Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD do 15 000 zł


g88

Recommended Posts

Cześć, szukam odtwarzacza CD, aktualnie gram z Cyrusa CD-T podłączonego do DACa Chord Qutest. Zastanawiam się jednak, czy może być lepiej ;) 
Fajnie, gdyby miał analogowy dźwięk, ale nie pozbawiony detali, lekko wysuniętą średnicę. 
Budżet to 10 tys na używkę lub 15 tys za nowego, bardziej skłaniam się przy używanym odtwarzaczu. 

Fajnie by było, gdyby odtwarzacz miał wejście USB , wtedy mógłbym sprzedać Qutesta, bo mam już trzy przetworniki C/A w systemie: 
Pierwszy W Bluesound Node, Drugi we wzmacniaczu MOON 240i i trzeci Chord ;)

Moje typy to: 
Lector CDP 707 
CEC CD5
Yamaha CD-S 2100 
MCINTOSH MCD 301
Denon DCD 2500 SE

Opcja Druga, to kupno samego transportu, który zagra lepiej niż Cyrus CD-T i dozbieranie (kiedyś) do lepszego DACa, ale z tego co słyszałem , to do 8000 ciężko znaleźć coś lepszego od Qutesta. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, moss napisał:

Mscaler 

 

14 godzin temu, g88 napisał:

Budżet to 10 tys na używkę lub 15 tys za nowego

 

10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Nie chce , bo nie pamiętam, mącić ale czy Bogusław nie miał podobnego dylematu? Czy nie został CEC finalnie?

Posiada C.E.C TL-5, pisałem z nim ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2022 o 17:55, g88 napisał:

Cześć, szukam odtwarzacza CD, aktualnie gram z Cyrusa CD-T podłączonego do DACa Chord Qutest. Zastanawiam się jednak, czy może być lepiej ;) 
Fajnie, gdyby miał analogowy dźwięk, ale nie pozbawiony detali, lekko wysuniętą średnicę. 
Budżet to 10 tys na używkę lub 15 tys za nowego, bardziej skłaniam się przy używanym odtwarzaczu. 

Fajnie by było, gdyby odtwarzacz miał wejście USB , wtedy mógłbym sprzedać Qutesta, bo mam już trzy przetworniki C/A w systemie: 
Pierwszy W Bluesound Node, Drugi we wzmacniaczu MOON 240i i trzeci Chord ;)

Moje typy to: 
Lector CDP 707 
CEC CD5
Yamaha CD-S 2100 
MCINTOSH MCD 301
Denon DCD 2500 SE

Opcja Druga, to kupno samego transportu, który zagra lepiej niż Cyrus CD-T i dozbieranie (kiedyś) do lepszego DACa, ale z tego co słyszałem , to do 8000 ciężko znaleźć coś lepszego od Qutesta. 

 

Cześć,

Ciężki orzech do zgryzienia bo Twoja obecna konfiguracja jest naprawdę niezła, zwłaszcza Cyrus CD-t. W mojej ocenie jest to jeden z przyjemniej i analogowo brzmiących CD-ków :) 

Możesz spróbować z odtwarzaczem Musical Fidelity M6scd oraz Moon'em 260D. Być może wniosą one oczekiwany progres. Zapraszamy do nas na odsłuchy, ewentualnie możemy je za kaucją wypożyczyć na parę dni do testów... ;)

Pozdrawiam,

Q21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2022 o 16:15, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ale był też testowany  CD5 i CD 10 II

A jak oceniasz DAC w CD5 ? Bo jeśli byłby lepszy od Qutesta, to pozbędę się jednego klocka i wtedy CD5 mógłby robić za przetwornik C/A np. dla streamera ;)
Mój Moon 240 i też ma niezłego DACa na pokładzie, ale Qutest po prostu lepiej dla mnie brzmi, słychać to szczególnie w kontroli basu i precyzji góry, średnica moim zdaniem bardzo podobna. 

21 godzin temu, Q21 napisał:

Ciężki orzech do zgryzienia bo Twoja obecna konfiguracja jest naprawdę niezła, zwłaszcza Cyrus CD-t. W mojej ocenie jest to jeden z przyjemniej i analogowo brzmiących CD-ków :) 

Myślę trochę przyszłościowo, bo za jakiś czas mam zamiar zmienić też kolumny na "półkę wyżej" , więc chce mieć już odtwarzacz docelowy ;) 
Do CD-T nie mogę się przyczepić, nawet jego wygląd jest na żywo lepszy, niż na zdjęciach. Mam wrażenie, że nawet w połączeniu z lepszym DACie, nie dostanie on zadyszki. No ale zawsze da się lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, g88 napisał:

A jak oceniasz DAC w CD5 ? Bo jeśli byłby lepszy od Qutesta, to pozbędę się jednego klocka i wtedy CD5 mógłby robić za przetwornik C/A np. dla streamera ;)
Mój Moon 240 i też ma niezłego DACa na pokładzie, ale Qutest po prostu lepiej dla mnie brzmi, słychać to szczególnie w kontroli basu i precyzji góry, średnica moim zdaniem bardzo podobna. 

Jak wiesz u mnie Moon 280D czysty, czyli bez Mind2 (tak chciałem) na pokładzie, niestety nie mam porównania z Questem (Piotrek nie oferował, że pożyczy) 😉

5 godzin temu, g88 napisał:

No ale zawsze da się lepiej :)

bywa często, że "lepiej" oznacza dużo drożej i nie zawsze się nie opłaca. Ja zrezygnowałem z DAC McIntosh D150 chociaż był lepszy we wszystkim, ale nie na tyle ile było różnicy w cenie między nimi.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Jak wiesz u mnie Moon 280D czysty, czyli bez Mind2 (tak chciałem) na pokładzie, niestety nie mam porównania z Questem (Piotrek nie oferował, że pożyczy) 😉

Myślałem, że masz wersję z DAC ;) Chyba trochę potestuje u siebie, mam czas i nigdzie mi się nie spieszy. Rozum cały czas mi podpowiada, że Transport CD będzie lepszy, bo mogę modelować dźwięk za pomocą różnych przetworników C/A , z drugiej strony mam wrażenie, że teraz nowe odtwarzacze CD grają dość podobnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...