Skocz do zawartości

Amplituner AV


nofy

Recommended Posts

Witajcie,

Szukam pomysłu na dość budżetowy amplituner tj. do max. 3000. Napędzał będzie zestaw:

Front: dali on-wall (sidy i centralny) wiszące wokół TV

Tył: dali oberon 5

Na dzień dzisiejszy najbliżej mi do Onkyo TX-SR494DAB.  Z funkcji zależy mi na eARC i CEC

Użytkowanie: film/muzyka 70/30.

Będę wdzięczny za wszelakie sugestie bo ma to być mój prezent pod choinkę :)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TX-SR494DAB nie ma e-ARC. Tak w ogóle to Ci jest wyłącznie potrzebne wyłącznie jak źródło z nieskompresownym wysokiej jakości dźwiekiem np. w formacie TrueHD (pełny Atmos) podepniesz bezpośrednio pod TV. Serwisy streamingowe typu Netflix dają skompresowany Atmos w DD+ a tu sobie zwykłe ARC poradzi. Tak więc jeśli konsole do gier, odtwarzacz multimediów, odtwarzacz BluRay itp podłączysz do źródeł amplitunera a nie do TV, to eARC jest zbędne. CEC to mają wszystkie w w miarę świeże sprzęty, tylko czasem jest kłopot z kompatybilnością, ale to już inna kwestia.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Onkyo to że tak powiem, szału nie robi. Ale jak budżet do 3000zł to zbyt wielu nowych sprzętów nie masz do wyboru. Osobiście wolałbym coś używanego, ale to już indywidualne trzeba by było ocenić. Choćby TX-NR696.

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-kina-domowego-onkyo-tx-nr696-7-2-CID99-IDRxH5U.html

https://www.zkelectronics.com/compare/onkyo-tx-nr696/onkyo-tx-sr494/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nofy napisał:

X1700 zamówiony :)

Oberon na tył to na razie pomysł - zakup pewnie na zajączka ;)

No to porzuć ten pomysł.

Bo będzie to wyglądać dziwnie, grac dziwnie.

Szkoda kasy

Też uważam że do Dali lepiej podłączyć inny amplituner niż denon. Ale tu nie mowimy o żadnym stereo.

Przy on wallach nie będzie różnicy. Nie aż takiej

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc - zarówno mikołaj jak i ja jesteśmy zadowoleni :) aż tak bardzo, że chyba nabędziemy drogą kupna tyły szybciej niż zajączek. Jeżeli zatem mógłbym prosić o poradę w tej kwestii byłbym wdzięczny.

Ograniczenia mam dwa:

kolor - biały lub jasne drewno,

cena: do 1500 za sztukę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat z kamienia, ale chyba nie cały mebel co? W sumie fajna by była taka cała kamienna zabudowa kuchenna, jak u Flinstonów :D

Tu chodzi o to być poswięcić 15cm wnętrzności pod samym blatem w szafce na stworzenie komory dla głośnika in-wall, przewód zamaskujesz łatwo w podłodze bo masz obok sofę, w sklejce meblowej pod cokołem też łatwo się przebijesz. Głośniki in-wall po zamocowaniu są niemal niewidoczne, maskownica może służyć nawet jako ramka na zdjęcie po wykonaniu nadruku. Jeśli nie ma opcji tworzenia otworu na głośnik w ściance wyspy, to możesz zamontować on-wall, ale je będzie widać bo będą odstawać kilka cm. Kwestia jak bardzo zdecydowany jesteś na porządne kino i na jakie kompromisy się zgadzasz. No niestety, jak wcześniej się nie planuje z głową, to pewne sprawy wiążą się później z rozpierduchą i nie obejdziemy tego.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...