Skocz do zawartości

Kable + standy do Monitor Audio i Roksan


ferszcik

Recommended Posts

Tworzę nowy temat w tym dziale bo tutaj spodziewam się więcej odpowiedzi niż w dziale poświęconym akcesoriom.

Witam wszystkich,

poszukuję kabli głośnikowych do podłączenia monitorów Monitor Audio Silver 100 7g do wzmacniacza Roksan Streaming Amplifier. Sprzęt do mnie idzie, na razie na temat brzmienia nie mogę się wypowiedzieć, raczej bym poszukiwał czegoś neutralnego. Coś na początek muszę kupić/wypożyczyć żeby potem móc się do tego odnieść. 

Dodatkowo potrzebuję standów do nich, iść w oryginalne Monitor Audio Stand czy może coś innego?

Budżet na wszystko: powiedzmy 3 tys złotych na początek. Coś w okolicach 20% całego zestawu.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chodzi o standy to spójrz na Norstone Stylum 2, Triangle Stand S02. Oba standy bardzo stabilne i kwestia tak na prawdę designu. Monitor Audio ma piękne standy ale zdecydowanie droższe i w mojej ocenie lepiej dorzucić tę kwotę do lepszych przewodów. 

Tutaj miałbyś świetne Ricable Magnus, które zapewnią przestrzenne brzmienie z łagodniejszą górą. Alternatywą mogłyby być Tellurium Q Silver, które wyciągną więcej szczegółów z nagrania oraz bardziej zwarty bas. 

Zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, apodemus napisał:

Tylko z tego co widzę to nie jest tak łatwo z dostępnością ich, znalazłem jeden sklep może.

Czy to jakiś model na wymarciu?

Te są ciągle na stronie więc powinny być w ofercie:

https://www.monitoraudio.com/pl/akcesoria/podstawki-pod-kolumny/

Ale nie wiem prawde mówiąc. Musiał byś zapytać jakiegoś dealera Monitor audio o ich dostępność.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Gdzie kupiłeś na zamówienie.

Kable: Tellurium, Chord, Kimber albo Oehlbach

Piotr

Znalazłem człowieka na Allegro, Tombase Audio.

Z kablami myślę, że po prostu wezmę na razie coś taniego, po jakimś czasie będę wypożyczał dla porównania bo sceptycznie jestem nastawiony do "magii" kabli :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ja akurat mam z nim dobre doświadczenie. Ale wiele krytyki pod jego wykonaniem.

Rozumiem że jeszcze ich nie dostałeś?

Zapłaciłeś całość?

Piotr

Też doczytałem się na forach tematów, że coś zostało źle wykonane. Podobno przez outsourcing :P

Jeszcze nie dostałem i tak, zapłaciłem całość. 

Czekamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2022 o 11:50, apodemus napisał:

Też doczytałem się na forach tematów, że coś zostało źle wykonane. Podobno przez outsourcing :P

Jeszcze nie dostałem i tak, zapłaciłem całość. 

Czekamy :)

To koniecznie napisz jak teraz wygląda ta produkcja bo ja miałem do czynienia wiele lat temu.

On jest z Krakowa, ja odbierałem osobiście

Dnia 14.11.2022 o 17:06, Q21 napisał:

To ja miałem złe wspomnienia, fatalne spawy i rozbieżność w kolorach. Być może coś się zmieniło, bo lata  temu miałem styczność. 

No Rogoz to nie jest.

Ale łatwiej "o dziwo" się z nim gada. Zrobi szafkę na każdy wymiar. standy też.

Jestem bardzo ciekaw finalnego rezultatu po tylu latach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2022 o 16:33, apodemus napisał:

Znalazłem człowieka na Allegro, Tombase Audio.

A ja odradzam, to o nim i jego radosnej twórczosci stworzyłem wątek na AS, uprzedzę pytania. Tak to ten stolik 😆😆😆

Miałem stolik 3 modułowy, spawany w ciemnej piwnicy i na kolanie.

Gość nie ma pojęcia o połączeniach spawanych, odbarczaniu spawów,  nie używa "spinek" itp.

Każdy ma też inne wyczucie estetyki, ale to co zrobił ten gość to jakaś żenada.

Pomijam już powłokę lakierniczą. 

Dziś mam już co innego, a standy mi robil forumowy kolega z AS, zupełnie inna bajka łącznie z powłoką lakierniczą.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...