Skocz do zawartości

Wzmacniacz kompaktowy do Indiana Line Nota 550XL


Kamil Kowalski

Recommended Posts

Hej

Szukam do wymienionych kolumn jakiegoś wzmacniacza stereo średnich lub małych rozmiarów - niestety w tej kwestii z kobietą nie wygram (max 38cm szerokości i generalnie im mniejszy tym lepiej). Miałem na oku SMSL Q5 pro ale raczej ciężko dostępny, więc patrzyłem jeszcze na Topping MX3 i MX5, SMSL A300 czy Loxije A30 bo czytałem o nich sporo dobrego ale nie wiem czy takie małe wzmacniacze napędzą te kolumny. Generalnie nie słucham bardzo głośno, bo i tak mieszkam w segmencie, więc muszę brać poprawkę na sąsiadów, stąd chyba nie potrzebuję nie wiadomo ile mocy. Z drugiej strony pomieszczenie dosyć duże bo to salon z aneksem około 20m. Fajnie byłoby też gdyby miał wyjście na suba (ale to nie jest konieczne) i jakąś możliwość wysterowania dźwięku (chyba że to da się załatwić przez DAC)

Druga kwestia to jakiś sensowny DAC bo raczej w tej klasie wzmacniaczy nie ma co liczyć na nic dobrego. Aktualnie mam Onkyo TX-SR304E, który wiem że nie nadaje się do stereo stąd zmiana, ale chciałbym podkreślić że jakość z tego amplitunera ze źródłami cyfrowymi na prawdę mi pasuje, więc chyba nie potrzebuję DAC z wyższej półki. Myślałem o DacMagic 100 bo też słyszałem, że w swojej cenie daje radę i ma wszystko co mi potrzeba, ale może da się znaleźć coś tańszego co powinno mnie zadowolić.

Jeśli chodzi o źródła to TV po optyku (wzmacniacz może nie mieć wejść cyfrowych, ogarnę to najwyżej jakimś daciem) oraz muzyka (głównie nowszy hip-hop, czasem bardziej dynamiczny rock czy muzyka elektroniczna) z Wiim mini pewnie po analogu, więc nie potrzebuję żeby z tyłu takiego wzmacniacza dużo się działo. Nie planuję do niego podłączać nic więcej.

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na całość to około 1500 zł, stąd moje typy wzmacniaczy, żeby jeszcze parę stówek na DAC. Ewentualnie mogę pomyśleć o czymś używanym, nawet trochę starszym, ale ważne żeby nie był za duży. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Napędzi napędzi nie bój się.

Jakbyś miał mocniejszy wzmacniacz to tam nawet zdarza sięże możesz uszkodzić te kolumny.

Wiec na spokojnie Q5PRO z OLX albo poluj na te Toppingi.

Piotr

A do MX3 jakiś DAC? Lepszy będzie ten w Toppingu czy w Wiim mini bo nie wiem czy puścić cyfrowo czy po analogu? Czy po prostu zainwestować w coś lepszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się zmieścić w założonym budżecie, to Topping, czy SMSL jak najbardziej się sprawdzą. Z kolei jak możesz zrezygnować z wyjścia subwooferowego, regulacji barwy dźwięku i nieco dołożyć, to masz coś takiego:

https://www.olx.pl/d/oferta/rega-brio-r-wzmacniacz-zintegrowany-CID99-IDRVmhz.html#3606696c33

Wiem, że to dość sporo wyrzeczeń, ale rekompensata w postaci brzmienia warta chociaż rozważenia :)Dokupujesz do tego DAC Magic, albo DAC z Topping i masz załatwioną sprawę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Indian dobrym połączeniem może być wymieniony już Topping MX5, który gra dosyć neutralnie i nie spowoduje spowolnienia w graniu, dosyć niezły jest wbudowany DAC, więc polecam najpierw go przetestować, ponieważ może okazać się wystarczający. Jakbyś chciał jednak pójść w zewnętrzny można też trochę zmienić brzmienie zestawu, ponieważ np. DAC Magic 1000 podkreśla bardziej na tle Toppingów górę pasma i gra bardziej energetycznie, natomiast Topping E30 równo w całym paśmie i daje bardzo dobrą rozdzielczość i przestrzeń w graniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...