam jedynie na myśli że koło obecnych podstawek nie zmieszcze już drugich. Na podłogowe głośniki też nie bardzo jest miejsce. Stać obecne podstawkowe grajki muszą albo zostać jako fronty albo wyniosę je i zastąpię nowym całkowicie setem. 

A powiedzcie, Denon AVR X250BT którey widziuałam na olx to jakieś nieporozumienie czy właśnie na taki mały pokoik całkiem dobra opcja? Za 1000 złotych można taki amplituner znależć już z głośnikami....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej nie więcej niż 2,5k na kino. Max 4-5k jeśli by to miało od razu zastąpić obecny zestaw stereo.  Patrzyłam trochę na używane amplitunery ale w miarę nowoczesnych pod względem kodeków i 4k po prostu nie widzę. A starsze, jak mają nawet pseudo wsparcie dla 4k to pewnie połowy audio nie odtworzą. Mam wewnętrzne poczucie że taki zestaw Onkyo i tak zagra lepiej niż soundbar, a mogłabym w nim fronty na jakieś inne wymienić. W salonie mamy pełne kino z subem i rzadko subwoofer włłączamy w ogole. Z drugiej strony takie malutkie zestawy to na subach właśnie się opierają, bo to maskuje ubogość ogólną. I znów nie wiem :(

Poszłabym chyba w jakś nowoczesny ale low-endowy amplituner dla wygody użytkowania i do tego dokupiła dwie podstawki frontowe, centralny i malutkie dosłownie efektowe, jakby jeszcze kolumny białe się znalazły to byłaby wniebowzięta :D

Ewentualnie wykorzystała obecne podstawki jako fronty, jako efektowe wzięłą nieużywane właściwie wilsony atmosowe (takie zabawki nagłośnikowe) i tylko dokupiła centralny. Tylko że wtedy będzie wszystko z jednej parafii i kólko się zamknie bo ani to łądne ani latwe do poskładania w sensowny system bez dobrego (czytaj drogiego) amplitunera z kalibracja i licznymi ustawieniami.

Boje się ze na końcu w końcu ze zmęczenia tematem kupię jakiś soundbar i wyrzucę tylko pieniądze. 

 

Edytowano przez boogle
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem czy jest sens byś te surroundy dokupował. Jakość dźwięku na serwisach streamingowych jest tragiczna i cierpią na tym głównie surroundy itp.

nie ma sensu kupować osobnych głośników, pomieszczenie też masz za małe na normalne stojące fronty. Skup się tylko na monitorach jak już albo tym co masz.

to jest super ultra low budżet. Obstawiam, że w sypialni raczej odsłuch będzie cichszy, zatem przydałyby się systemy takie jak Audyssey Dynamic Eq/Dynamic Volume, albo Yapo A.DRC/Volume. Jeden system znajdziesz w amplitunerach firmy Denon a drugi u Yamahay ale trzeba dać trochę więcej. Czyli u Denona to będzie model x1300 i w górę (ale sprawdź na wszelki wypadek),  natomiast u Yamahay modely RX-V681, 683, 685.

Marantz SR1510 również powinien mieć te systemy jak dobrze kojarzę.

odpuść to.

bez problemu do 2k znajdziesz używany amplituner kina domowego ze wszystkimi kodekami.

bez problemu możesz tak zrobić to tylko od Ciebie zależy czy obecne kolumny Ci odpowiadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lolekdrugi napisał:


to nie wiem czy jest sens byś te surroundy dokupował. Jakość dźwięku na serwisach streamingowych jest tragiczna i cierpią na tym głównie surroundy itp.

 

 


nie ma sensu kupować osobnych głośników, pomieszczenie też masz za małe na normalne stojące fronty. Skup się tylko na monitorach jak już albo tym co masz.

 

 

 

 

 

 

to jest super ultra low budżet. Obstawiam, że w sypialni raczej odsłuch będzie cichszy, zatem przydałyby się systemy takie jak Audyssey Dynamic Eq/Dynamic Volume, albo Yapo A.DRC/Volume. Jeden system znajdziesz w amplitunerach firmy Denon a drugi u Yamahay ale trzeba dać trochę więcej. Czyli u Denona to będzie model x1300 i w górę (ale sprawdź na wszelki wypadek),  natomiast u Yamahay modely RX-V681, 683, 685.

 

 

 

 

 

 

Marantz SR1510 również powinien mieć te systemy jak dobrze kojarzę.

 

 

odpuść to.

 

 

 

 

 

 

bez problemu do 2k znajdziesz używany amplituner kina domowego ze wszystkimi kodekami.

 

 

 

 

 

 

bez problemu możesz tak zrobić to tylko od Ciebie zależy czy obecne kolumny Ci odpowiadają.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozumiejąć różnice między ściężką audio z BR a ze streamingów stwierdzam jednak, że lenisto u nas zwycięża i po prostu 99% filmów będzie leciała z tych serwisów. :(

Kiedyś władowałam z męzem stojące fronty do małej sypialni (Aurory 700) i choć wyglądało to prześmiesznie to grało przepięknie. Zero poczucia że dźwięk jest za duży. Co więcej, miałam wrażenie że im ciszej tym bardziej te podłogówki odstawały in plus o tego co mamy w formie podstawek (testowałam też efektowe Aurory 300 z salonu) i odpadły jako główne fronty w sypialni. To tak słowem tego co było. 

System Yamahy znamy bo mamy w salonie RXV685 :)

A co powiesz na nieco starszy Marantz NR 1508 ?

Jesli wynalazki typu Onkyo HTR398, Pioneer VSX326 czy nawet Pioneer VSX-534 to wyrzucenie pieniędzy w błoto to nie ma sensu w ogóle inwestować w żaden system w tej sypialni, bo nie dam 4k za amplituner do takiego pomieszczenia.  

 Albo poczekam aż kiedyś zajdzie potrzeba wymiany amplitunera do salonu i przeniosę kiedyś 685 do sypialni i zbuduje na tym system, albo wpadnie mi kiedys moze w rece soundbar jakis w promocji z efektowymi odpinanymi i sprawdzę z ciekawosci jak takie coś gra w takim pomieszczeniu licząc się że go po prostu zwrócę - chociaż nie jest w naszej naturze kupowanie sprzętów na próbę i zrobilismy to chyba tylko raz w życiu z smartwatchem. 

 

Dzieki za podpowiedzi - niestety takie są czasy że za fajne kino domowe trzeba dac niebotyczne pieniądze a sygnał nie nadąża za sprzętem. 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens budować kino.

Chcesz na mikro kolumnach jest ich sporo do wyboru. Wspomniane Magnaty, Tannoy , Canton Movie, Monitor Audio MASS itp.

Przy filmach z takich platform dzwięk surround dziaął dobrze. Z Atmosem jest różnie. Ale klasyczne kino 5.1 się sprawdza zatem  bez obaw.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do 2 tysięcy PLN można nabyć właśnie taki Denon X1300 z Cantonami 125MX,

ewentualnie za 1000 złotych znajdę Marantz SR5003 i do niego na przykłąd Pascal SA-WMS7 lub Infinity Oreus

Ten Marantz chyba nie najgorszy sprzet, moze by i nawet w stereo pogral przyzwoicie na frontach B?

Co mysliscie? Leciwy to sprzet ale jak tak patrze na zlacza, to na moją sypialnie w sumie nie wiem czego nie obsluguje...chyba ze naiwnie patrze i potem dzwiku nie beda miala bo sie okaze ze tv czegos tam nie umie wypuscic....

 

Wypowiecie sie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...