Skocz do zawartości

Stereo do 7 tys. złotych


Hanna Nowak

Recommended Posts

7 minut temu, Dedal75 napisał:

🤔 to po co komentujesz moje posty ,nie pierwszy raz . Oczywiście delikatnie zasugerowałeś że tej Yamahy nie słuchałem  ,  fantazjujesz jak zwykle .

Widzisz, odsłuch w domu, w sklepie czy u kolegi, to moim zdaniem zupełnie inne doświadczenia i inna jest też jakość płynących z nich wniosków. Byłem ciekaw na podstawie którego typu odsłuchu wyrobiłeś sobie takie, a nie inne zdanie. Żadnej sugestii, że jej nie słuchałeś z mojej strony nie było. 

Pozdrawiam Cię serdecznie  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do KEFa delikatnie lepiej bedzie pasował jednak Cyrus od Denona 900tki. Ale masz tez różnice w funkcjach, niektórzy na to bardzo stawiają.

HGL to chyba okreslenie High Gloss zarówno dla białego jak i czarnego koloru.

Bo czasem zdarza się że takie wykończenie ma inna cene niż okleina przechowa na przykład.

LS50 moim zdaniem aspirują do brzmienia bardziej audiofilskiego. Grają zaskakująco dobrze jak na wielkość. Jesli jednak oczekujesz ilości dzwieku, mocy to Q350 potrafi zagrać głośniej, z mocniejszym basem.

Jakie tam masz pomieszczenie i z jakiej odległości słuchasz?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem do KEFa delikatnie lepiej bedzie pasował jednak Cyrus od Denona 900tki. Ale masz tez różnice w funkcjach, niektórzy na to bardzo stawiają.

HGL to chyba okreslenie High Gloss zarówno dla białego jak i czarnego koloru.

Bo czasem zdarza się że takie wykończenie ma inna cene niż okleina przechowa na przykład.

LS50 moim zdaniem aspirują do brzmienia bardziej audiofilskiego. Grają zaskakująco dobrze jak na wielkość. Jesli jednak oczekujesz ilości dzwieku, mocy to Q350 potrafi zagrać głośniej, z mocniejszym basem.

Jakie tam masz pomieszczenie i z jakiej odległości słuchasz?

Piotr

 

Salon w bloku is z wielkiej płyty 16 m. Odległość od sprzętu do narożnika ok. 4 m. Zależy mi na dobrych wrażeniach odsłuchowych już przy niskich poziomach głośności. No i kolumny mają być ozdobą pokoju, te Kefy LS50 są trochę małe, ale oczywiście priorytet to dźwięk. Jakie jest Twoje zdanie Piotrze, aby w tym pokoju umieścić jakieś małe podłogówki np. Kefy Q55, jeden z kolegów z forum (parę postów wyżej) mówi, że u niego w bloku grają bardzo dobrze na takim metrażu. Dodam, że robiąc remont zwracaliśmy z żoną uwagę na akustykę pomieszczenia. Pod panelami jest podkład akustyczny (nie słychać odgłosu chodzenia) firany i zasłony na całej dużej ścianie do podłogi, do tego dywan, poduszki, obrazy na ścianie itp. Chcemy kupić sprzęt na lata, nie mamy w zwyczaju kupować nowych gadżetów co 2 - 3 lata bo wyszło coś nowszego, lepszego. 

IMG_20221123_041951.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hanna Nowak napisał:

Kefy LS50 są trochę małe, ale oczywiście priorytet to dźwięk. Jakie jest Twoje zdanie Piotrze, aby w tym pokoju umieścić jakieś małe podłogówki np. Kefy Q55, 

Ja słucham LS50 Meta w 25 m2. Moim zdaniem seria Q to nie ta liga, co LS-y. Zdecydowanie polecam Mety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kraft napisał:

Możesz do Meta podłączyć co chcesz (no może nie lampę 1W). Elektroniką się nie przejmuj. Wybierz taką, żeby Ci funkcjonalność pasowała. 

A może polować na takie kolumny aktywne KEF LS50 Wireless II i nie trzeba już elektroniki, tylko standy i kabel HDMI do TV 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hanna Nowak napisał:

Dodam, że robiąc remont zwracaliśmy z żoną uwagę na akustykę pomieszczenia. Pod panelami jest podkład akustyczny (nie słychać odgłosu chodzenia) firany i zasłony na całej dużej ścianie do podłogi, do tego dywan, poduszki, obrazy na ścianie itp.

Kanapa jest tutaj dosunięta do ściany więc (jeśli na tej ścianie nic nie będzie) to mogą wystąpić drażniące podbicia basu i/lub dudnienie. Z tego powodu przed ewentualnym zakupem kolumn (jeśli to ma być sprzęt na lata) proponuję ich najpierw posłuchać u siebie w domu. Dodatkowo jeśli dywan ma być tak jak na rysunku to jeśli to możliwe i akceptowalnie wizualnie proponuję podczas odsłuchu przesunąć go między stolik a telewizor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palmos napisał:

Kanapa jest tutaj dosunięta do ściany więc (jeśli na tej ścianie nic nie będzie) to mogą wystąpić drażniące podbicia basu i/lub dudnienie. 

Absorber czy dyfuzor na tylnej ścianie ewentualnego dudnienie basu nie zlikwiduje (co nie znaczy, że nie warto go tam dać). A że w tym ustawieniu szansa na dudnienie jest duża to, tak jak pisał przedmówca, odsłuch próbny w domu jest konieczny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Palmos napisał:

Kanapa jest tutaj dosunięta do ściany więc (jeśli na tej ścianie nic nie będzie) to mogą wystąpić drażniące podbicia basu i/lub dudnienie. Z tego powodu przed ewentualnym zakupem kolumn (jeśli to ma być sprzęt na lata) proponuję ich najpierw posłuchać u siebie w domu. Dodatkowo jeśli dywan ma być tak jak na rysunku to jeśli to możliwe i akceptowalnie wizualnie proponuję podczas odsłuchu przesunąć go między stolik a telewizor.

Odsunięcie narożnika od ściany nie wchodzi w grę. Na tylniej ścianie wisi 1 obraz, nic więcej tam nie będzie. Przed kolumnami, jeśli będzie to konieczne położę jeszcze jakiś dywanik. Sprzęt planuję zakupić przez internet a więc z możliwością zwrotu. 

4 minuty temu, Hanna Nowak napisał:

Odsunięcie narożnika od ściany nie wchodzi w grę. Na tylniej ścianie wisi 1 obraz, nic więcej tam nie będzie. Przed kolumnami, jeśli będzie to konieczne położę jeszcze jakiś dywanik. Sprzęt planuję zakupić przez internet a więc z możliwością zwrotu. 

Narożnik stoi ok. 10 cm od ściany, jeżeli to coś zmienia 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hanna Nowak napisał:

Sprzęt planuję zakupić przez internet a więc z możliwością zwrotu. 

Jest z tym pewne ryzyko. Poniżej zapis mojej niedawnej rozmowy z kurierem przez telefon:

- Dzień dobry jest pan w domu? Paczkę mam

- Nie, jestem w pracy tak jak pan.

- Ktoś mógłby odebrać? Np. sąsiad?

- A jak pan tą paczkę wiezie?

- Normalnie

- A wie pan co tam jest? Kolumny głośnikowe.

- Aha. To może lepiej przyjadę później jak pan będzie w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Palmos napisał:

Jest z tym pewne ryzyko. Poniżej zapis mojej niedawnej rozmowy z kurierem przez telefon:

- Dzień dobry jest pan w domu? Paczkę mam

- Nie, jestem w pracy tak jak pan.

- Ktoś mógłby odebrać? Np. sąsiad?

- A jak pan tą paczkę wiezie?

- Normalnie

- A wie pan co tam jest? Kolumny głośnikowe.

- Aha. To może lepiej przyjadę później jak pan będzie w domu.

No i co chciałeś pokazać, cytując tę rozmowę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że firmy transportowe nie zawsze dbają tak jak byśmy chcieli o dostarczany towar i jest większe ryzyko uszkodzenia w porównaniu jakby się przewoziło osobiście. No ale nie ma co się dziwić.

A jeśli chodzi o rozmowę z kurierem to było spoko - nie była niegrzeczna.

Nawet zaproponowaliśmy kawę jak rozpakowywałem paczki bo powiedziałem w żartach że się zejdzie. Odniosłem wrażenie, że kurier sam był bardzo ciekaw czy się aby nic stało, czekał cierpliwie - co się nie często zdarza - i za to +.

Tylko nie byłem zadowolony co zobaczyłem jak kurier otworzył klapę samochodu. Były to jedne z jego ostatnich paczek i wygadały jakby walały po całej podłodze na zakrętach. Pudła już nie wyglądały na nowe i były lekko poobijane, przybrudzone, a jedno miało dziurę. Także wyglądało to średnio, ale na szczęście dobrze skończyło.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ignoruj elektroniki. To przykre że tak doświadczeni użytkownicy tak olewają ten temat.

Akurat zgadzam się że Meta to poziom wyższy niż Q. Ale to badanie bezwzględne. tu jednak ta odegłość 4 metrów no powiem tak zastanowił bym się.

Ja w 9 i 16 metrach grałe mna podłogówkach i to sporych i dobrze mi z tym byłem.

Q750 też są małe. Fyne F 501ki. Silvery 200

Kurcze jest wybór ale to musisz sprawdzić u siebie.

Tak w Wireless masz problem elekotrniki z głowy z tym że nie masz mozliwości edycji brzmienia.

12 godzin temu, terracan1929 napisał:

Dlatego zawsze warto dopłacić tę stówę i zamówić transport na palecie.

Zawsze tak robię, nigdy nic się nie uszkodziło , a i kartony wyglądają elegancko.

Nie wiem czy pamiętacie sytuacja z chyba 3 lata do tyłu. Było o tym chwile rozmowy tu na forum.

Jako S4 oferuje klientowi tu na forum w otwarych postach wzmacniacz. Dogadaliśmy sie na cene. Bierze na test. Podoba mu się.

ODDAJE. Hmm no dobra może. 2 dni dowiaduję się że kupił gdzie indziej bo miał 50 zł taniej.

Zwariowałem.

No ale dobra. Dlatego Ty dodasz 100 ke , ja też. Ale wiekszośc nie. Powiem jak klienci.

Ale Cena Panie Cena!

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

Akurat zgadzam się że Meta to poziom wyższy niż Q. Ale to badanie bezwzględne. tu jednak ta odegłość 4 metrów no powiem tak zastanowił bym się.

 

 

 

Przed chwilą, Hanna Nowak napisał:

 

Co miałeś na myśli, które lepsze na tą odległość? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jako S4 oferuje klientowi tu na forum w otwarych postach wzmacniacz. Dogadaliśmy sie na cene. Bierze na test. Podoba mu się.

ODDAJE. Hmm no dobra może. 2 dni dowiaduję się że kupił gdzie indziej bo miał 50 zł taniej.

Zwariowałem.

No ale dobra. Dlatego Ty dodasz 100 ke , ja też. Ale wiekszośc nie. Powiem jak klienci.

Ale Cena Panie Cena!

Ale tak jest wszędzie. Dla przykładu trochę offtopowo jak sprzedawałem synka buty na olx za 40 to kobitka targowała się o 3 zł!!! 🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Hanna Nowak napisał:

 

Co miałeś na myśli, które lepsze na tą odległość? 

Nie wiem czy po prostu LS50 nie straca przy takiej odegłości odsłuchu. O to i chodzi.

14 godzin temu, Kraft napisał:

One nie są małe. Są średnie. 

Jak wolisz Jarek, jak wolisz.

10 godzin temu, Palmos napisał:

Ale tak jest wszędzie. Dla przykładu trochę offtopowo jak sprzedawałem synka buty na olx za 40 to kobitka targowała się o 3 zł!!! 🤭

Ja nie wiem co się dzieję z tym naszym społeczeństwem.

Utargować trzeba, jestem za, ale momentami to już zakrawa o obłęd.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...