Skocz do zawartości

Zestaw stereo dla niewymagającego


stpman

Recommended Posts

Witam serdecznie :)

Mam nadzieję, że dostanę od was jakieś sensowne odpowiedzi i nie zostanę wyśmiany.

Chciałbym też od razu zaznaczyć, że nie jestem audiofilem, nie mam super słuchu ani wielkich wymagań dotyczących sprzętu :)

Obecnie mam głośnik BT Marshall Stanmoore - całkiem fajny, ale od jakieś czasu mam ochotę słuchać płyt CD i czasem radia, a jednocześnie nie używać smartfona.

Do nagłośnienia jest salon z kuchnią w bloku, około 30mkw. Więc super głośno grać nie musi ;)

Fajnie jakby można było podłączyć sprzęt do tv złączem optycznym, oczywiście BT, CD, FM, DAB+, może kiedyś gramofon...?

Początkowo myślałem o jakimś zestawie stereo typu Pianocraft od Yamahy (np. MCR-N407d), albo coś z firmy Teufel (Ultima 20 Kombo), albo po taniości Panasonic SC-PMX92 lub Kenwood M-9000S (tylko tutaj mam wątpliwości czy taki sprzęt za 1300zł jest cokolwiek wart... Tak samo co sądzicie o takim stereo od firmy Teufel? 

A ostatnio wpadłem na pomysł żeby jednak dołożyć trochę kasy i złożyć zestaw amplituner (Yamaha R-S202D) plus odtwarzacz CD (Yamaha CD-S303) plus jakieś nieduże kolumny Yamaha NS BP-301 (z myślą, że w jakieś przyszłości po przeprowadzce do domu wymienię je na coś większego).

 

Co o tym sądzicie?

Pozostaje kwestia budżetu... To kwestia otwarta na zasadzie - ile minimum trzeba dać za sensowny bazowy sprzęt?

 

Pozdrawiam 

stpman

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stpman napisał:

A ostatnio wpadłem na pomysł żeby jednak dołożyć trochę kasy i złożyć zestaw amplituner (Yamaha R-S202D) plus odtwarzacz CD (Yamaha CD-S303) plus jakieś nieduże kolumny Yamaha NS BP-301 (z myślą, że w jakieś przyszłości po przeprowadzce do domu wymienię je na coś większego).

 

Co o tym sądzicie?

To nie jest dobry pomysł. Bo tu nie zyskasz nic względem powyższych mini wierz. Oprócz klasycznego wyglądu. To najniższe modele. Brzmiące mocno przeciętnie.

10 godzin temu, stpman napisał:

Pozostaje kwestia budżetu... To kwestia otwarta na zasadzie - ile minimum trzeba dać za sensowny bazowy sprzęt?

Kwestia czy nowy czy używany.

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2022 o 07:51, Piotr Sonido napisał:

Toś przyblizył :P

Ale jak podstawkowe to sprzet używany. Wzmak + kolumny bo jeszcze do takiej powierzchni trzeba suba do stereo.

Piotr

Wiesz, najchętniej wydałbym 1000zł, ale wiem że 2000zł to zapewne absolutne minimum.

Natomiast jeśli się okaże że trzeba dać 3-4k zł żeby to miało jakikolwiek sens to myślę, że też będę w stanie tyle dać.

Choć myślę, że te 4000zł to raczej górna granica.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2022 o 17:09, stpman napisał:

Na suba to jeszcze trzeba mieć miejsce :)

Podobnie jak na kolumny... max. szerokość to 21,5cm...

Wiecie ja nie wiem, czy taki Panasonic/Kenwood za 1300zl będzie wyraźnie gorszy od Teufela za 1900zł? A taki Teufel od Denona albo Yamahy na 2000-2500zł? 

Nie możesz wymieniać samych firm bo to nie licytacja.

Konkretne modele.

Ja akurat Teufela nie specjalnie lubię.

Ale jak Ci się podoba. To sprzet dla Ciebie.

Dnia 12.11.2022 o 19:57, stpman napisał:

Wiesz, najchętniej wydałbym 1000zł, ale wiem że 2000zł to zapewne absolutne minimum.

Natomiast jeśli się okaże że trzeba dać 3-4k zł żeby to miało jakikolwiek sens to myślę, że też będę w stanie tyle dać.

Choć myślę, że te 4000zł to raczej górna granica.

 

 

 

 

No to znajdziesz wzmak + 2 monitory + suba do stereo w tych granicach już.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozumiem. Więc znalazłem takie modele zestawów mini stereo:

1. Kenwood M-9000S - około 1200zł

2. Panasonic SC-PMX92 - około 1400zł

3. Denon D-M41 - około 2000zł

4. Teufel Ultima Kombo 20 - około 2000zł

5. Yamaha MCR-N470d - około 2500zł

6. Yamaha MCR-N670d - około 3800zł

7. Marantz M-CR612 plus jakieś kolumny za około 1000zł - sumarycznie około 4000zł.

8. Ktoś zaproponuje coś innego? Koniecznie z odtwarzaczem CD. 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez stpman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście ja szedłbym w Yamahę, potem ewentualnie sprzedawał kolumny z zestawu i kombinował nad innymi ale już w zestawie zagra to super tylko kurde ta cena 3800 jest obecnie jakaś troszkę szalona :)

Ja poszedłbym w taką używkę  https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-grand-pianocraft-musiccast-mcr-n670-CID99-IDRP1B7.html 
i dobrał monitory na spokojnie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

Ja osobiście ja szedłbym w Yamahę, potem ewentualnie sprzedawał kolumny z zestawu i kombinował nad innymi ale już w zestawie zagra to super tylko kurde ta cena 3800 jest obecnie jakaś troszkę szalona :)

Ja poszedłbym w taką używkę  https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-grand-pianocraft-musiccast-mcr-n670-CID99-IDRP1B7.html 
i dobrał monitory na spokojnie 

A jakie byś polecił monitory do tego zestawu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

a tak swoja droga masz radio internetowe wiec zapomniszo o DAB . 
Co do kolumn ciekawe moga byc heco aurora 300, elac debut b6 i jeszcze kilka modeli ktos madrzejszy Ci podpowie.

Dobra cena za rn602 to jaka ??:> 

2000zł plus w gratisie sprawny odtwarzacz CD Technics. 

A jak oceniacie jako alternatywę Ampli Cambridge Audio AXR100 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Q21 napisał:

Cambridge Audio AXR100 brzmi potężniej i muzykalniej. Podstawa basowa będzie zdecydowanie lepsza niż w RN602, która zagra jaśniej i dynamiczniej. 
Cena oczywiście bardzo dobra jak na dzisiejsze czasy. 

Dziękuję za odpowiedź :)

A możesz mi tak prosto i łopatologicznie powiedzieć czy Yamaha R-N602 to dobry wybór na początek przygody z audio? 

Jakie kolumny podstawkowe dobrze będą do niej pasować? 

Chętnie zdam się na kogoś kto ma duże doświadczenie i dobry słuch, bo ja jestem laikiem totalnym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny tego modelu są chore. Podobnie 802.

Poszukaj wzmacniacz nie ampli. Sonicznie wypadnie lepiej i taniej. Nie potrzebujesz dab,  tylko coś do streamingu za parę stówek. Pobierasz aplikacje na telefon i odpalasz dowolne radio.  Plus osobno odtwarzacz CD.  "Combo" zawsze będzie drożej. I cierpi na tym jakość. Takie jest moje zdanie. 

 

Do 30 m2 najlepiej podłogowe kolumny. Przemyśl to. 

Do punka, rocka, metalu muszą być szybkie "paczki" . Nie wszystko się nada.

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender też mi się właśnie wydaje, że lepiej byłoby mieć wzmacniacz niż amplituner... Ale... Np. taka Yamaha nie ma w ofercie urządzenia all in one (czyli CD, FM, DAB, BT, wifi z musiccastem) które można by podłączyć do wzmacniacza i mieć fajny komplet. Ok, ma i jest to właśnie Pianocraft MCR-N670d :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, stpman napisał:

@1Ender też mi się właśnie wydaje, że lepiej byłoby mieć wzmacniacz niż amplituner... Ale... Np. taka Yamaha nie ma w ofercie urządzenia all in one (czyli CD, FM, DAB, BT, wifi z musiccastem) które można by podłączyć do wzmacniacza i mieć fajny komplet. Ok, ma i jest to właśnie Pianocraft MCR-N670d :D

Chyba niewielu producentów all in one ma takie urządzenie z tunerem FM/DAB na pokładzie, nie tylko Yamaha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...