Skocz do zawartości

Pomoc w doborze wzmacniacza lub amplitunera stereo


kkordi

Recommended Posts

Witam szanowne grono.

Stoję przed dylematem zakupu wzmacniacza stereo do mojego zestawu , który składa się z odtwarzacza ZIDOO Z10PRO , kolumny POLK AUDIO RESERVE R200 (w posiadaniu od 7 dni) , które są  aktualnie podłączone po optyku z funkcją PURE DIRECT, do amplitunera YAMAHA RX-V667. Wydaje mi się że amplituner od kina domowego nie jest zbyt odpowiedni do odsłuchu stereo. Budżet jaki przeznaczam to ok. 3-4 tyś. - mogą być starsze modele , czyli używane.

Nie jestem żadnym znawcą sprzętu i ze względu pewnie na wiek , teraz bardziej stawiam na jakość odsłuchiwanej muzyki.

Z uwagi że od kilkudziesięciu lat nie śledziłem rynku audio, proszę o jakieś sugestie wynikające z waszego doświadczenia i pomoc w doborze wzmacniacza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości regulacji (bass, sopran) w przypadku plików o gorszej jakości

17 minut temu, J4Z napisał:

Powiedz co Ci się podoba, a co nie, w obecnym połączeniu z tą Yamahą.   

11 minut temu, J4Z napisał:

Powiedz co Ci się podoba, a co nie, w obecnym połączeniu z tą Yamahą.   

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

Jakich plików mp3? 😊

Regulacja bass/treble ma naprawić skopany plik w sensie źle zrobionego ripu płyty lub mp3?

 

Tak dokładnie, chodzi mi o pliki mp3 i nie oszukujmy się ale nawet flack-i bywają o różnej jakości. Czasami mam wrażenie że basu jest zbyt dużo a czasami zwłaszcza przy bardzo cichym słuchaniu w nocy , chciałbym "dołożyć".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, J4Z napisał:

Ok, ma mieć pokrętła, bass, treble, a coś o brzmieniu? Może coś na temat Twojego gustu, równowagi tonalnej lub chociaż preferencji muzycznych? Czy jednak chcesz zdać się kompletnie na gust użytkowników? Każdy może mieć różny. 

Odsłuch w pokoju o pow. ok. 16m2. Słucham prawie wszystkiego oprócz muzyki klasycznej i ciężkiego rocka. Preferuję raczej czystość  w muzyce, ale czasami mam wrażenie że mógłbym odjąć lub dodać trochę zwłaszcza basu w niektórych utworach.

Liczę przy wymianie wzmacniacza na uzyskanie jeszcze większej czystości dźwięku.

Poczytałem fora, testy i zadzwoniłem do sklepu w którym kupowałem kolumny i polecili mi takie wzmacniacze:

1. Cambridge CXA61, ja biorę pod uwagę  używany CXA80 za ok. 3000

2. Cyrus One HD

3. Synthesis Soprano LE

Co o tym sądzicie ? Czy zmiana sprzętu w moim przypadku będzie "odczuwalna", czy zostać przy tym co mam ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, J4Z napisał:

Powiedz co Ci się podoba, a co nie, w obecnym połączeniu z tą Yamahą.   

Zaraz po zakupie miałem  kolumny POLKa podłączone pod wzmacniacz Technics-a A700MK3 i byłem pod wielkim wrażeniem jak ładnie grają w porównaniu do kolumn Blues 150 , które miałem do tej pory. Ale przyszedł sąsiad i powiedział że pożyczy mi do przetestowania amplituner Yamahy. Była znaczna poprawa w trybie Pure Direct, a po puszczeniu sygnału po optyku jest jeszcze dużo lepiej - wyraźniej, czyściej.

Dlaczego szukam innego wzmacniacza typowo stereo, bo jak wcześniej wspomniałem jest to amplituner od kina domowego.

Może jestem w błędzie, że uzyskam coś więcej lub wydobędę z tych kolumn ?

Ciężko mi powiedzieć co mi przeszkadza w tej "Yamaszce" bo nie mam porównania do czegoś innego niż posiadam.

25 minut temu, dorsz napisał:

Screenshot_20221217-144333.thumb.jpg.d28beed829456be8fd4c15727ef4d5bc.jpg

Poproszę o przełożenie schematu na język mi dostępny 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dorsz napisał:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Izofona

Z własnej niewiedzy się śmiejesz 😛

Dziękuję za uświadomienie, jak wcześniej wspomniałem, nie jestem audiofilem ale zwykłym użytkownikiem wychowanym na Diorze z korektorem ustawionym na "V" a później Technics-ie.

6 minut temu, J4Z napisał:

Skąd jesteś? Odwiedź forumowiczów. Może ktoś mieszka niedaleko. Istnieją ludzie życzliwi u których posłuchasz ich zestawów. Odwiedź salon. Rozeznaj się w brzmieniu trochę.  

Z Łodzi. Wydaje mi się że chyba lepiej coś wypożyczyć i posłuchać u siebie (akustyka pomieszczenia, własne kolumny) , ale dziękuję za sugestie.👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kkordi napisał:

nie oszukujmy się ale nawet flack-i bywają o różnej jakości

Ba, nawet płyty CD 😉

 

2 godziny temu, kkordi napisał:

nie jestem audiofilem ale zwykłym użytkownikiem wychowanym na Diorze z korektorem ustawionym na "V" a później Technics-ie.

To skończ z takimi ustawieniami w Vkę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kkordi napisał:

Z Łodzi.

 

3 godziny temu, J4Z napisał:

Jest paru zawodników z Łodzi. Może się odezwą  

Ktoś powiedział " z Łodzi " ? Jak tu ziomalowi nie pomóc ! Masz więc monitory. Chcesz zobaczyć jak zagrają z wzmacniaczem stereo zamiast z amp. KD. 

Da się zrobić. do Świąt nie ma szans , ale później jest to wykonalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

 

Ktoś powiedział " z Łodzi " ? Jak tu ziomalowi nie pomóc ! Masz więc monitory. Chcesz zobaczyć jak zagrają z wzmacniaczem stereo zamiast z amp. KD. 

Da się zrobić. do Świąt nie ma szans , ale później jest to wykonalne.

Dziękuję za chęć niesienia pomocy i podzielenia się swoją wiedzą, której mi brakuje. Wiem, teraz jest "gorący okres przedświąteczny". Z chęcią się spotkam. A jaki masz wzmacniacz ? - chociaż sobie poczytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kkordi napisał:

Z chęcią się spotkam. A jaki masz wzmacniacz ? - chociaż sobie poczytam.

No to jesteśmy umówieni , napiszę Ci PW , numer telefonu to pogadamy, 

A wzmacniacz ? To co w stopce , lampy WBA Blazebird + Ironbird , tranzystor Luxman C12 + B12 , Sony V 5 , BC Acoustique EX 502. Nie masz co czytać , trzeba posłuchać. Każdy ma swój dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

No to jesteśmy umówieni , napiszę Ci PW , numer telefonu to pogadamy, 

A wzmacniacz ? To co w stopce , lampy WBA Blazebird + Ironbird , tranzystor Luxman C12 + B12 , Sony V 5 , BC Acoustique EX 502. Nie masz co czytać , trzeba posłuchać. Każdy ma swój dźwięk.

Jak dla mnie KOSMOS

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Tylko wiedz że, jak usłyszysz, to już nie odusłyszysz. 😄

Zdaję sobie sprawę, że pewnych "rzeczy" nie da się "cofnąć".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kkordi napisał:

Dziękuję za sugestię. Mam wrażenie że kolega uznaje tylko, lub przede wszystkim YAMAHE, ale OK.

Ja już stary i głuchy jestem, ale trochę sprzętu słuchałem. I tak, A-S1100 zamknął brzmienie u mnie 👍 Transport, a właściwie streamer zmieniłem jak mi na Squeezebox Touch zniknęło kilka stacji radiowych ze względu na Brexit.

DAC - 12 lat
Kolumny - 9
Wzmacniacz - 7
Transport - 5

Ja już tylko muzyki słucham 😇

Z czysto (taki bardziej audiofilski dźwięk) brzmiących wzmacniaczy, raczej bym polecił Marantza niż Cambridge Audio. Ale zasada jest zawsze ta sama: jak sam nie posłuchasz, to nie będziesz wiedział czy Tobie się podoba.

Aha, a za brzmienie u mnie - tak naprawdę - odpowiada stary Arcam rDAC na Wolfson WM8741.

Edytowano przez dorsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kkordi napisał:

Dziękuję za chęć niesienia pomocy i podzielenia się swoją wiedzą, której mi brakuje. Wiem, teraz jest "gorący okres przedświąteczny". Z chęcią się spotkam. A jaki masz wzmacniacz ? - chociaż sobie poczytam.

Korzystaj z uprzejmości forumowego kolegi, nie każdy miał takie możliwości (czyt. ja), ale nie ma nic lepszego.

Poza tym najwłaściwsza droga jest ta, kiedy pożyczasz sprzęt do domu i słuchasz w swoich warunkach akustycznych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...