Skocz do zawartości

Samoczynnie zamykająca sie szuflada w odtwarzaczu CD


Recommended Posts

Wczoraj u mojej Mamy chciałem "puścić prezent"

Technics 770D - szuflada po otwarciu natychmiast zaczyna się zamykać.

Po kilkunastokrotnym otwarciu i zamknięciu zaczęła działać prawidłowo, ale starsza pani raczej nie będzie miała cierpliwości aby stać i tą cholerę (odtwarzacz) otwierać tyle razy.

 

Czy ktoś podpowie co tam trzeba zrobić? Wyczyścić jakiś czujnik?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś na zebatkach przeskoczyło. Czasem zamykam szuflade nie z przycisku, a popychajac lekko, kontynuacja zamkniecia jest juz automatyczna. Gdyby mi np. Przeskoczyło na zębatce, to wnioskuje ze po pełnym wysunieciu a raczej na jakieś 99%, system mógłby uznać że została szuflada pchnieta i automatycznie by sie od razu zamknęła po wysunieciu. 

Inna opcja to możliwe że zabrudzony jest stycznik (w maszynach przemysłowych są wylaczniki krancowe) mozliwe ze w szufladzie napędu też takowe występują. 

Poniewaz jednak piszesz że po kilku próbach zadziałało normalnie, stawiam iż to właśnie problem z tą opcją drugą, czyli jakiś rodzaj "krancówki"🤔

Tylko że takie "ustrojstwo" bedzie raczej jesli juz, to zlokalizowane wewnatrz mechanizmu szuflady 😔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Inna opcja to możliwe że zabrudzony jest stycznik (w maszynach przemysłowych są wylaczniki krancowe) mozliwe ze w szufladzie napędu też takowe występują

Tak, to jest zazwyczaj to wlasnie.

W niektórych napędach są 2 takie mikroprzełączniki, czasem wystarczy je potraktować izopropanolem w atomizerze lub jakiś zimny lut na którymś z krańcowych przełączników.

Niestety bez rozkręcenia napędu się nie da.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...