Skocz do zawartości

Zastąpienie Unitry G 8010


Recommended Posts

Cześć moi drodzy.

Od mniej więcej dwóch lat użytkuję Unitrę G 8010 po naprawie ramienia, wymianie kabli DIN na RCA, ogólnej renowacji (napęd, pasek, nowa pokrywa etc) oraz wymianie z kablibracją fabrycznej wkładki z igłą na AT-VM95E (jeden z kolegów z forum zna go doskonale 😉). Gra to z Marantz PM8006 i kolumnami Tannoy Revolution XT 6F.

Gramofon mechanicznie działa bez zarzutu. Odsłuchowo też jest nieźle, ale po czasie zaczeło po prostu czegoś brakować. Najbardziej dokucza kwestia czysto techniczna: wyraźne buczenie zaczynające się już mniej więcej w 1/4 skali wzmacniacza, trzaski, szumy podczas odtwarzania płyty (płyty mam w idealnym stanie, nieporysowane). Widać, że generalnie sprzęt ma cały czas problem z separacją zakłóceń i masą (wiozłem do renowatora swój wzmacniacz, i dopiero na miejscu częściowo poradził on sobie z masą).

Do brzegu... Stwierdziłem, że nie chcę już pakować kasy w Unitrę i zmóżdżać się nad tym, co dolega pacjentowi (może on po prostu tak ma), dlatego chciałbym czegoś zdecydowanie lepszego.

Pytanie do Was, co dobrze zagra z moim zestawem. Słucham w zasadzie każdego rodzaju muzyki, stąd zależy mi na uniwersalności. Gramofon może być z nowych lub vintage po pro remoncie/renowacji. Cenowo celuję 4-5 tys. zł, ale rozważę również inny budżet. Będę wdzięczny za propozycje konkretnych modeli i wkładek/igieł.

Edytowano przez diverek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle wyczerpuje, że IMO padnie sugestia, aby szukać raczej sprzętu vintage, po renowacji. Ja się nie czuję na tyle mocny, aby coś Ci proponować, wolę poczekać na osoby, które się na tym dobrze znają. Jak nie teraz, to bliżej wieczora ktoś się powinien odezwać. Możesz też rzucić okiem na forum winyl.net i sprzęt oferowany przez Pawelca. Choć ten raczej będzie powyżej Twojego budżetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maxredaktor napisał:

O tyle wyczerpuje, że IMO padnie sugestia, aby szukać raczej sprzętu vintage, po renowacji. Ja się nie czuję na tyle mocny, aby coś Ci proponować, wolę poczekać na osoby, które się na tym dobrze znają. Jak nie teraz, to bliżej wieczora ktoś się powinien odezwać. Możesz też rzucić okiem na forum winyl.net i sprzęt oferowany przez Pawelca. Choć ten raczej będzie powyżej Twojego budżetu.

Dzięki raz jeszcze. Śledzę ofertę Pawelca 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2022 o 14:29, Audio Autonomy napisał:

@diverek żeby łatwiej, to powiedz czy ma to być automat/półautomat, czy może być pełen manual? Wizualnie masz jakieś wymagania? 🙂

Za 4-5 tysięcy to już można troszkę powybrzydzać i poszukać czegoś zdecydowanie fajniejszego od G8010.

Cześć Grzegorz.

Automat lub półautomat. Do manuala jeszcze nie dorosłem 😉

Wizualnie najlepiej matowa czerń lub ewentualnie ciemny brąz (czekolada i jej odcienie). Żadne piano bo zwariuję 😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2022 o 11:34, diverek napisał:

Widać, że generalnie sprzęt ma cały czas problem z separacją zakłóceń i mas

To w sumie ciekawe, szkoda, że nie można tego sprawdzić ale mam wrażenie, że fachman rozdzielił masy kanałów a ten akurat gramofon nie bardzo to lubi.

Oczywiście to tylko hipoteza 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro automat, to może coś z tego by Ci się udało znaleźć:

- Sony PS-X60/PS-X70,

- Dual 701/ Dual 1229 (choć nie mają headshellu tyłu SME, więc wymiana/kalibracja wkładki jest nieco trudniejsza),

-  Technics SL-1700.

Osobmym tematem jest wkładka, ale to już zależy w dużym stopniu od tego jaki gramofon zostanie zakupiony 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Denon jest bardzo spoko, tylko to jest pełen manual o ile się nie mylę. Odnośnie części - zwykle nie ma z tym problemu. Jednak im bardziej sprzęt skomplikowany i im bardziej naszpikowany elektroniką, tym ewentualna naprawa może być trudniejsza/droższa.

1 godzinę temu, diverek napisał:

nie zrobi się za ciepło.

To będzie zależało od tego jaka wkładka będzie grała w nowym gramofonie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...