Skocz do zawartości

Yamaha Rn-602 na co wymienić?


Alkides

Recommended Posts

Dnia 3.01.2023 o 12:34, maskun napisał:

@Alkides  udało Ci się zrobić ten eksperyment którzy opisywali koledzy ? Sam jestem ciekaw jak Twoje wrażenia.
Dobrze że zostało to napisane bo już wcześniej pokazałem to swojej żonie bo uważała że jestem nie poważny że wysuwam u siebie kolumny a mam podobnie jak u Ciebie tzn. nie aż tak tragicznie że wsadzone jak sardynki ale jednak we wnękach.

Ja po takim zabiegu poczułem się że mam sprzęt za X plnów droższy niż myślałem a byłem wcześniej zawiedziony głównie szerokością sceny i dudnieniem basów.

Eksperymentowałem i finalnie kolumny zostały wysunięte do przodu i rozstawione szerzej nieco ponad 3 metry od siebie, poprawa w brzmieniu na plus lecz w pierwszych dniach po przemeblowaniu to więcej nasłuchałem się żony jak tych kolumn, że co ja robię, jak to teraz wygląda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Alkides napisał:

Eksperymentowałem i finalnie kolumny zostały wysunięte do przodu i rozstawione szerzej nieco ponad 3 metry od siebie, poprawa w brzmieniu na plus lecz w pierwszych dniach po przemeblowaniu to więcej nasłuchałem się żony jak tych kolumn, że co ja robię, jak to teraz wygląda. 

Ja to zrobiłem na patencie :) wstawiłem pod ściany kolumny, potem przy słuchaniu je wysuwałem i pytałem narzeczoną czy słyszy różnicę w brzmieniu ( byłem z tak podjaraną miną, że nie mogła powiedzieć, że nie słyszy :P ) potem coraz częściej zacząłem je zostawiać tam gdzie stały w trakcie odsłuchu i teraz widzę, że jak pies czasem dupą przesunie którąś kolumnę to już sama poprawia by były dobrze ustawione :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

i teraz widzę, że jak pies czasem dupą przesunie którąś kolumnę to już sama poprawia by były dobrze ustawione :D

Zabezpiecz czym predzej opcje "wywrotki" kolumny. Może warto pomyśleć nad zmianą badz dodatkowym dociążeniem cokołu🤔 piszę to z "doswiadczenia" :/

 

U mnie to juz bez znaczenia. Fornir dostał po "tyłku" ;)

ale u Ciebie jeszcze mozna być tzw. "Polakiem mądrym przed szkodą". Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zabezpiecz czym predzej opcje "wywrotki" kolumny. Może warto pomyśleć nad zmianą badz dodatkowym dociążeniem cokołu🤔 piszę to z "doswiadczenia" :/

 

U mnie to juz bez znaczenia. Fornir dostał po "tyłku" ;)

ale u Ciebie jeszcze mozna być tzw. "Polakiem mądrym przed szkodą". Pozdr.

Brawo. Po to wlasnie jest to forum 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zabezpiecz czym predzej opcje "wywrotki" kolumny. Może warto pomyśleć nad zmianą badz dodatkowym dociążeniem cokołu🤔 piszę to z "doswiadczenia" :/

 

U mnie to juz bez znaczenia. Fornir dostał po "tyłku" ;)

ale u Ciebie jeszcze mozna być tzw. "Polakiem mądrym przed szkodą". Pozdr.

Wiesz co, pies już nauczony, druga sprawa, że jestem użytkownikiem Klipscha, który waży 30 kilo jedna kolumna i już dłuższy czas się sprawdza, ale fakt mając wcześniej pierdziawki ważące 11 kilo za sztukę to raz zdarzyło jej się upaść ...:/

Ale dzięki za sugestie  ( z tym przesunięciem faktycznie groźnie zabrzmiało ale to raczej taka minimalna korekta bo pod kolumnami mam teflonowe filcowe podkładki, które zostały z czasów przestawiania ich do słuchania a nie łatwo jest przestawić taki zestaw w pojedynkębez tych filców ) 

Pies z czasem pokochał Klipsche i jak "gra" muzyka to sam się kładzie przy zestawie by czuć bas 😅 Dresiarski właściciel to i dresiarski pies :D

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, stach_s napisał:

Brawo. Po to wlasnie jest to forum 👍

U mnie nastepne zestawy beda miały cokoły z litej stali. Takie bloki😈

Bedzie miejsce na frezy pod "uklady absorbujace drgania". Swoja drogą to dziwi mnie że jakoś nie znalazłem na rynku firmy tym sie zajmująca pod wymiar klienta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, terracan1929 napisał:

To gdzie Ty te kolumny masz ustawione ? "W drzwiach" do pokoju ? 😀  Bo nie da się obok nich przejść tak aby ich nie przesunąć, nie trącić czy nawet przewrócić.....

Miałem młodego staffordshire bull terrierera wtedy, który rozwalał wszystko na swojej drodze :) ale odkąd się uspokoił a ja zmieniłem kolumny to problemy ustąpiły, nie wiem jak to sie stało bo dalej inne rzeczy potrafi przewrócić to przy kolumnach idzie spokojnie i grzecznie :) Szkolenie przyniosło pozytywne efekty :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...