Skocz do zawartości

Jakie koncowki mocy do marantz 7015


Rafalik

Recommended Posts

Wiesz, trochę nie rozumiem opisu "widzi" czy "nie widzi". W praktycznie każdym nowoczesnym amplitunerze przeprowadzasz konfigurację. Jak zaznaczysz ze jakieś kanały maja być zasilane przez pre, to taka grafika się pojawi i to niezależnie od tego czy fizycznie ten zewnętrzny wzmacniacz podłączysz.

Amp łączysz z końcówką za pomocą dwóch typów przewodów. Jeden to chinch a drugi trigger. To analogowe i jednokierunkowe transmisje, amplituner nie wykryje czy coś tam podłączyłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robi to roznicy moim zdaniem czy masz zaznaczone 9.1 bez pre i koncowka mocy zasila przody czy masz zaznaczone 11.1 i przody sa ustawione na pre. 9.1 nie wie ze przody zasila wzmacniacz. 11.1 przy zaznaczeniu pre nie wysyla pewnie juz sygnalu na przody. Nie wiem jak to dziala. jak ustawisz na pre i nie podlaczysz zasilacza ta partia glosnikow nie bedzie grala

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2022 o 08:43, Butler napisał:

Jeśli masz Marantz SR7015, to ja mam bliźniaczy Denon AVC X4700H, a jego konfigurację na pre-out ustawia się identycznie jak w tym starszym modelu jak w filmiku poniżej.

 

Witam ponownie. Odnosnie ustawien pre aut czy jest mozliwosc ustawienia w tych modelach wyjscia na piec koncowek mocy? 2 przody centralny i tylne . Glosniki atmos i subbofer bez zmian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafalik napisał:

Witam ponownie. Odnosnie ustawien pre aut czy jest mozliwosc ustawienia w tych modelach wyjscia na piec koncowek mocy? 2 przody centralny i tylne . Glosniki atmos i subbofer bez zmian

Chyba nie. Możesz wyłączyć wszystkie końcówki by amplituner pracował jako wyłącznie jako procesor, ale zdaje się aż tak elastycznie nie jest jak byś chciał. Sprawdź ewentualnie czy pojawia się sygnał na wyjściu pre dla centrala i surround mimo ustawienia że mają być aktywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Chyba nie. Możesz wyłączyć wszystkie końcówki by amplituner pracował jako wyłącznie jako procesor, ale zdaje się aż tak elastycznie nie jest jak byś chciał. Sprawdź ewentualnie czy pojawia się sygnał na wyjściu pre dla centrala i surround mimo ustawienia że mają być aktywne.

Troche ciezko z tymi ustawieniami dziwne ze jest tak ograniczone mocno to ustawienie.  Zamowilem dzisiaj emotiva xpa dr3. Na tyl dam nuprime zgra sie to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafalik napisał:

Witam ponownie. Odnosnie ustawien pre aut czy jest mozliwosc ustawienia w tych modelach wyjscia na piec koncowek mocy? 2 przody centralny i tylne . Glosniki atmos i subbofer bez zmian

Tą opcję mają nowe modele Marantz i jest wybór czy działa pre out i terminale są aktywne, czy tylko pre out jest aktywny. Podobno różnica jest taka (jeżeli ustawisz tylko na pre out, że lepiej sobie radzi z wysterowaniem końcówki mocy). Tak przynajmniej twierdzi Marantz, my jeszcze tego nie testowaliśmy, ale mogę to sprawdzić jak chcesz. 

 

image.png.8dc3a7e53a74537a580d74e03a33adfd.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zaznajomionych z tematem hi fi:  Na przod i centralny  zamowilem dzisiaj emotiva xpa dr3. Na tyl dam nuprime sta9  zgra sie to?Czy pozbyc sie nuprime.

32 minuty temu, S4Home napisał:

Tą opcję mają nowe modele Marantz i jest wybór czy działa pre out i terminale są aktywne, czy tylko pre out jest aktywny. Podobno różnica jest taka (jeżeli ustawisz tylko na pre out, że lepiej sobie radzi z wysterowaniem końcówki mocy). Tak przynajmniej twierdzi Marantz, my jeszcze tego nie testowaliśmy, ale mogę to sprawdzić jak chcesz. 

 

image.png.8dc3a7e53a74537a580d74e03a33adfd.png

Pytanie do zaznajomionych z tematem hi fi:  Na przod i centralny  zamowilem dzisiaj emotiva xpa dr3. Na tyl dam nuprime sta9  zgra sie to?Czy pozbyc sie nuprime.

1 minutę temu, Rafalik napisał:

Pytanie do zaznajomionych z tematem hi fi:  Na przod i centralny  zamowilem dzisiaj emotiva xpa dr3. Na tyl dam nuprime sta9  zgra sie to?Czy pozbyc sie nuprime.

Pytanie do zaznajomionych z tematem hi fi:  Na przod i centralny  zamowilem dzisiaj emotiva xpa dr3. Na tyl dam nuprime sta9  zgra sie to?Czy pozbyc sie nuprime.

 

33 minuty temu, S4Home napisał:

Tą opcję mają nowe modele Marantz i jest wybór czy działa pre out i terminale są aktywne, czy tylko pre out jest aktywny. Podobno różnica jest taka (jeżeli ustawisz tylko na pre out, że lepiej sobie radzi z wysterowaniem końcówki mocy). Tak przynajmniej twierdzi Marantz, my jeszcze tego nie testowaliśmy, ale mogę to sprawdzić jak chcesz. 

 

image.png.8dc3a7e53a74537a580d74e03a33adfd.png

Mozesz sprawdzic .dobrze wiedziec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
11 godzin temu, Rafalik napisał:

testowalem 3 dni emotiva dr3 .oddalem. Az trudno uwierzyc ze maly nuprime sta 9 za 3,5 tys 120 w na kanal zagral dla mnie lepiej niz klocek za 15 tys z 600 w na kanal

Nu prime ma inna barwe dzwieku. Stad tutaj cena grala mniejsza rolę. Bo po prostu ten dzwiek bardziej Ci podszedł. To się zdarza :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nu prime ma inna barwe dzwieku. Stad tutaj cena grala mniejsza rolę. Bo po prostu ten dzwiek bardziej Ci podszedł. To się zdarza :)

Piotrek

teraz pytanie. Podlaczylem 2 koncowki mocy mono. W stereo slysze jeden przedni glosnik wyraznie jasniej  wiecej drugi jest tak jak by z tylu nawet jak daje ten kanal glosniej to i tak nie gra tak samo jak ten pierwszy. Probowalem juz wszystkiego kalibrowalem 2 albo 3 razy zamienialem koncowki mocy zmienialem kable zamienialem glosniki stronami nawet co dziwne gdy zamienie kanaly na pre autach to i tak zostaje jak bylo. Ten jeden gra wyraznie jasniej tak bym to opisal. Gdy daje na normalne wejscia bez pre aut jest to mniej wiedoczne.Trudno stwierdzic. Ostatnio resetowalem ampli i zapomnialem dac na 4 ohm glosniki strasznie sie grzal. Mozliwe ze cos uszkodzilem tym albo tymi koncowkami? Bardzo przeszkadza w stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne... Jedna strona gra Ci jaśniej od drugiej a zamiana miejscami kolumn/końcówek/kabli/kanałów nie robi różnicy?. Przychodzi mi jedynie do głowy akustyka pomieszczenia.

Nie sądzę byś uszkodził coś przez ustawienie Ohm. Gorąca obudowa to normalna sprawa (choć nieporządana), amplituner ma zabezpieczenia termiczne i w razie czego miałbyś reset. Uporczywe ignorowanie takiego obrotu spraw dopiero mogło by doprowadzić do usterki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Butler napisał:

Żeby było jasne... Jedna strona gra Ci jaśniej od drugiej a zamiana miejscami kolumn/końcówek/kabli/kanałów nie robi różnicy?. Przychodzi mi jedynie do głowy akustyka pomieszczenia.

Nie sądzę byś uszkodził coś przez ustawienie Ohm. Gorąca obudowa to normalna sprawa (choć nieporządana), amplituner ma zabezpieczenia termiczne i w razie czego miałbyś reset. Uporczywe ignorowanie takiego obrotu spraw dopiero mogło by doprowadzić do usterki.

Wydaje mi się że wcześniej tak nie było. Jest to irytujące gdy chcesz posłuchać muzyki w stereo i słyszysz 70% muzyki tylko z jednego głośnika. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafalik napisał:

teraz pytanie. Podlaczylem 2 koncowki mocy mono. W stereo slysze jeden przedni glosnik wyraznie jasniej  wiecej drugi jest tak jak by z tylu nawet jak daje ten kanal glosniej to i tak nie gra tak samo jak ten pierwszy. Probowalem juz wszystkiego kalibrowalem 2 albo 3 razy zamienialem koncowki mocy zmienialem kable zamienialem glosniki stronami nawet co dziwne gdy zamienie kanaly na pre autach to i tak zostaje jak bylo. Ten jeden gra wyraznie jasniej tak bym to opisal. Gdy daje na normalne wejscia bez pre aut jest to mniej wiedoczne.Trudno stwierdzic. Ostatnio resetowalem ampli i zapomnialem dac na 4 ohm glosniki strasznie sie grzal. Mozliwe ze cos uszkodzilem tym albo tymi koncowkami? Bardzo przeszkadza w stereo. 

 

8 godzin temu, Butler napisał:

Żeby było jasne... Jedna strona gra Ci jaśniej od drugiej a zamiana miejscami kolumn/końcówek/kabli/kanałów nie robi różnicy?. Przychodzi mi jedynie do głowy akustyka pomieszczenia.

Ja tak mialem na starym mieszkaniu w stereo. Tez myslałem że coś było uszkodzone. Zawsze lewa kolumna grala głośniej. Jak przeniosłem system gdzie indziej problem ustąpił. Ale to raczej powinno być wyrównane przez kalibrację.

To jest stosunkowo proste.

2 godziny temu, Rafalik napisał:

Wydaje mi się że wcześniej tak nie było. Jest to irytujące gdy chcesz posłuchać muzyki w stereo i słyszysz 70% muzyki tylko z jednego głośnika. 

Stereo też możesz słuchać po kalibracji. Ale jeszcze raz. Zmieniasz wszystko tylko nie PRE OUT?

On zostaje cały czas ?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Piotr Sonido napisał:

 

Ja tak mialem na starym mieszkaniu w stereo. Tez myslałem że coś było uszkodzone. Zawsze lewa kolumna grala głośniej. Jak przeniosłem system gdzie indziej problem ustąpił. Ale to raczej powinno być wyrównane przez kalibrację.

To jest stosunkowo proste.

Stereo też możesz słuchać po kalibracji. Ale jeszcze raz. Zmieniasz wszystko tylko nie PRE OUT?

On zostaje cały czas ?

Piotrek

Pre aut zamieniam też i dalej tak samo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafalik napisał:

Podlaczylem 2 koncowki mocy mono.

Rozumiem , że dwie identyczne końcówki.

11 godzin temu, Rafalik napisał:

W stereo slysze jeden przedni glosnik wyraznie jasniej  wiecej drugi jest tak jak by z tylu nawet jak daje ten kanal glosniej to i tak nie gra tak samo jak ten pierwszy.

A sprawdzałeś czy jedna z kolumn nie gra w przeciw fazie ?

Po podłączeniu końcówek robiłeś ponowną kalibrację ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Rozumiem , że dwie identyczne końcówki.

A sprawdzałeś czy jedna z kolumn nie gra w przeciw fazie ?

Po podłączeniu końcówek robiłeś ponowną kalibrację ?

Tak końcówki  takie same. Głośniki dobrze podłączone. 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Rozumiem , że dwie identyczne końcówki.

A sprawdzałeś czy jedna z kolumn nie gra w przeciw fazie ?

Po podłączeniu końcówek robiłeś ponowną kalibrację ?

Robiłem kalibracje i to parę razy i dalej tak samo

56 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to akustyka.

 

Ale tak jak napisałeś kalibracja powinna to wyrównać. Po to właśnie jest. Moim zdaniem coś w ampli jest uwalone.  Przedstawię głośniki zrobię reset marantza i zobaczę bez kalibracji jak to akustyka powinno się coś zmienić 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafalik napisał:

Robiłem kalibracje i to parę razy i dalej tak samo

Czy system kalibracji podaje Ci mniej więcej taką samą odległość kolumny lewej i prawej ? Jak nie , możesz to manualnie skorygować.

 

17 minut temu, Rafalik napisał:

Głośniki dobrze podłączone. 

Osobiście sprawdziłbym jeszcze bateryjką.

No i na koniec akustyka. Czy ta głośniej grająca kolumna stoi bliżej bocznej ściany niż prawa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Czy system kalibracji podaje Ci mniej więcej taką samą odległość kolumny lewej i prawej ? Jak nie , możesz to manualnie skorygować.

 

Osobiście sprawdziłbym jeszcze bateryjką.

No i na koniec akustyka. Czy ta głośniej grająca kolumna stoi bliżej bocznej ściany niż prawa ?

Tak wartości po kalibracji są mniej więcej takie same. Gdy próbuje skorygować to manualnie to i tak słychać że ten jeden głośnik gra bardziej górą jest tak jak by inna barwa dźwięku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Pomógł że w sensie jest lepiej?

Bez kalibracji już gra dobrze?

Równo?

To z takim zawiasem się jeszcze nie spotkałem.

Piotrek

Zobaczę jak będzie po kalibracji

23 godziny temu, tomek4446 napisał:

Czy system kalibracji podaje Ci mniej więcej taką samą odległość kolumny lewej i prawej ? Jak nie , możesz to manualnie skorygować.

 

Osobiście sprawdziłbym jeszcze bateryjką.

No i na koniec akustyka. Czy ta głośniej grająca kolumna stoi bliżej bocznej ściany niż prawa ?

Tak wartości po kalibracji są mniej więcej takie same. Gdy próbuje skorygować to manualnie to i tak słychać że ten jeden głośnik gra bardziej górą jest tak jak by inna barwa dźwięku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...