Skocz do zawartości

Dynaudio Excite x32 + Roksan K3. Czy ma to sens?


Szymek3392

Recommended Posts

Zamowilem sobie na test Sabaj a30a skuszony opiniami. Czailem się na niego od kilku miesięcy jeszcze zanim miałem u siebie NADa i Roksana :) nigdy nie miałem klasy D, a tym bardziej chinskiej  w takiej cenie. Od zawsze  jednak miałem chińskie dac i byłem bardzo zadowolony z ich jakości :) jestem ciekaw jak to zagra i czy przykładowo jego wewnętrzny dac będzie na tyle dobry, ze pozbędę się Loxjie d30 i zostanie mi na półce malina i jeden maly, chiński klocek. Jak się nie spodoba to zawsze mam 30 dni na zwrot :D Sabaj ma sporo filtrów oraz regulacje basu/sopranu co daje jakas możliwość dostosowania dźwięku do preferencji. Podzielę się wrażeniami. Taki piecyk wśród tylu zacnych propozycji, które tu padły wyglada komicznie no ale posłucham to ocenię :D

27 minut temu, kaczadupa napisał:

Mam coś lepszego, Naim Nait xs3. No jak tu zabraknie mocnego basu to ja wysiadam ....

Naima xs3 kiedyś miałem okazje słuchac w salonie audio ale z kolumnami Spendor a7. Faktycznie, gralo to zacnie ale drogo:D  ale przykładowo taki Naim atom nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Tyle ze moc o wiele mniejsza niż xs3.

18 minut temu, seba3002 napisał:

Ale jeszcze niedawno, na olx można było kupić xs2 (tego bez kreski) za około 4k 🙂

4-5k maks za używkę mógłbym zapłacić :) ze względu na niesprzyjające warunki akustyczne głupota byłoby kupowanie sprzętu za 15k w momencie gdy nie byłbym w stanie wykorzystać jego potencjału. 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinol dzisiaj dotarł. Po wyjęciu z paczkomatu był zimny jak kostka lodu wiec dałem mu trochę czasu zanim podlaczylem do prądu.  Zaktualizowałem soft do najnowszego dostępnego i uruchomiłem żeby się po cichu wygrzewal. Przysiadłem teraz trochę to odsłuchu i powiem, ze jest ciekawie ;) z opinia poczekam aż pogra kilka dni i się wygrzeje oraz przyzwyczaję się do dźwięku. Mam go podłączonego bezpośrednio do Rpi4 po usb bez żadnego dodatkowego dac bo to w pełni cyfrowy wzmacniacz. Póki co powiem tylko, ze nie jest gorzej niż z Roksanem k3 i zewnętrznym dacem. Jest inaczej, a w niektórych aspektach bezwarunkowo lepiej (chyba tylko jedna cecha jest gorsza ale być może jak się wygrzeje to się to zmieni). Z pełna opinia odczekam kilka dni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Sabaj zwrócony, a u mnie po ponad rocznej przerwie znowu gra NAD c356 po modzie i w końcu mam to czego chciałem. Dźwięk dociazony, barwny z delikatna gora, niskim, mocnym basiskiem oraz ładna stereofonia i głębią :) koniec poszukiwań na przynajmniej rok :D mam dosyć. Piszcie co chcecie, śmiejcie się ale dla mnie, subiektywnie NAD c356 po modzie to lepsze granie niż Roksan k3, przynajmniej z Dynaudio x32. Mimo, ze ma mniej mocy to gra potężniej i z lepszym basem, i wykopem. Roksan był dziwny, niby fajnie, szeroko grał, głośno ale basu mało, średnica ładna ale wysokie jakieś takie natarczywe. NAD gra swietnie od najniższych poziomów głośności, wszystko jest wyraźne, a Roksan przy cichym słuchaniu nie miał basu i grał sucho. Sabaj to znowu takie granie od linijki. Precyzyjnie rysowana scena, bas szybki, swietnie kontrolowany ale odchudzony. Średnica beznamiętna, wysuszona, wysokie gorsze niż w Roksanie oraz NADzie, a przy tym eksponowanie sybilantow. Po roku koło się zatoczyło i po kilku wzmacniaczach wróciłem do modowanego NAD’a, którego wcześniej miałem dwa lata ale z innymi kolumnami i ciagle mi coś nie pasowało. Zmieniałem  przez dwa lata kolumny do tego NAD’a, aż w końcu sprzedałem go. Teraz dopiero spotkał się u mnie z x32 i jest bajka dla mnie :) przyjemność ze słuchania muzyki i dużo muzyki w muzyce. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja. Postanowiłem zakupić nowy sprzęt. Zastanawiam się nad Dynaudio M20 jak tutaj https://salony.nautilus.net.pl/produkt/emit-m20/ . Cena tylko trochę przeraża prawie 3k za jedną kolumnę. A wiadomo chciałby dwie. Czy ktoś z Was kupował może po jednej czyli w jednym miesiącu jedna w drugim druga ? no chyba, że jakaś używka lepiej się sprawdzi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, J4Z napisał:

Nikt nie sprzeda Ci sztuki. Kilka razy widziałem na ebay sztuki, ale kosztowały z 3/4 pary. W Polsce nie widziałem nigdy. Nie bój się używek, tylko kupuj rozsądnie. Jeśli tylko i wyłącznie nowki to dzwoń po sklepach i negocjuj. Czasem idzie wyrwać około 20% taniej niż wyjściowa. Q21, S4home, Nautilus2 to sklepy w których ja kupowałem. Poszperaj, popytaj o inne sklepy i do dzieła. 

Były takie klocki z jedną sztuką. Raz w Media Expert wystawili Fyne Audio i była za 40% ceny pary. Pewnie drugą uszkodzili.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2023 o 21:45, Szymek3392 napisał:

Sabaj zwrócony, a u mnie po ponad rocznej przerwie znowu gra NAD c356 po modzie i w końcu mam to czego chciałem. Dźwięk dociazony, barwny z delikatna gora, niskim, mocnym basiskiem oraz ładna stereofonia i głębią :) koniec poszukiwań na przynajmniej rok :D mam dosyć. Piszcie co chcecie, śmiejcie się ale dla mnie, subiektywnie NAD c356 po modzie to lepsze granie niż Roksan k3, przynajmniej z Dynaudio x32. Mimo, ze ma mniej mocy to gra potężniej i z lepszym basem, i wykopem. Roksan był dziwny, niby fajnie, szeroko grał, głośno ale basu mało, średnica ładna ale wysokie jakieś takie natarczywe. NAD gra swietnie od najniższych poziomów głośności, wszystko jest wyraźne, a Roksan przy cichym słuchaniu nie miał basu i grał sucho. Sabaj to znowu takie granie od linijki. Precyzyjnie rysowana scena, bas szybki, swietnie kontrolowany ale odchudzony. Średnica beznamiętna, wysuszona, wysokie gorsze niż w Roksanie oraz NADzie, a przy tym eksponowanie sybilantow. Po roku koło się zatoczyło i po kilku wzmacniaczach wróciłem do modowanego NAD’a, którego wcześniej miałem dwa lata ale z innymi kolumnami i ciagle mi coś nie pasowało. Zmieniałem  przez dwa lata kolumny do tego NAD’a, aż w końcu sprzedałem go. Teraz dopiero spotkał się u mnie z x32 i jest bajka dla mnie :) przyjemność ze słuchania muzyki i dużo muzyki w muzyce. Pozdrawiam 

Kurde lubie tego Roksana i coraz bardziej chce posłuchac NADa 356 po modzie. Wersję bez mudyfikacji także bardzo lubie ale stawiam ją jednak niżej od K3.

Sabaj mi także nie podszedł. Ale to się zgadza ta opinia na przekroju internetu.

18 godzin temu, MarekPijowczyk napisał:

Heja. Postanowiłem zakupić nowy sprzęt. Zastanawiam się nad Dynaudio M20 jak tutaj https://salony.nautilus.net.pl/produkt/emit-m20/ . Cena tylko trochę przeraża prawie 3k za jedną kolumnę. A wiadomo chciałby dwie. Czy ktoś z Was kupował może po jednej czyli w jednym miesiącu jedna w drugim druga ? no chyba, że jakaś używka lepiej się sprawdzi ?

Nie da się. To taki sposób pokzywania ceny żeby było taniej. Musiz kupić dwie bo tak są pakowane i numery seryjne sięzgadzają.

Czasem przez serwis można było kupić jedną sztukę.

17 godzin temu, Józef Herczek napisał:

Były takie klocki z jedną sztuką. Raz w Media Expert wystawili Fyne Audio i była za 40% ceny pary. Pewnie drugą uszkodzili.  

Tam często jest jedna sztuka ale jak dochodzisz do kasy to nie da siętego kupić. Wyskakuje błąd żebyś dodał drugą a kiedy to robisz to wyskakuje bład że nie ma. I taka pętla.

:P

Marek, jaki budżet na monitory?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2023 o 08:14, Piotr Sonido napisał:

Kurde lubie tego Roksana i coraz bardziej chce posłuchac NADa 356 po modzie. Wersję bez mudyfikacji także bardzo lubie ale stawiam ją jednak niżej od K3.

 

 

Dla mnie to po prostu inne granie. NAD 356 po modzie gra lepiej od zwykłego NADa. Wszystko co jest napisane w internecie w tym temacie to prawda i nie będę powtarzać. W porównaniu do 375 dźwięk nie jest tak potężny i nie ma aż takiego kopa. Jest słabszy ale praktycznie w ogóle tego nie czuc u mnie w pokoju. Najbardziej podoba mi się bas, który słychać i czuc. Lubię uderzenie. Tutaj jest podobnie do hk680 ale lepiej, bardziej różnorodnie i schodzi niżej.  W rocku jest gęsto i mocno i potężnie. Wysokie tony dla mnie są lepsze niż w 375. Są subtelniejsze i nie maja takiego metalicznego wydźwięku. Są lepiej poukładane. Scena jest lepiej budowana w 375. Roksan K3 po prostu mi nie leżał. Grał ładnie i przestrzennie, wysokie tony były detaliczne i dobrze zróżnicowane ale miały lekka chropę. NAD nie ma aż tyle powietrza i szczegółu, gra gęściej i bardziej między kolumnami ale lepsza scena niz k3, który grał mocno na boki i do przodu, płasko.  Średnica ładna i barwna w k3 ale o ile gitary elektryczne to mistrzostwo świata to wiolonczela na k3 totalna klapa. Nawet szwagier, który czasem słucha ze mna muzyki stwierdził, ze cos jest nie tak. Zbyt chudo i bez masy, brakowało wyższego basu i podparcia w niskich rejestrach. Bas był po prostu dziwny. Lepszy bas był w Sabaj a30 bo przynajmniej swietnie kontrolowany i szybki. Ogólnie jeśli miałbym wybierać dla Siebie jeśli chodzi o radość ze słuchania ze wzmacniaczy, które miałem w ciągu ostatniego roku:

1. NAD 356 po modzie oraz 375.

2. Harman hk680 z moimi modami. 

3. Exposure 2010s2 z Mundorf M-lytic.

4. Roksan k3.

5. Sabaj a30.

6. Denon pma1510. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2023 o 13:17, MarekPijowczyk napisał:

Heja. Postanowiłem zakupić nowy sprzęt. Zastanawiam się nad Dynaudio M20 jak tutaj https://salony.nautilus.net.pl/produkt/emit-m20/ . Cena tylko trochę przeraża prawie 3k za jedną kolumnę. A wiadomo chciałby dwie. Czy ktoś z Was kupował może po jednej czyli w jednym miesiącu jedna w drugim druga ? no chyba, że jakaś używka lepiej się sprawdzi ?

Jaki masz budżet na komplet? Jakie masz pomieszczenie i oczekiwania wobec dźwięku? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Bo jest to cyfrówka. Jest szybki, kontrolowany ale nudny.

No to Roksan ci nie siadł. Mi tak. Ale to dobrze że masz swoją opinie. O to przecież w tym chodzi. Fajnie się to też czyta.

Życze długich i spełnionych odsłuchów :)

 

 

Bo K3 to porządny wzmacniacz. Być może w innym pomieszczeniu i z innymi kolumnami zniszczyłby doszczętnie tego modowanego NAD’a. Osobiste preferencje tez maja tutaj dużo do powiedzenia :) dzięki i również życzę milego słuchania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szymek3392 napisał:

Bo K3 to porządny wzmacniacz. Być może w innym pomieszczeniu i z innymi kolumnami zniszczyłby doszczętnie tego modowanego NAD’a. Osobiste preferencje tez maja tutaj dużo do powiedzenia :) dzięki i również życzę milego słuchania. 

Zgadzam się.

Wszystkiego dobrego życzę.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...