Skocz do zawartości

Dwa wzmacniacze, jedna para kolumn, jak to ugryźć?


Luk Pl

Recommended Posts

Witam forumowiczów. Urodził mi się w głowie taki pomysł. Dwa wzmacniacze podłączone do jednej pary kolumn na zasadzie zmostkowanych wyjść, czyli same kable głośnikowe wychodzą z jednego, powiedzmy głównego wzmacniacza, a z drugiego wzmacniacza robię mostki to wyjść na kolumny tego drugiego. Oczywiście Wzmacniacze były by używane niezależnie, albo jeden, albo drugi. Czy takie proste rozwiązanie nie ma żadnych przeciwskazań? Na moją dość okrojoną wiedze powinno to działać, ale może jest coś o czy nie wiem i pod żadnym pozorem nie powinno się tego robić? Gdybym mógł cofnąć czas nie poszedłbym do szkoły kucharskiej, a obrał bym jakiś techniczny kierunek :) 

Edytowano przez Luk Pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma prawa działać (chyba że oba wzmacniacze będą miały na wyjściach głośnikowych przekaźniki) wtedy teoretycznie będzie to działać pod warunkiem że zawsze włączony będzie tylko jeden z nich (gdy się zapomnisz i przed wyłączeniem pierwszego uruchomisz drugi to uszkodzisz jeden z nich albo oba.
Są do tego specjalne przekaźniki kolumnowe, ewentualnie można sobie coś takiego samemu zrobić za około 50zł (potrzebne będą 2 przekaźniki, przełącznik i jakiś prosty małej mocy zasilacz czy ładowarka) wtedy mogą być włączone oba wzmacniacze jednocześnie, a przyciskiem zmieniacz którą parę kolumn chcesz załączyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...