Skocz do zawartości

Nowy sprzęt do +/- 10tys


Krzysztof Beska

Recommended Posts

Dnia 16.12.2022 o 11:09, Krzysztof Beska napisał:

Miałem podłączony 1 sub robiąc kalibrację, ale do wyboru nie mam 5.2 lub 7.2.. co prawda mam wejście do drugiego suba, ale do wyboru w menu nic takiego nie ma.. ktos gdzieś pisał, ze w tym Onkyo 656 tak po prostu jest. 

Tak, bo tam nie ma takiej opcji.

Dnia 16.12.2022 o 11:09, Krzysztof Beska napisał:

Dziękuje za radę Piotr, zastanawiam sie nad tym zestawem Klipsch RP-6000F 5.1

Z 402 na tyłach? Ktory centralny?

6100 zagra lepiej niż Twój obecny Onkyo serii 5.

7100 gra tak samo tylko ma Dirac na pokładzie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Z 402 na tyłach? Ktory centralny?

6100 zagra lepiej niż Twój obecny Onkyo serii 5.

7100 gra tak samo tylko ma Dirac na pokładzie.

Piotr

Centralny: RP-504C

na tyłach: RP-600M

tak jest w secie, który mógłbym kupić całościowo.. tylko nie bardzo się znam i widzę tez ze jest sub RP115SW i sub SPL-150 i zastanawiam się dlaczego one maja takie same specyfikacje? 

Widze, ze różne są te Klipsch.. może dałoby radę trochę zejść z ceny? Teraz za ten set chcą 3.749€, myślicie ze dałoby radę trochę ten sen zmienić żeby wyszło tak z 3000€??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Krzysztof Beska napisał:

tak jest w secie, który mógłbym kupić całościowo.. tylko nie bardzo się znam i widzę tez ze jest sub RP115SW i sub SPL-150 i zastanawiam się dlaczego one maja takie same specyfikacje? 

Bo to jest dokładnie ten sam model.

SPL 150 jest nowszy różni się designem żeby pasował pod nowy look kolumn. Gra identycznie.

20 godzin temu, Krzysztof Beska napisał:

Widze, ze różne są te Klipsch.. może dałoby radę trochę zejść z ceny? Teraz za ten set chcą 3.749€, myślicie ze dałoby radę trochę ten sen zmienić żeby wyszło tak z 3000€??

Zalezy od kraju, salonu, wielu rzeczy. Kupujesz w niemczech?

20 godzin temu, Krzysztof Beska napisał:

Centralny: RP-504C

na tyłach: RP-600M

Super centralny zmień tylko tyły na 402s

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Bo to jest dokładnie ten sam model.

SPL 150 jest nowszy różni się designem żeby pasował pod nowy look kolumn. Gra identycznie.

No to już mam 300€ w kieszeni, jeżeli różnią się tylko designem to raczej nie ma się co zastanawiać. 

 

50 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Zalezy od kraju, salonu, wielu rzeczy. Kupujesz w niemczech?

Super centralny zmień tylko tyły na 402s

Piotr

Kupuje w NL. 
ok, w takim razie na tyły pójdą 402s, chociaż u mnie z tym efektem średnio, mam  kanape całkowicie przy przy ścianie, wiec takiego efektu raczej nie będzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler ale to nie jest tak, że z tego co pamiętam  Onkyo TX-NR6100  jest następcą serii 6 czyli chyba 696 to jakby nie patrzeć jakiś upgreade mamy, może nie jest wielkii wiem że 7100 ma DIRAC ale cenowo idzie wszystko w górę, a wiesz dokładać też zawsze można w nieskończoność. Zdaję sobie sprawę, że ten DIRAC jest mokrym snem każdego maniaka kina domowego ale wydaje mi się, że przejście z Teufela i tamtego Onkyo na zestaw 6100 i klipsch rp będzie i tak ogromnym przeskokiem jakościowym, głównie za sprawą klipscha ale też samo kino da leki przeskok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2022 o 08:43, Krzysztof Beska napisał:

ok, w takim razie na tyły pójdą 402s, chociaż u mnie z tym efektem średnio, mam  kanape całkowicie przy przy ścianie, wiec takiego efektu raczej nie będzie. 

Da się to powiesić za. Jedna strona gra na Ciebie druga po odbiciu.

Tak 6100 to kolejna odsłona serii 6 czyli 696. 7100 gra tak samo ale ma Dirac. Za to dopłacasz.

I szkoda bo trochę go tym kosztem obcięli z tyłu.

Ze złącz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2022 o 14:21, Butler napisał:

U Ciebie RP8000 by się sprawdziły, ale to trzeba lubić takie granie.

Czy są jeszcze inne modele, które dawałyby radę zamiast tych RP8000? Widzę, ze jest kilka modeli, ale nie wiem które ewentualnie mógłbym wziąć jeszcze pod uwagę? Btw mowa o RP8000F?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzysztof Beska napisał:

Czy są jeszcze inne modele, które dawałyby radę zamiast tych RP8000? Widzę, ze jest kilka modeli, ale nie wiem które ewentualnie mógłbym wziąć jeszcze pod uwagę? Btw mowa o RP8000F?

RP 8000 to możesz iść w poprzednie RP 280 są nowe gdzie niegdzie za znacznie mniej. Albo używane RF 82 II i RF 82 :) To już masz pełen przekrój rerefence :)

Albo coś o podobnym brzmieniu.

Bronze 500

Magnat Quantum 757

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

RP 8000 to możesz iść w poprzednie RP 280 są nowe gdzie niegdzie za znacznie mniej. Albo używane RF 82 II i RF 82 :) To już masz pełen przekrój rerefence :)

Albo coś o podobnym brzmieniu.

Bronze 500

Magnat Quantum 757

Piotr

Dzięki Piotr, jednak myslalem żeby mieć całość z klipscha, Butler podpowiadał, ze dobrze jak centralny i przednie są te same, a pytam o inne bo te rp8000 są dość szerokie i będę musiał walczyć żeby je wcisnąć pomiędzy szafkę od tv a reszta gratów. 
 

niestety u mnie rp280 są jako wyprzedane. 

Edytowano przez Krzysztof Beska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Krzysztof Beska napisał:

Dzięki Piotr, jednak myslalem żeby mieć całość z klipscha, Butler podpowiadał, ze dobrze jak centralny i przednie są te same, a pytam o inne bo te rp8000 są dość szerokie i będę musiał walczyć żeby je wcisnąć pomiędzy szafkę od tv a reszta gratów. 

Ja bardzo często stouję inny centralny niż fronty. W przypadku Klipscha masz akurat znakomity model za rzetelny hajs.

13 godzin temu, Krzysztof Beska napisał:

Panowie, a gdyby wrzucić RP-6000F? Dużo różnią się od RP-8000F? 

Sa mniejsze po prostu. W kinie duża szansa że zagrają tak samo bo dolne pasmo i tak będzie obcięte.

Model 8000 gra nieco lepiej średnica.

Zobacz tu:

https://audioplaza.pl/products/23751-klipsch-reference-premiere-rp-280f-kolumny-podlogowe-salon-poznan?source=ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=7335cdac-8872-3b2a-03cd-09ae1e2e2c38

https://www.q21.pl/manufacturer/klipsch/klipsch-rp-260f-czarny.html

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ja bardzo często stouję inny centralny niż fronty. W przypadku Klipscha masz akurat znakomity model za rzetelny hajs.

Sa mniejsze po prostu. W kinie duża szansa że zagrają tak samo bo dolne pasmo i tak będzie obcięte.

Model 8000 gra nieco lepiej średnica.

Zobacz tu:

https://audioplaza.pl/products/23751-klipsch-reference-premiere-rp-280f-kolumny-podlogowe-salon-poznan?source=ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=7335cdac-8872-3b2a-03cd-09ae1e2e2c38

https://www.q21.pl/manufacturer/klipsch/klipsch-rp-260f-czarny.html

Piotr

Dzięki bardzo Piotr! Ja jednak muszę kupić tutaj w NL, a tutaj one po prostu jakby nie istniały. 
Chciałbym, żeby wyglądało to tak:

RP-6000F na frontach, RP-504C centralny, RP-402S na tyłach i sub R-115SW. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to albo Onkyo TX-NR6100 7.2 albo Denon X4700H 9.2 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Komplet fajny składasz. Rp6000f czy Rp8000f to trudny wybór, uzależnił bym go od wielkości pomieszczenia. Powyżej 25m2 brał bym 100% Rp8000F jesli budżet pozwala, u mnie na 18m2 były zbyt trudne do prawidłowego ustawienia, kupiłem mniejsze Rp6000F

Ja mam salon połączony z kuchnia co daje jakieś 30m2 myśle, ale przez to połączenie kuchni z salonem i dość długa szafkę pod TV (w sumie plus ze 504-C się ładnie wpasuje) dość mało miejsca będę miał żeby te głośniki ustawić, a Rp6000F są dość węższe niż Rp8000F.. No i cena 200€ za głośnik ehh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się przestawiłeś troszkę. Zaczynasz częściej pokazywać swoją salkę. I bardzo dobrze. Bo jest co pokazywać. Włożyłeś w nią sporo pracy i czasu. A efekt wszyscy widzą. Cieszę się, że się całkowicie nie zamknąłeś na forum. To czy inne. Pozdrowionka. 

Wesołych Świąt dla wszystkich forumowiczów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, STELVIO napisał:

Włożyłeś w nią sporo pracy i czasu.

Podziwiam takich ludzi, naprawdę, wielki szacunek. Praktycznie wszystko zrobić samemu. Zapewne było sporo czytania, oglądania, i główkowania nad tym wszystkim, żeby było jak należy. Masa pracy.

To nie dla mnie, definitywnie 😆 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Krzysztof Beska napisał:

Jeżeli chodzi o wzmacniacz to albo Onkyo TX-NR6100 7.2 albo Denon X4700H 9.2 

Skąd takie porównanie , Denon w NL jest w dobrej cenie ? w PL chyba ~9tysia , a onkyo to raczej półka 4tysiaka , dla tego denona odpowiednikiem cenowym jest raczej onkyo rz-50 , ew. może warto spojrzeć na NR7100 (dirac live).
Mam porównanie starego onkyo 676 do 6-8x droższych ampli i onkyo wstydu nie robi , tzn. przeskok nie jest tak duży , chociaż też trzeba przyjąć ,że w tym czasie sprzęt podrożał o ~60%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kubakk napisał:

Skąd takie porównanie , Denon w NL jest w dobrej cenie ? w PL chyba ~9tysia , a onkyo to raczej półka 4tysiaka , dla tego denona odpowiednikiem cenowym jest raczej onkyo rz-50 , ew. może warto spojrzeć na NR7100 (dirac live).
Mam porównanie starego onkyo 676 do 6-8x droższych ampli i onkyo wstydu nie robi , tzn. przeskok nie jest tak duży , chociaż też trzeba przyjąć ,że w tym czasie sprzęt podrożał o ~60%

To były takie wybory w mojej głowie, to prawda, ten Denon wyszedł 500€ więcej, niestety Onkyo NR7100 u mnie jest nie do znalezienia, a pozostałe, które wcześniej zostały mi polecone były jeszcze +300€, chciałem dać 1500€ za wzmacniacz max no i trafiło na Denon X4700H. 
Set już jest zamówiony, tylko jeszcze chce dokupić atmos, czy Klipsch R40SA będą Ok? Wielka różnica jest pomiędzy tymi, a pomiędzy R41SA? Ma ktoś doświadczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2022 o 15:41, Krzysztof Beska napisał:

Dzięki bardzo Piotr! Ja jednak muszę kupić tutaj w NL, a tutaj one po prostu jakby nie istniały. 
Chciałbym, żeby wyglądało to tak:

RP-6000F na frontach, RP-504C centralny, RP-402S na tyłach i sub R-115SW. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to albo Onkyo TX-NR6100 7.2 albo Denon X4700H 9.2 

Ok rozumiem. No to poluj.

Z tym Denonem to on będzie znacznie droższy o Onkyo.

Dnia 25.12.2022 o 11:40, Krzysztof Beska napisał:

To były takie wybory w mojej głowie, to prawda, ten Denon wyszedł 500€ więcej, niestety Onkyo NR7100 u mnie jest nie do znalezienia, a pozostałe, które wcześniej zostały mi polecone były jeszcze +300€, chciałem dać 1500€ za wzmacniacz max no i trafiło na Denon X4700H. 
Set już jest zamówiony, tylko jeszcze chce dokupić atmos, czy Klipsch R40SA będą Ok? Wielka różnica jest pomiędzy tymi, a pomiędzy R41SA? Ma ktoś doświadczenie?

Nie są ok. Będziesz je kladł na płasko na suficie?

Tylko 500E drożej jest Denon 4700 względem Onkyo 6100?

To dołożył bym.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ok rozumiem. No to poluj.

Z tym Denonem to on będzie znacznie droższy o Onkyo.

Nie są ok. Będziesz je kladł na płasko na suficie?

Tylko 500E drożej jest Denon 4700 względem Onkyo 6100?

To dołożył bym.

Piotrek

Chciałem je powiesić na ścianie na gorze nad frontami. Gdzieś na YT widziałem, ze ktoś tak sobie chwalił, a jak je położę to efektu nie będzie. Tylko nie wiem czy te głosiniki są Ok, bo są tez RP-500SA II. 
 

Tak, Denon wyszedł mnie 500€ drożej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2022 o 11:29, Krzysztof Beska napisał:

Chciałem je powiesić na ścianie na gorze nad frontami. Gdzieś na YT widziałem, ze ktoś tak sobie chwalił, a jak je położę to efektu nie będzie. Tylko nie wiem czy te głosiniki są Ok, bo są tez RP-500SA II. 
 

Tak, Denon wyszedł mnie 500€ drożej. 

No to nie jest Atmos tylko Dollby Pro logic II Z. Pisałem to już ze 100 razy.

Raczej nie używany już kodek. Ale dawał rade.

Dnia 27.12.2022 o 11:29, Krzysztof Beska napisał:

RP-500SA II

3500 zł za to 🥶

Madness

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Krzysztof,
Może moje spostrzeżenia coś Ci pomogą w wyborze. 
Od grudnia posiadam Onkyo 696 do tego Klipsch RP6000F na front, RP150M na tył i centralny RP500C.
Długo się wachałem pomiędzy Taga F100v3 a klipsch RP6000F. Taga grała jaśniej, z wyższą górą i precyzyjnym basem.Generalnie lepsza do muzyki. Natomiast w kinie domowym Klipsche mnie zaskoczyły dołem. Nie mam suba i chyba nie czuję potrzeby. Klipsche potrafią mocno przywalić że aż bas czuć na plecach przez sofę. Taga tego nie potrafi. Strach pomyśleć co będzie z subwooferem.

Odnośnie różnic pomiędzy serią R a RP to polecam przesłuchać kilka głośników na stronie: 
https://www.crutchfield.com

https://www.crutchfield.com/Product/CompareTo.aspx?g=37900&cc=01&compareItems=01|714RP150ME&compareItems=01|714R50M

Przy dobrych słuchawkach można usłyszeć różnice w barwie dźwięku. Seria RP przenosi więcej, głębiej, niżej. Tak się zastanawiam że na tyle seria R mogłaby u mnie zagrać lepiej z uwagi na więcej wyższych tonów. Wydaje mi się że na tyle nie muszą grać idealnie czysto.

Odnośnie centralnego jestem rozczarowany. Wszyscy mówią że to najważniejszy głośnik więc zakupiłem od kompletu. Według mnie dźwięk powinien być dużo jaśniejszy, dialogi byłyby wyraźniejsze. Przy standardowych ustawieniach gra cicho i jest przytłumiony. Poziom głośności dialogów jest ok dopiero gdy główną głośność ustawię powyżej 50, jest to kłopotliwe przy słuchaniu poźnym wieczorem/nocą. Dlatego w ustawieniach często podbijam głośność centralnego na +12. Ewentualnie mam w amplitunerze opcję regulacji bass/vocal/treble więc podbijam vocal na +5 i wtedy dialogi przenoszą się z centralnego na fronty. Zyskuje wtedy na głośności i jasności dialogów. Głosy aktorów są bardziej wyraźne, jest więcej średnicy, bo na samym centralnym jest nisko, basowo, cicho. Nie wiem czy tak to powinno wyglądać. W ostateczności mogę jeszcze pokręcić equalizerem dla centralnego ale kurcze, to powinna załatwić kalibracja. Jestem rozczarowany.
Zastanawiam się jeszcze aby oddać RP-500C i kupić używany RP-440C. Ma on 4 głośniki średniotonowe 4 calowe zamiast dwóch 5,25 cala. Mam nadzieje że zagra trochę wyżej i głośniej w standardowych ustawieniach.

Podsumowując, klipsch wygląda super. Gra dobrze w kinie, daje mocny bas bez suba. Niestety co do muzyki to nie każdy kawałek gra fajnie. Chyba trochę brakuje jasnej średnicy kosztem basu bo czasem wchodzi dudnienie. Mam nadzieję że dużo jestem jeszcze w stanie poprawić montując pułapki basowe i wytłumiając przeciwległą ścianę. W tej chwili, jeden front stoi w rogu, po lewej mam zasłony na całą ścianę, a z tyłu cała goła ściana więc jest gdzie się odbijać. 


 

Edytowano przez pawel250
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...