Skocz do zawartości

wzmacniacz do KEF Q550


xoth

Recommended Posts

Dzień dobry,

zamierzam rodzicom na święta sprawić zestaw stereo służący głównie do oglądania filmów. Salon ~25m2. Budżet mniej więcej do 4500 zł. O kolumnach myślałem o KEF Q550 za 3200zł. Większy problem ze wzmacniaczem. Celowałem w coś typu Topping PA5, ale po dokupieniu koniecznego DACa znacząco zaczynam przekraczać budżet. Przy Topping PA5 + DAC zaczynamy się zbliżać do ceny za Musical Fidelity M2Si. Właściwe pytanie : jaki wzmacniacz w pozostałym budżecie będzie optymalny i pociągnie te kolumny? Topping MX5 da radę? Kolumny niby znamionowo 8 Ohm (w rzeczywistości podobno bliżej 4 Ohm?), skuteczność 87dB. Topping MX5 dla 8 Ohm 2x35W. Może coś SMSL?

Soundbary przesłuchiwałem co było dostępne w Mediaexpert, ale nie bardzo z jakością dźwięku. Chyba, że są jakieś godne polecenia?

Osobiście mam Q350 i SMSL Q5 Pro i jestem zadowolony z takiego połączenia.

Edytowano przez xoth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • xoth changed the title to wzmacniacz do KEF Q550

Q350 dźwiękowo bylyby odpowiednie poza tym, że jednak dyskwalifikujący byłby ich wygląd na podstawkach - nie kupuję dla siebie więc muszę to uwzględnić czy chcę czy nie. 

Ktoś jeszcze by się wypowiedział czy JBL Stage A180 + NAD AMP1 byłby optymalny w mojej sytuacji? Łącznie wychodzi 4800zl. Czytałem pozytywne recenzje zarówno o tych kolumnach, jak i wzmacniaczu. Spora ilość niskich tonów byłaby nawet porządana w zastsowaniach głównie filmowych.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie do tej wielkości pomieszczenia 180-ki będą bardzo fajnym wyborem tym bardziej w połączeniu z NAD jeżeli celujesz w filmy. To taki tandem, który potrafi zagrać mocnym basem i zrobić efekty. Ewentualnie jak chcesz to trochę zbalansować i wypadkowo dostać trochę rozwiązanie pośrednie (zarówno w porządku w muzyce jak i bardzo fajne w filmach) to połączenie ich z Cambridge Audio AXA35, które proponował tutaj wcześniej Piotrek będzie fajnym zestawieniem. Oczywiście i tak nie unikniesz odsłuchu i to on powinien zdecydować o wyborze, nie mniej jednak możesz dopisać to zestawienie do listy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to z nowych wzmacniaczy all-in-one z DAC na pokładzie to chyba tylko Topping MX5. Testowałem u mnie z Dali Oberon 7 i było ok, rozkręcał się do wystarczających głośności no i ma na pokładzie wejście optyczne żeby połączyć z TV. 

Lub mógłbyś spróbować połączenie SMSL A300 (85w na kanał przy 8Ω) + Topping E30? Tylko że to już dwa pudełka i nie wiem czy rodzice nie woleli by jednego pudełka?

Kef Q550 w tej cenie to dobra opcja. 

Edytowano przez pawlardo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEFy Q550 mogą być za małe do takiego metrażu i zdecydowanie lepiej sprawdziłyby się Q750 ale w tym przypadku musiałbyś nagiąć budżet :(

Jeśli chciałbyś postawić na dynamiczne i przestrzenne brzmienie to polecałbym spojrzeć na Pylon Audio Pearl 25 w połączeniu z hybrydową Tagą Harmony HTR1000CD, która posiada wejście optyczne do połączenia z TV, odtwarzacz płyt CD czy odbiornik bluetooth. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak moja wizualizacja salonu rodziców zaszwankowała, bo pokój ma raczej w okolicach 14-15 m2 😶. Pozostanę już chyba przy JBL Stage, tyle że przy wersji A170. Czytałem, że A180 są optymalne dla 16-22m2. Trochę ich recenzji przeglądałem i wydaje się, że się sprawdzą. W tak krótkim czasie i z racji braku własnego czasu raczej nie uda mi się ich odsłuchać. 

Ostateczne pytanie: optymalny do nich będzie ten NAD AMP1 czy jednak może Topping MX5 lub inne tu polecane? Nad Toppingiem MX5 same zachwyty w recenzjach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, xoth napisał:

Ostateczne pytanie: optymalny do nich będzie ten NAD AMP1 czy jednak może Topping MX5 lub inne tu polecane? Nad Toppingiem MX5 same zachwyty w recenzjach. 

Na to pytanie nikt nie odpowie wprost, kup ten czy tamten. Twoje pieniądze i ostateczna decyzja należy do Ciebie, a jakieś typy elektroniki i kolumn zostały polecone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...