Skocz do zawartości

Zestaw stereo do TV (za 5-6 tyś zł)


Mr.Brush

Recommended Posts

Cześć,
w przyszłym roku będę wymieniać TV a wraz z nim chciałbym mieć jakieś fajne stereo. Mam to [nie]szczęście rozróżniania jakości dźwięku więc pewnie w dalszej przyszłości pochłonie mnie audiofilski świat czego portfel nie polubi. Jednak na ten moment jestem totalnym laikiem, czuję się zielony i nie wiem jak ugryźć temat. Od jakiegoś czasu przeglądam forum oraz oferty sklepów hifi, jednak natłok informacji i sprzętu przyprawia mnie o ból głowy - dlatego też postanowiłem założyć nowy temat na forum.

Przechodząc do rzeczy. Aktualnie mam Edifier R1700BT kupione dobre parę lat temu w studenckich czasach i one trafią do komputera. Do TV mam podłączoną konsolę oraz PC. Za dużo nie oglądam filmów/seriali więc też nie zależy mi na kinie domowym i rozkładaniu się z kolumnami wszędzie gdzie się da. Większość czasu słucham muzyki bądź gram. Dużo korzystam ze Spotify, ale rozważam przejście na Tidal o ile serwis mnie zadowoli swoją biblioteką utworów.
Jeśli chodzi o muzykę to z żoną mamy różne gusta - ona słucha lżejszej muzyki, ja wolę mocniejsze rockowo-metalowe brzmienia. Mamy też wspólną listę hitów zaczynając od muzyki z lat 80 aż do teraz więc w sumie można powiedzieć, że jest cały przegląd gatunkowy na przestrzeni wieków. Jednak więcej czasu z głośników będą wydobywać się moje klimaty więc powinny dobrze się sprawować od punku i ska przez różne gatunki rocka po metal (Metallica, Slipknot, DragonFroce, SOAD) - jedyne co to mocna łupanka tutaj odpada.
Aktualnie pomieszczenie mam około 20m, lecz w ciągu najbliższych paru lat jak wszystko pójdzie dobrze będzie zmieni się na 30m.

Od sprzętu oczekuję uniwersalności oraz radzenia sobie w mocniejszych klimatach, tak aby bas był wyrazisty i się nie gubił. Możliwości łączenia się zdalnie ze Spotify itp. Sprzęt musi być nowy - nie lubię wywalać od ręki kilku tysięcy jeśli mogę gdzieś dostać raty 0%.
Rozważam też możliwość słuchania płyt, ale to może być jako opcja do rozszerzenia za jakiś czas (tzn. żona by chciała "radio" do słuchania płyt a ja wybijam jej ten pomysł z głowy) a w dalszej przyszłości może nawet sprawię sobie gramofon - o ile mam jeszcze dostęp do starych kolekcji płyt.

Niestety mam problem odległościowy - 80km do Poznania i do wszelkich sklepów audio. Więc wypad, aby osłuchać sprzęty zmienia się w dużą wyprawę, którą ciężko jest zorganizować. Pozostaje mi zakup przez internet i zdanie się na Waszej praktycznej wiedzy.

Jaki sprzęt byście polecili? Rozumiem tu jako zestaw 2x kolumna podłogowa + amplituner
I co myślicie o gotowych zestawach? Patrząc się na ceny kupna sprzętu osobno to gotowe zestawy wydają się być atrakcyjne cenowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach zrobiłem niemały research przeglądając oferty różnych sklepów i z tego co sobie spisałem wyszły mi 3 półki cenowe kolumn. W zależności od sklepu niektóre kolumny pasują do dwóch półek jednocześnie - wymieniam je tylko raz. Nie wymieniam też wszystkiego (czy kolumn, czy gotowych zestawów) bo i tak już jest tego dużo...

1. Do +/- 3000zł:
- Pylon Pearl 27
- ELAC Debut 2.0 F6.2
- Indiana Line Nota 550 X
- Indiana Line Tesi 561
- HECO AURORA 700
- Monitor Audio Monitor 200

2. Do +/- 4000zł:
- Pylon Sapphire 31
- Pylon Opal 30
- HECO AURORA 1000
- Monitor Audio Bronze 200 6G
- Monitor Audio Monitor 300
- DALI OBERON 5

3. Powyżej 4500zł:
- ELAC Debut Reference F5 (DFR52)
- Focal Chora 816
- Focal Chora 826
- Polk Audio Signature ES55E
- KEF Q700
- DALI OBERON 7

Do tego gotowe zestawy, które rzuciły mi się w oczy:
- Denon DRA-800H + Polk Audio Signature ES55E
- Denon PMA-900HNE + Indiana Line Tesi 661
- Onkyo TX-8250/Onkyo TX-8270 + Polk Audio Signature Elite ES55
- Marantz PM6007 + Dali Oberon 5
- Pioneer SX-10AE + Dali Oberon 5
- Denon DRA-800H + Wilson Raptor 7 
- Yamaha MusicCast R-N602 + HECO AURORA 700
- Marantz Melody X MCR612 + Pylon Audio Pearl 27
- Yamaha MusicCast R-N803D + Indiana Line Tesi 661
- Yamaha MusicCast R-N602 + ELAC Debut Reference F5

Odnosząc się do pierwszego wpisu poszukuję zestawu do +/- 6000zł (ale już widzę, że idę w stronę naciągnięcia budżetu). Na ten moment pomieszczenie mam jakieś 20-24m2, docelowo będzie jakieś 30m.
Sprzęt ma być uniwersalny od muzyki lekkiej do mocniejszych rockowo-metalowych klimatów z naciskiem na mocniejszą muzykę. Tak teraz myślę, że zapewne najlepiej by było jakby charakter zestawu był w stylu V-ki (lekko wycofana średnica, podbita góra i bas). Ważne aby bas był wyrazisty, ale nie musi się trząść ścian...

Teraz pytanie, jaki sprzęt byłby najbardziej odpowiedni? Które kolumny są warte uwagi? Czy iść w tańsze kolumny i droższy amplituner czy może odwrotnie - lepsze kolumny a tańszy amplituner? Które kolumny będą odpowiednie? Jaki amplituner dopasować do kolumn?
A może któryś z gotowych zestawów będzie dobry do moich wymagań?

Pierwotnie myślałem o Pylon Pearl 27 jednak trochę się zafixowałem Focal Chora 826 i boję się, że zbankrutuję naciągając mocno budżet.
Jeśli będę mieć przymusowe wolne w czwartek to może udam się do Poznania na mały trip po sklepach.

PS:
Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku! Spełnienia audiofilskich marzeń ;)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zdecydowanie zacząłbym od posłuchania kilku zestawów, żebyś wyrobił sobie jakiś punkt odniesienia bo dzięki niemu łatwiej będzie nawet zacząć rozmowę z jakimkolwiek doradcą.

Jeśli cenisz sobie jakość dźwięku tak jak mówisz to osobiście dałbym sobie spokój z amplitunerami i poszedł we wzmacniacze stereo. Część z tych urządzeń ma usługi sieciowe i można strumieniować na nich muzykę z internetu. Nie mają radia FM, ale coś za coś. Idąc tym tropem zapoznałbym się z urządzeniami takimi jak Audiolab 6000a play, Quad Vena II play czy Octavio AMP. To dość budżetowe rozwiązania, ale gwarantują dużo lepszą jakość dźwięku i przede wszystkim dociążenia - takiego mięsa w dźwięku. 

Do tego dobór kolumn to już czysta rzecz gustu chociaż jeśli będziesz bardzo ciągnąć do założonego budżetu to pozostają raczej tańsze kolumny w okolicach 2000 zł i tak właśnie wspomniane Pearle są super wyborem, można też coś z Indiana Line, jeśli pomieszczenie jest mniejsze.

Najpierw odsłuch i wybór sygnatury brzmieniowej a później postaramy się bardziej zawęzić poszukiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2023 o 20:27, Mr.Brush napisał:


Pierwotnie myślałem o Pylon Pearl 27 jednak trochę się zafixowałem Focal Chora 826 i boję się, że zbankrutuję naciągając mocno budżet.
Jeśli będę mieć przymusowe wolne w czwartek to może udam się do Poznania na mały trip po sklepach.
 

Pylon Pearl to mocne badziewie , sapphire 25 zrobi łomot , ale więcej da Ci focal czy kef . Przy takim budżecie lepiej więcej wydać na kolumny. 4-5tys kolumny , 2-3tysie ampli/wzmacniacz , q21 zrobi Ci pewnie jakiś fajny rabat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 Jakby się tak zastanowić to właściwie bez części funkcjonalności może się obejść. Połączenie bluetooth/wifi to akurat duża wygoda kiedy można zdalnie korzystać ze spotify/tidala w codziennym użytkowaniu. Jednak teraz i tak się łączę przez PC podłączony do TV. Brak radia? Poza samochodem prawie go nie słucham a zawsze mogę włączyć przez PC. Konieczność używania dwóch pilotów? Żaden problem. Brak możliwości bezpośredniego połączenia z amplitunerem? Dźwięk pójdzie z TV po optyku... Więc jeśli w tej samej cenie wzmacniacz jest lepszy niż amplituner to mnie to przekonuje.

@Piotr Sonido myślałem, że po pierwszym poście dostanę jakąś odpowiedź. Lista sama się stworzyła w międzyczasie czekając na odpowiedź - więc zebrałem przemyślenia do kupy i je wypisałem. Myślę, że wielu świeżaków takich jak ja ma/będzie mieć podobne przemyślenia więc pewnie moja praca trochę ułatwi komuś poszukiwanie pierwszego sprzętu.
Jutro miałem mieć przymusowy urlop a nastawiłem się na już wyjazd do Poznania... jednak muszę iść do pracy. Dopiero gdzieś pod koniec stycznia wybieram się do Poznania i wtedy zrobię obchód.

@Kubakk Pylon Pearl to badziewie? Tak jak czytałem o nim wychodzi, że to dobry sprzęt w swojej klasie cenowej... No chyba, że idziemy w stronę porównywania fiata do mercedesa ;)
Focal czy kef mogą być faktycznie fajne, ale tu już idę w stronę naciągania budżetu a to może być jak studnia bez dna bo zawsze można mieć coś lepszego.

 

Tak szczerze to miałem nadzieje, że dostanę informację o tym jaki sprzęt czy też połączenie będzie dość uniwersalne w założonym budżecie [i odpowiednie do moich oczekiwań], bądź za czym nie warto się oglądać z listy. Co nieco miało mi ułatwić poszukiwania. Być może niejasno się wyraziłem albo się za mocno rozpisałem - jeśli tak to mój błąd.

Patrząc się na podział cenowy myślałem, że można mieć fajny zestaw wydając 3000-4000 na kolumny i 3000 na wzmacniacz/amplituner. Im więcej czytam tym bardziej wychodzi na to, że kolumny za 4000-5000 będą kiepsko współgrały z ampli/wzmakiem za 2000zł.
Teraz zainteresowałem się wzmacniaczem Magnat MR 780 i powoli czytam te 150 stron - jednak nie jestem pewien czy jego ciepły charakter będzie nadawał się do złożenia zestawu o dość uniwersalnym charakterze.

W każdym razie wybór sprzętu to dla mnie temat długofalowy i nim coś kupię potrafi czasem minąć parę miesięcy nim zagłębię się w temat i wybiorę odpowiedni produkt.
Na pewno lubię kiedy sprzęt ma dobry stosunek cena/jakość, czyli czasem lepiej wziąć coś "niemarkowego"/mniej znanego a dające podobne wrażenia co droższy, znany, markowy sprzęt.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że Pearl to nie badziewie. Cenie je wyżej niż szafiry.

Ale co kto lubi. więc jak widzisz sortowanie po cenie nie ma kompletnie sensu.

Słuchaj możemy Ci coś doradzić, ale to będa nasze wybory. Podyktowane kontaktem ze sprzetem i naszymi własnymi odczuciami.

Ty możesz miec inne.

Moim zdaniem sensowne zestawy

RN 602+ ELAC - bo kupując w Topie masz lepsza cenę na ten zesatw. ale nie myśl że to jakaś super cena. NIE. U nas Yamaha jest zawyzona więc cene masz raczej klasyczną. ale akceptowalną.

Denon PMA 900 + Monitor audio Bronze 200. Jeśli Twoje pomieszczenie nie jest duże to ma to sens.

Masz 30m w niedalekiej przyszłości

To moje typy to:

Marantz PM 6007 + ELAC F6.2

Magnat MR 780 + Bronze 500, teraz na 20 metrach moga być deczko za duże chociaż kto wie

Cambridge AXR 100 momentami sprzedawany w bardzo dobrych cenach + ELAC, Heco 700

Marantz MCR nie, Oberon 5 nie, Chorusy nie, Indiana Line nota nie

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mr.Brush napisał:

Dopiero gdzieś pod koniec stycznia wybieram się do Poznania i wtedy zrobię obchód.

 

12 godzin temu, Mr.Brush napisał:

Teraz zainteresowałem się wzmacniaczem Magnat MR 780 i powoli czytam te 150 stron - jednak nie jestem pewien czy jego ciepły charakter będzie nadawał się do złożenia zestawu o dość uniwersalnym charakterze.

Nie jedź ma obchód tylko umów się na odsłuch bo to sprzęt do słuchania a nie oglądania 😉.

35 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Magnat MR 780 + Bronze 500, teraz na 20 metrach moga być deczko za duże chociaż kto wie

Ja tak mam i jest elegancko - choć muszę jednak trochę skręcać bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido masz rację to są wasze typy. Póki nie pojadę na odsłuch próbuję nabrać pojęcia o pojęciu, rozeznać się co jest dobre a czego lepiej unikać. Jakich połączeń szukać a jakich nie oraz co mogłoby pasować do oczekiwań.
Wiadomo kwestia odczuć muzycznych to sprawa indywidualna i każdy ma swoje gusta. Jednemu standardowe połączenie sprzętu będzie odpowiadać a drugiemu coś zupełnie innego. Dopiero na odsłuchu zweryfikuję co będzie tak naprawdę odpowiadać.

@Palmos Te 20 metrów to liczone na dół. Jakiś czas temu mierzyłem pokój, ale zgubiłem kartkę z wymiarami. Powiedz mi jak Twój sprzęt sprawuje się przy cichym słuchaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2023 o 10:54, Mr.Brush napisał:

@Piotr Sonido masz rację to są wasze typy. Póki nie pojadę na odsłuch próbuję nabrać pojęcia o pojęciu, rozeznać się co jest dobre a czego lepiej unikać. Jakich połączeń szukać a jakich nie oraz co mogłoby pasować do oczekiwań.
Wiadomo kwestia odczuć muzycznych to sprawa indywidualna i każdy ma swoje gusta. Jednemu standardowe połączenie sprzętu będzie odpowiadać a drugiemu coś zupełnie innego. Dopiero na odsłuchu zweryfikuję co będzie tak naprawdę odpowiadać.

@Palmos Te 20 metrów to liczone na dół. Jakiś czas temu mierzyłem pokój, ale zgubiłem kartkę z wymiarami. Powiedz mi jak Twój sprzęt sprawuje się przy cichym słuchaniu?

No i bardzo dobrze. Na spokojnie odsłuchaj ,a jak będziesz miał jeszcze jakieś dylematy to wróć do nas to dalej będziemy pomagać.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się na odsłuch do jednego salonu na sobotę 28.01. Jedyny sklep w Poznaniu w którym doszukałem się na stronie Magnat MR780, ale akurat u nich rzadko chodliwy więc nie mają dostępnego aktualnie na odsłuch :( Najwyżej zobaczę co tam dadzą na odsłuch i to będzie pierwszy krok w kierunku poszukiwania swojego dźwięku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Palmos napisał:

😳

Ja to bym chyba tyle nie wytrzymał.

A nie chcesz sobie zrobić wycieczki np. do Łodzi? W Pabianicach masz @Q21.

Druga Połówka na zakupy, a Ty na odsłuchy... 😁

 

Pomyliłem się, 21.01 jestem umówiony - była mowa o 21 oraz 28 i źle napisałem datę (nie mogę edytować postów albo ta opcja jest dobrze ukryta i jej nie widzę).

Do Q21 z chęcią bym się wybrał, ale tam mam ponad 3,5 godziny samochodem w jedną stronę więc to trochę uporczywa wyprawa.

Wybrałbym się też do innego sklepu, do którego mam 2 godziny drogi w jedną stronę - polecany przez znajomego księdza-gadżeciarza z którym niestety już nie mam żadnego kontaktu (ale co się u niego nasłuchałem to moje). Kumpel zrobił tam zakupy chciał wydać 2500zł myśląc, że starczy [nie interesował się też sprzętem] i... wyszedł tego samego dnia z Pylonem Pearl 27 oraz Denonem DRA-800, które mu się dobrze sprawują, ale to nie temat tego wątku ;)

Póki co na odsłuchu chcę znaleźć swój punkt zaczepienia, od którego będę szukać dalej sprzętu. Wątpię, że od razu znajdę to coś ;)

 

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

W sensie nie było terminu wcześniej?

No a mówi się że ceny audio idą w złą stronę :) Jak widac zainteresowanie nie maleje :)

Wszystko zatem w porządku.

Piotrek

Pomyliłem się z datą, dopiero teraz pokazała mi się edycja posta
Termin mieli na 21.01 i 28.01 - umówiłem się na ten pierwszy

Edytowano przez Mr.Brush
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mr.Brush napisał:

Póki co na odsłuchu chcę znaleźć swój punkt zaczepienia, od którego będę szukać dalej sprzętu. Wątpię, że od razu znajdę to coś ;)

Dobre podejście :)

 

15 godzin temu, Mr.Brush napisał:

Pomyliłem się z datą, dopiero teraz pokazała mi się edycja posta
Termin mieli na 21.01 i 28.01 - umówiłem się na ten pierwszy

Mimo wszystko. Ludzie tak narzekają na ceny audio a tu termin za 10-11 dni na odsłuch. Ile? Godzinny?

Spróbuj sie też dodzwonić do niektórych salonów, nierealne.

Jak dalej tak będzie to ceny się nie unormują, bo o maleniu nie ma mowy.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Mimo wszystko. Ludzie tak narzekają na ceny audio a tu termin za 10-11 dni na odsłuch. Ile? Godzinny?

Jak dalej tak będzie to ceny się nie unormują, bo o maleniu nie ma mowy.

 

W sumie nawet nie wiem ile będzie trwać odsłuch - nie pytałem a sami nie powiedzieli. Może taki termin bo to sobota i salon w Poznaniu.

Z drugiej strony... Właśnie umówiłem się na tę sobotę do wspomnianego wcześniej salonu gdzie mam 2 godziny drogi.
Niestety dostali nowy cennik na HECO Aurora 700 i kosztuje już u nich 3700zł a stary zapas ze starego cennika mają wyprzedany :(

Tak na marginesie zastanawiam się jak przygotować się do odsłuchu - jedynie co to utworzyłem listę na spotify. Muzyki w wyższej jakości nie posiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2023 o 19:46, Mr.Brush napisał:

Teraz zainteresowałem się wzmacniaczem Magnat MR 780 i powoli czytam te 150 stron - jednak nie jestem pewien czy jego ciepły charakter będzie nadawał się do złożenia zestawu o dość uniwersalnym charakterze.

Cześć. Jeśli połączysz z jaśniejszymi kolumnami to nie będzie problemu.

Widzę, że mamy podobne wymagania co do sprzętu:

  •  u mnie gości szeroko pojęty rock i metal, polskie kapele lat 90 (Proletaryat, Farben Lehre, Hunter), klasyki metalu Judas, Metallica, Megadeth, jak i mocniejsze klimaty (Gojira, Vader, Slayer). Do tego sporo łagodniejszych klimatów - Clapton, Dire Straits.
  • pomieszczenie ok 20m, w prostokącie 3,5x5,3. Akustycznie słabo dostosowane, trzeba nad tym popracować. Pokój dzienny więc są ograniczenia.


Przez ostatnie dwa lata używałem MR780 + Focal Chorus 726 i uważam że do takich wymagań jest to dobre połączenie.

Bas nie jest rozlazły, nie gubi się przy podwójnej stopie. Nie jest potężny, ścian nie przestawia ale jest jak najbardziej akceptowalny.

Średnica po wymianie lamp (PSVANE) nabrała ciężaru. Jest dużo lepiej niż przy połączeniu RN-602 z chorusami. Tam mi brakowało dociążenia gitar.

Wysokie czytelne, dużo szczegółów. Fajnie słychać talerze, przeszkadzajki. Nie męcząca przy dłuższym słuchaniu.

Dnia 4.01.2023 o 19:46, Mr.Brush napisał:

Na pewno lubię kiedy sprzęt ma dobry stosunek cena/jakość, czyli czasem lepiej wziąć coś "niemarkowego"/mniej znanego a dające podobne wrażenia co droższy, znany, markowy sprzęt.
 

Stosunek cena/jakość wychodzi najlepiej kupując z drugiej ręki. 🙂

 

A teraz mała prywata… 😉, mogę Ci zaproponować swojego MR780.  Od poniedziałku mam Magnata MA1000 to MR780 chyba pójdzie na sprzedaż.

Jakbyś wybierał się do Poznania to zapraszam na odsłuch w warunkach domowych. Z Czarnkowa na Piątkowo nie jest daleko. Jak coś to się odezwij na PRIV

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zabro napisał:

Tutaj masz temat o przygotowaniu do odsłuchu:

 

W S4Home wyglądało to tak: przygotowują zestaw który chcesz odsłuchać, na start leci Wintersun Brendan Perry, dostajesz tablet i już sam puszczasz co chcesz. Pan zostawia Cię w spokoju ale jest za drzwiami do dyspozycji. Oczywiście udzieli Ci wszelkich informacji czy rozwieje wątpliwości. Zmiana np kolumn - 5 minut przerwy i gotowe. Przyjemnie spędzony czas.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mr.Brush napisał:

Niestety dostali nowy cennik na HECO Aurora 700 i kosztuje już u nich 3700zł a stary zapas ze starego cennika mają wyprzedany :(

Mowiłem że będzie sroga podwyzka w Heco-Magnat

15 godzin temu, Mr.Brush napisał:

ak na marginesie zastanawiam się jak przygotować się do odsłuchu - jedynie co to utworzyłem listę na spotify. Muzyki w wyższej jakości nie posiadam.

Masz mój wątek o tym temacie.

:)

13 godzin temu, zabro napisał:

Tutaj masz temat o przygotowaniu do odsłuchu:

 

Dzięki:)

1 godzinę temu, Józef Herczek napisał:

W S4Home wyglądało to tak: przygotowują zestaw który chcesz odsłuchać, na start leci Wintersun Brendan Perry, dostajesz tablet i już sam puszczasz co chcesz. Pan zostawia Cię w spokoju ale jest za drzwiami do dyspozycji. Oczywiście udzieli Ci wszelkich informacji czy rozwieje wątpliwości. Zmiana np kolumn - 5 minut przerwy i gotowe. Przyjemnie spędzony czas.  

Hehehe dalej od tego zaczynają odsłuch ?:)

No świetny kawałek to warto :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Daniel_ napisał:

MR780 + Focal Chorus 726

To połączenie proponuję najpierw posłuchać. Chory mają dużo wysokich tonów i dla mnie były odrobinę za jasne ale może dla Ciebie będą w punkt.

20 godzin temu, Daniel_ napisał:

Jakbyś wybierał się do Poznania to zapraszam na odsłuch w warunkach domowych

Jedź i zobacz/ posłuchaj tego Magnata, nic nie stracisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorus wg mnie jest lepszą konstrukcją niż Chora , nie mówiąc o wyglądzie ;)  Focal ost wypuścił coś nowego , taki "upgrade chora" , czyli chyba wyczuli ,że coś nie poszło z planem.

Wysokie są zależne od tego czym zasilamy + jaki dac , z lampą się sprawdzają z uwagi na skuteczność 91,5dB , ale na odpowiednim tranzystorze także.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...