Skocz do zawartości

SMSL A300 i Taga Harmony TAV 807F


Ben 1975

Recommended Posts

53 minuty temu, Ben 1975 napisał:

Czy wzmacniacz SMSL A300 napędzi i dobrze wysteruje podłogowe kolumny Taga TAV 807F

Tagi mają wg. producenta 90 dB skuteczności , a więc praktycznie, o ile nie będziesz robił koncertów plenerowych na 12 tys. osób to A300 spokojnie da radę .😂

Tu wątek o tym maluchu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ben 1975 napisał:

Jestem po paru dniach odsłuchu. Wzmacniacz SMSL A300 daje radę. Posiada regulację bass i treble. Na tym mi zależało. Wcześniej miałem Myryad T40 chociaż większy i droższy nie zdawał egzaminu. Podsumowując jestem w pełni zadowolony z SMSL A300.

Po ok. 3 tygodniach (zależy ile będziesz grał dziennie) powinien brzmieć jeszcze lepiej, dźwięk się trochę 'wygładzi' . 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
15 godzin temu, michal40 napisał:

i jak to grało?

Bardzo dobrze, kto nie przyjdzie jest w szoku jak dobrze to gra. Kluczem jest dobry DAC, dobre źródło i rozsądne kable, SMSL A300 jest dość neutralnym i transparentnym wzmacniaczem i jest wrażliwy na podany mu sygnał. Zdecydowanie polecam do niego cieplejsze kolumny. 

Na codzień w salonie gra NAD C388 z Oberonami 7 i ten SMSL gra gorzej ale napewno nie 6 razy gorzej patrząc na różnicę cenową. 

Edytowano przez pawlardo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2022 o 11:09, pawlardo napisał:

Bardzo dobrze, kto nie przyjdzie jest w szoku jak dobrze to gra. Kluczem jest dobry DAC, dobre źródło i rozsądne kable, SMSL A300 jest dość neutralnym i transparentnym wzmacniaczem i jest wrażliwy na podany mu sygnał. Zdecydowanie polecam do niego cieplejsze kolumny. 

Na codzień w salonie gra NAD C388 z Oberonami 7 i ten SMSL gra gorzej ale napewno nie 6 razy gorzej patrząc na różnicę cenową. 

a jakiego DACa uzywasz do niego? ja podlaczylem po chinchach i d to nie urywa..

Dnia 13.12.2022 o 13:25, Ben 1975 napisał:

Mam Fiio K5 Pro.

to juz lepiej kupic a30a , koszt taki sam co tego komlety a wyzsza moc i jedno pudełko..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2022 o 11:18, michal40 napisał:

a jakiego DACa uzywasz do niego? ja podlaczylem po chinchach i d to nie urywa..

to juz lepiej kupic a30a , koszt taki sam co tego komlety a wyzsza moc i jedno pudełko..

Mam dwa i oba grają bardzo fajnie, Arcam rDAC i iFi Zen DAC V2, zaznaczę że Arcam gra lepiej. Jakie masz źródło i jakie kable RCA? Ten wzmak jest wrażliwy na tor audio. 

Ja na początku myślałem że gra ostro i szorstko, po kilku tygodniach wygrzania było już lepiej, ale nadal miałem zastrzeżenia porównując do Toppinga MX5. Pomyślałem że posłucham pewnych kawałków które grają słabiej na dość neutralnych planarnych słuchawkach i okazało się że te kawałki tam również brzmią słabo, co sugeruje mi że SMSL A300 jest dość neutralny i transparentny, nie podkolorowuje, zależnie jakie masz kolumny to może być fajne lub nie. Polecam też spróbować tryb SDB (E2), robi fajną robotę. Do odsłuchów puść sobie jakieś kawałki Dianny Krall, fajnie można sobie jakoś ocenić sprzęt.

Zgadzam się 100%, jak nie masz dobrego DACa i jakiś lepszych kabli RCA itp to chyba lepiej i taniej wziąć Sabaja A30A, wszystko w jednym pudełku i temat załatwiony. Nie słuchałem tego Sabaja ale słyszałem o nim dużo pochlebnych opinii. 

 

 

Edytowano przez pawlardo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A300 to bardziej końcówka mocy, posiada bardzo podstawowy słaby DAC tylko do połączeń BT i USB czego i tak nie polecam. 

Myślę że twoim przypadku problem może tkwić w twoim źródle (Yamaha), które jest po prostu ok. Yamahy też graja detalicznie co raczej nie jest dobrym połączeniem z SMSL. 

Jeśli nie chcesz inwestować w dodatkowe DACi itd to myślę ze idziesz dobrym torem szukając czegoś już wbudowanym DACiem, z podobnych urządzeń w podobnej cenie polecam Topping MX5, mam go, gra trochę cieplej od SMSL A300 i nie jest tak wrażliwy na tor audio, ma spoko DACa na pokładzie i wejście optyczne, coax, usb, BT. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2023 o 11:52, pawlardo napisał:

A300 to bardziej końcówka mocy, posiada bardzo podstawowy słaby DAC tylko do połączeń BT i USB czego i tak nie polecam. 

Myślę że twoim przypadku problem może tkwić w twoim źródle (Yamaha), które jest po prostu ok. Yamahy też graja detalicznie co raczej nie jest dobrym połączeniem z SMSL. 

Jeśli nie chcesz inwestować w dodatkowe DACi itd to myślę ze idziesz dobrym torem szukając czegoś już wbudowanym DACiem, z podobnych urządzeń w podobnej cenie polecam Topping MX5, mam go, gra trochę cieplej od SMSL A300 i nie jest tak wrażliwy na tor audio, ma spoko DACa na pokładzie i wejście optyczne, coax, usb, BT. 

dzieki, Topping ma slabą moc.. "Przy obciążeniu 8 Ohm, Topping MX5 daje do 42W x2 "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...