Skocz do zawartości

dlaczego sprzęt audio jest taki drogi?


rookie01

Recommended Posts

42 minuty temu, Adi777 napisał:

Trzeba jeść jak najmniej przetworzoną. Można, tylko trzeba chcieć. Akurat coś o tym wiem, bo mam taką dietę.

I dużo ruchu, sportu. Chociaż też nie do końca ponieważ ja jakieś 3 lata temu zerwałem achillesa na boisku piłkarskim a moja siostra w ostatnie wakacje jadąc na rowerze złamała nogę i to tak podle że teraz ma kilka wkręconych tytanowych śrub, także tego... 

Należy chodzić powoli po chodniczku wcześniej sprawdzając czy nie oblodzony. Dodatkowo powyższe obostrzenia o których koledzy pisali i żyjemy 100 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Butler napisał:

No ale co mam przywoływać jakieś historyjki z netu jak sam swoją prawdziwą. Skoro tak mnie życie doświadczyło, to mam prawo w ten sposób się wypowiadać i robię to otwarcie. Nie mam powodu się wstydzić że moja matka przed dekady dawała w szyję i przez to nie dożyła nawet 60-tki. Nie przekroczyłem 40, a już zostałem najstarszy w całej rodzinie nie licząc wujków i kuzynostwa. Nikomu nie mam zamiaru jednak narzucać swojego światopoglądu. To nie jest tak że jestem też zero-jedynkowy. Systematycznie chodzę ze starymi kumplami na kręgle czy darty a alkohol jest nierozłącznym elementem każdego spotkania. Ja nie piję, ewentualnie coś posmakuję i każdy się już przyzwyczaił że mi wystarczy że kapsel powącham :D

Wszystko jest dla ludzi. Ale jak ktoś pisze że dobry trunek jest nierozerwalnym elementem przy słuchaniu muzyki to już powinna MOIM ZDANIEM zapalić się lampka ostrzegawcza, i to solidnie czerwona.

Spoko. Jasna sprawa, też znam wiele osób co nie spożywają w ogóle alkoholu. To każdego osobista decyzja.

 

4 godziny temu, Kraft napisał:

Nie żebym szczególnie zniechęcał, bo robimy codziennie wiele rzeczy, które są dla naszego zdrowia szkodliwe. Jednak fakty są takie, że alkohol, nawet umiarkowanie pity, jest szkodliwy, szczególnie dla mózgu. Niszczy szare komórki przez co nasz mózg starzeje się szybciej niż powinien. I tak mamy mózgi o rok, dwa czy dziesięć lat starsze niż wskazuje zegar biologiczny.

Co do oficjalnych badań to fakty rzeczywiście wskazują na to, że alkohol jest nie zdrowy. Inaczej jednak rzecz wygląda w przypadku wina. 1 mały kieliszek czerwonego wytrawnego wina dziennie działa prozdrowotnie. Jednak warunkiem jest tutaj rzeczywiście umiarkowana ilość.


PS:
Mówi się że każdy łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo.
Wiemy też że będąc w stanie upojenia alkoholowego giną nasze szare komórki. Paradoksalnie może to oznaczać że spożywanie alkoholu podwyższa sprawność naszego układu nerwowego ponieważ eliminuje najsłabsze ogniwa ;) Zostają tej najsprawniejsze więc średnia naszych zdolności wzrasta ;)

(jakby ktoś nie zrozumiał - to powyższe zdanie to żart ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu tego wątku- istnieje pewna żelazna zasada:
Wszystko ma taką cenę jaką odbiorca jest w stanie zapłacić...
Wzrasta popyt - wzrasta cena- i odwrotnie.
Jest kilka klas audio i sami dobrze o tym wiemy. Te najdroższe kosztują tak drogo ponieważ istnieją osoby które chcę to kupić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2022 o 07:46, Piotr Sonido napisał:

Bo sprzet audio to towar luksusowy.

To jest pierwsza i najważniejsza kwestia.

Tak samo jak porównujesz (ja porównuje bo nie jestem fanem i dla mnie ma dzwonić) smartfony.

Iphone 13 kosztuje 5000 zł, a ja na Xiaomi przeczytam te same newsy, zadzwonie tak samo aa i mało tego duża szansa że na baterii dłużej podziała.

Zegraek casio może kosztować 200zł a pattek Philipe? A pokażą na przełomie roku różnice 10 mminut? pewnie nawet nie.

Samochód miec musisz. Powinieneś. Zalezy gdzie mieszkasz.

A sprzet audio nie.

I tu od momentu produkcji podstawowych podzespołów. Przetworniki, obudowy. Z racji skali produkcji marża jest wyższa, ale także ich koszty produkcji.

Była o tym już dyskusja i nic nie wniosła nowego.

Audio się kupuje z głową. Bo za 50K masz super wybor.

I tyle

Piotr

co do iPhone to są produkty faktyczne drogie i produkowane z najwyższej jakości elementów- to akurat prawda. Inna sprawa, że jest to dość chytra firma i narzuca wysokie marże jak chyba żaden inny producent.
Ale to pokazuje w praktyce tą zależność, o której wspominałem wyżej. Odkąd iPhone zrobił się tak bardzo drogi to zobaczcie że inne flagowce również zaczęły kosztować podobnie. Apple pokazało rynkowi że istnieją odbiorcy, którzy są w stanie aż tyle płacić za najnowsze produkty. Ta sytuacja przesunęła granicę ceny flagowców.
Analogiczna sytuacja występuje wszędzie- jeśli jakiś producent "pokaże że można" podnieść cene i nadal są odbiorcy to reszta producentów robi to samo...
W świecie audio jest identycznie - przesuwanie granicy cenowej trwa nieustannie ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem „Custom - manufaktury” z wszystkimi płynącymi korzyściami, ale i wadami/niedogodnościami

Ten wybór wymaga niezwykle dużo czasu na podjęcie decyzji, ale przede wszystkim/mój przypadek - gotowości i akceptacji.

W styczniu 2023 minie 3 lata od kiedy „wdepnąłem” w to „audio”. 
1000 dni obserwacji, moich własnych, zatem bezcennych. 
Z zainteresowaniem będę się przyglądał/forum

I przyjeżdżał na zloty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dorsz napisał:

Mam wrażenie że w Polsce to działa jednak zupełnie inaczej. "Chcesz kupić, to płać jak za zboże. A jak nie, to niech sobie leży."

Nie. Poprostu jak "Ty" nie kupisz to poleży trochę i kupi ktoś inny. Tak jest wszędzie.
Jeśli natomiast Ty mimo wszystko to kupisz, to znak dla sprzedawcy, że cena jest OK.
Rynek mieszkań też idealnie pokazuje tą zależność - mieszkania są drogie ponieważ ludzie je kupują (zadłużają się, odkładają latami ale kupują). Ostatnio w tym temacie chętnych do kupna mieszkania jest znacznie mniej, dlatego ceny spadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

Ceny mogą spaść ale jak dolar będzie po 2 zł ale czy tak będzie nie wiem a yuan po 0,10 zł

W 2010 robocizna w chińskich fabrykach była w okolicach 1900 zł miesięcznie teraz przy pakowaniu towaru w fabryce to 3300 zł miesięcznie a przy składaniu sprzętu to 2 tyle  Fracht poszedł do góry wiecie ile tak wiec pisać nie będę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, LML napisał:

co do iPhone to są produkty faktyczne drogie i produkowane z najwyższej jakości elementów- to akurat prawda. Inna sprawa, że jest to dość chytra firma i narzuca wysokie marże jak chyba żaden inny producent.
Ale to pokazuje w praktyce tą zależność, o której wspominałem wyżej. Odkąd iPhone zrobił się tak bardzo drogi to zobaczcie że inne flagowce również zaczęły kosztować podobnie. Apple pokazało rynkowi że istnieją odbiorcy, którzy są w stanie aż tyle płacić za najnowsze produkty. Ta sytuacja przesunęła granicę ceny flagowców.
Analogiczna sytuacja występuje wszędzie- jeśli jakiś producent "pokaże że można" podnieść cene i nadal są odbiorcy to reszta producentów robi to samo...
W świecie audio jest identycznie - przesuwanie granicy cenowej trwa nieustannie ...

I tu jest to samo. Producenci audio podnosza ceny a zainteresowanie maleje tylko o ulamki procent. Dlaczego więc nie windować dalej.

15 godzin temu, Slawko69 napisał:

Ciekawe czy dożyjemy czasów że ceny sprzętu zacznął spadać

Nie. Ale niech już nie rosną. To kiedyś za pare lat dogonimy je wypłatami. Ale spadać? No jak?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dorsz napisał:

Nie. Nie wszędzie, tylko w Polsce. Podałem przykład powyżej.

Widocznie pomimo takiej ceny w Polsce ten produkt się sprzedaje zgodnie z oczekiwaniami.
Faktycznie często tak jest, że u nas jest drożej. Być może na samym początku kiedy zmieniał się u nas ustrój i wchodziły zagraniczne firmy, to pokazaliśmy, że pomimo wysokich cen (w stosunku do zarobków społeczeństwa) towar i tak się sprzedaje. Poza tym podejrzewam, że sam producent zarabia na tym tyle samo w Polsce co w innych krajach- u nas jednak wysoka cena wynika z cła, akcyzy, 'setki podatków' i innych pierdół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Slawko69 napisał:

Ciekawe czy dożyjemy czasów że ceny sprzętu zacznął spadać

Tak naprawdę coś takiego się zdarza często ale chwilowo. Tendencja jest zdecydowanie wzwyżkowa
Przykład:
NAD C368 cena 5799zł - obecnie jeden sklep zrobił promocję na 4799zł. Co robią inni?
Dokładnie to samo, bo gdyby tego nie zrobili to nie mieli by szans na klienta.

Dla porównania ten sam NAD rok temu kosztował jakieś 3999zł (szok co się dzieje!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie. Więc czy rozumując w ten sposób jego cena spadła?

Czy po prostu początkowo podniesiono ją zbyt wysoko?

Bo wiemy że wzrost ceny na audio nie jest do końca uzasadniony.

https://pl.tradingeconomics.com/china/inflation-cpi

Rozumiem jak najbardziej zamykanie fabryk, dalsze ograniczenia covidowe, i problemy z transportem.

Ale w większości oznacza to że wzrost ceny o 70-100% na audio jest spowodowany tym że w US i europie cala reszta drożeje. to audio też.

Ale wcale nie ma potrzeby.

Już to pisałem ale powtórzę. NVIDIA dała przykład i wszyscy chcą zrobić podobnie. Narobić się znacznie mniej. Zarobić więcej.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

no właśnie. Więc czy rozumując w ten sposób jego cena spadła?

Czy po prostu początkowo podniesiono ją zbyt wysoko?

Bo wiemy że wzrost ceny na audio nie jest do końca uzasadniony.

https://pl.tradingeconomics.com/china/inflation-cpi

Rozumiem jak najbardziej zamykanie fabryk, dalsze ograniczenia covidowe, i problemy z transportem.

Ale w większości oznacza to że wzrost ceny o 70-100% na audio jest spowodowany tym że w US i europie cala reszta drożeje. to audio też.

Ale wcale nie ma potrzeby.

Już to pisałem ale powtórzę. NVIDIA dała przykład i wszyscy chcą zrobić podobnie. Narobić się znacznie mniej. Zarobić więcej.

Piotr

 

Niewątpliwie 1000zł mniej to okazja, to jest trochę nadmuchana promocja - jeśli cena spadnie aż o 1000zł, a sklep i tak wychodzi na swoje, to znaczy, że wciąż nie zeszli poniżej marży - to dla nas jasny sygnał ile przytulają ;)
To co się w obecnych czasach dzieje - kryzys gospodarczy, wojna, brak spójności UE- to wszystko powoduje wzrost cen. Tylko, że nie wszystkich...  Niektóre ceny są po prostu podnoszone dlatego, że takie wydarzenia na świecie służą sprzedawcom jako karta przetargowa żeby uargumentować wzrosty cen.
Klient wszystko rozumie- jest wojna, ceny paliwa rosną, kryzys- i kupuje.
A dlaczego kupuje? Jeśli mówimy o audio, to od pewnego pułapu cenowego jest to hobby (tańsze sprzęty ludzie po prostu kupują jako konieczność, tj. radio do pracy, do domu, aby coś leciało w tle- i są tą tanie produkty). Ludzie zamożniejsi czy są tego świadomi czy nie- nie oszczędzają na hobby ("coś mi się przecież od życia należy, ciężko pracuję").
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to musze nieco obronić sklep.

Sklep robiąc promocję możliwe że robi ją za zgoda dystrybutora. Sklep na pewno nie będzie sprzedawał nowego sprzetu pod woda. Bo nikt nie jest idiotą. Ty także za prace oczekujesz pieniążków a nie uścisku dłoni.

Co innego jesli sprzęt jest uszkodzony obity, Wtedy przyjmuje się że mozna go sprzedać (jesli jest mocno uszkodzony) nawet taniej. Bo zarobił na siebie testami, wyjazdami , odsłuchami , itp.

22 godziny temu, LML napisał:

Niektóre ceny są po prostu podnoszone dlatego, że takie wydarzenia na świecie służą sprzedawcom jako karta przetargowa żeby uargumentować wzrosty cen.

Dokładnie tak.

Rósł kurs euro/dolara rosły ceny maleje kurs ceny .... nie :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale to musze nieco obronić sklep.

Sklep robiąc promocję możliwe że robi ją za zgoda dystrybutora. Sklep na pewno nie będzie sprzedawał nowego sprzetu pod woda. Bo nikt nie jest idiotą. Ty także za prace oczekujesz pieniążków a nie uścisku dłoni.

Co innego jesli sprzęt jest uszkodzony obity, Wtedy przyjmuje się że mozna go sprzedać (jesli jest mocno uszkodzony) nawet taniej. Bo zarobił na siebie testami, wyjazdami , odsłuchami , itp.

Dokładnie tak.

Rósł kurs euro/dolara rosły ceny maleje kurs ceny .... nie :)

 

Tak jest. Wszytko się zgadza.
@Piotr Sonido Ty chyba gdzieś pracujesz w branży, tak? Czy to Ty wcześniej byłeś w 4home?
Mam nadzieję, że rozumiesz że ja pisząc to nie atakuje sklepów- tylko stwierdzam fakty (oni tak zarabiają).

 

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2022 o 08:42, LML napisał:

Tak jest. Wszytko się zgadza.
@Piotr Sonido Ty chyba gdzieś pracujesz w branży, tak? Czy to Ty wcześniej byłeś w 4home?
Mam nadzieję, że rozumiesz że ja pisząc to nie atakuje sklepów- tylko stwierdzam fakty (oni tak zarabiają).

 

Paweł

Ja zakładałem S4Home :)

Teraz nie jestem związany z branżą. Ale kontakty jakieś zostały.

Nie, spoko rozumiem. Chciałem tylko dopełnić myśl :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...