Skocz do zawartości

Zestaw kolumny(Teufel) + jaki wzmacniacz calosc = 5 tys


Szalik

Recommended Posts

Witam

Na wstępie chciałbym się przywitać z racji tego że jestem nowy na forum.

Taka sprawa. Od dawna już mam poprowadzone kable w salonie pod zestaw kina domowego. Byłem już blisko kupna zestawu ale podlączanie i ogranizacja tego jakoś mnie przeraziłła- nie znam się też na tym za bardzo.

Chciałem już kupić soundbara samsunga ale mówie sobie, że nie!, nie po to planowałem to wszystko by uciąć wystające kable i potem żałować.

 

Przypasował mi ten zestaw: Teufel Ultima 40 Surround "5.1-Set" tylko teraz do tego musialbym kupic jakis wzmacniacz, najlepiej max za 1500 zł- dostane coś odpowiedniego ?

Mój salon wygląda jak w załącznikach- jakieś 40m2 ale przestrzeń otwarta jest dużo większa do tego sufit w szczycie ma prawie 4.7m. Chciałem trochę tańszy zestaw Teufel ultima 20

ale boje się że będzie mało do takiego metraża.img-20221227-wa0002-jpg.3378722

img-20221227-wa0001-jpg.3378723

img-20221227-wa0000-jpg.3378721

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdr.

Adrian :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ograniczony budżet to lepiej kup używane kolumny, bo najtańsze sensowne amplitunery do kina zaczynają się od ~ 3500zł.

Warto kupić nowy amplituner, albo chociaż taki max 3 letni. Obsługiwać będzie aktualne standardy no i bedzie gwarancja bo w przypadku wejścia na minę że starszym sprzętem naprawa często okazuje się nieopłacalna.

Kolumny patrz na używki, to dużo bardziej prymitywne urządzenia i nawet jak jakiś głośnik się uszkodzi, to zazwyczaj koszta naprawy są niewielkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe absolutnie najtańsze pełnowymiarowe amplitunery to Denon AVC-S660H i Yamaha RX-V4A w okolicach 3000zł. Jak chcesz to sobie kup coś używanego za 2000zł, ale osobiście uważam że to ryzyko. Przeglądaj OLX ze swojej okolicy i jak coś Ci wpadnie w oko to napisz tutaj to Ci powiedzą koledzy czy warto. Szukaj Denon, Marantz, Onkyo, Pioneer, Yamaha. W tej chwili by złożyć nowe kino to za 6000-7000zł dostaniesz tylko jakiś tam podstawowy set, takie realia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ten zestaw Teufel Ultima 40. Dobra cena nawet. A do tego dokup używany, starszy model denon i po sprawie. Do 2tyś na pewno coś się znajdzie. Przyjdzie czas to wymienisz. To i tak będzie lepsze niż soundbar. Ludzie grają i są zadowoleni ze starszych sprzętów. 

Edytowano przez STELVIO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Artur Charicki napisał:

Gratuluje pięknego domu ale też współczuję bo pomieszczenie masz bardzo trudne pod względem akustycznym 🙂

Dzięki bardzo. Próbuję go wykończyć już 6 rok :D

Fakt akustyka jest straszna i nic na to nie poradzę, co by się nie postawiło w salonie to chociaż trochę dzwięk pochłania :D :)

33 minuty temu, STELVIO napisał:

Pewnie tak. Zgodnie z ceną. 😉

Aż tak źle by było :D :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za rady.

Zestaw Teufel Ultima 40 kupiony !!!. 🤩 Dawno się tak nie cieszyłem z jakiegoś zakupu.

 Teraz jeszcze muszę jakiś wzmacniacz dobrać. Byłem pewien że już nigdy nie będę miał kina domowego i cały czas rozglądałem się za soundbarami.

Ale raz się żyje, co prawda dalej nie mam drzwi między pokojami 😆 ale żona wyrozumiała jest :)

Jakby ktoś widział fajny wzmacniacz lub promocję prosze o cynę ;)

Edytowano przez Szalik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale mnie znajomy z tropu zbił. Nie był u mnie w domu co prawda ale też mu fotki pokazałem jak to wygląda.

Coś takiego mi napisał:

"Przede wszystkim na pierwszy plan powinien pójść temat akustyki i warunków pomieszczenia, które z punktu widzenia audio są, krótko mówiąc, - katastrofalne. Rozumiem że nowoczesny desing to szkło, beton, jeszcze więcej szkła i betonu a na koniec szkło i beton. 40m2 to już kawał pomieszczenia, a to wszystko zabite od stóp do głów szkłem, betonem i posadzkami, czyli najgorszymi możliwie materiałami pod względem akustycznym. Współczuje rozmowy, oglądania tv, czy słuchania muzyki w takim pomieszczeniu. Pogłos i czytelność przekazu musi być koszmarna. Tak jak ktoś wcześniej napisał, upuszczenie łyżeczki od herbaty w jednym kącie, wybija zęby osobie na drugim końcu pomieszczenia + do tego brak jakichkolwiek przyjaznych materiałów typu duży gruby dywan, czy chociażby zasłony/kotary czy zwykłe firanki w oknach. Ten kawałek dywanu pod nogami niczego kompletnie nie załatwi, dźwięk zanim dojdzie to zdąży się 5x odbić od połaci pustej podłogi wcześniej. Ustawienie Tv również fatalne, podejrzewam ze maczał paluszki w tym, a raczej maczała Pani Prodżektant, w myśl zasady "mamy tutaj kawałek ściany, jeb***my gniazdko TV i ultranowoczesną podwieszaną szafeczkę. Frontów również nie ma jak postawić, widzę ze po prawej są chyba drzwi balkonowe/tarasowe, także chyba nie w drzwiach, drugi front stanie natomiast w pięknie zabudowanym z każdej strony szkłem pudle rezonansowym. Nie wiem na ile $ pozwalają, ale skoro mówisz ze z budżetem na tę chwilę nie jest kolorowo to kompletnie odpuść klasyczne KD, wyrzucisz te 5 tys w błoto. Masz salon piękny, ale akustycznie to porażka, żaden ampli KD sprawy nie załatwi, na pierwszy ogień akustyka, wystrój. I przede wszystkim przemeblowanie, jeśli chcesz kino (o ile to możliwe). Aż się prosi dać TV na ścianę za narożnikiem, a narożnik postawić dokładnie tam gdzie choinka i obecny TV. Masz po pierwsze miejsce na rozstawienie centrala, i frontów, i możesz w jakikolwiek sposób zadbać o akustykę, wieszając jakieś ustroje na tej ścianie, bo na oknach raczej paneli przyklejał nie będziesz (w obecnym układzie). No i dwa duży dywan przed TV i kolumnami to takie minimum. A jeśli jest to wersja końcowa i ostateczna wystroju to cóż, ale szału nie będzie. W takim wypadku jeśli masz juz wydzielone pieniądze to sam się sobie dziwię, ale kup soundbar z subem. To chyba będzie lepsze rozwiązanie niż jakiś słaby mocowo amplituner i kolumny kompletnie nie przystające klasą i wyglądem do wnętrza. 40m2 to sporo, tutaj żeby to nagłośnić to trzeba już porządny wydajny amp, ewentualnie amp + końcówka mocy. Kolumny to tez powinny być paczki o określonej wielkości dostosowane do pomieszczenia a nie przypadkowo po kosztach wybrane zestawy 🙂 Sorry ze tak z początku roku i być może nie tego oczekiwałeś ale jesteśmy na forum o tematyce audio i pod tym względem oceniamy 🙂 Mimo wszystko powodzenia z przygodą z KD. Pozdrawiam."

Naprawdę sounbar byłby tu lepszą opcją ? 

Edytowano przez Szalik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to nic odkrywczego. Ten kolega mógł to tutaj też napisać skoro jest z forum. Nie jedna osoba na to tutaj zwróciła Ci uwagę. Akustyka. Ale... Jak sam nie przetestujesz to nie usłyszysz swoich preferencji. Sprzęt zawsze można wymienić. I tak uważam, że to co wybrałeś zrobi lepszą robotę niż soundbar. On też potrzebuje warunków, żeby coś zagrać. To nie jest tak, że u mnie i tak słabo to kupię tanią belkę grającą i pozamiatane. Mam dwóch takich jak Ty w towarzystwie i imprezy i sylwestry dają radę. I na co dzień też. Kolumny chyba już masz? Dokup ampli i przeżyj to na własne ucho. Ale to moje subiektywne zdanie. ☝️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...