Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem między amp i tv


Kudłaty

Recommended Posts

Cześć!

Poproszę Was o pomoc. Podłączyłem amplituner do TV za pomocą kabla hdmi między 8K ARC w ampie i HDMI ARC w TV. Włączyłem na ampie opcję ARC. W TV pokazuje mi opcję dźwięku wyjściowego tylko PCM, czyli tylko 2 kanały. Próbują wybrać DD pokazuje mi, że opcja niedostępna.

TV samsung Q70rat, amp Marantz Cinema 60.

Dodam, że kabel kupiłem na allegro, jest niby 8K, Ulta High Speed i 120hz ale kosztował 75zł za 2m.

W czym może leżeć problem? 

P.S. właśnie straciłem obraz na wyjściu HDMI do amplitunera, dźwięk 2.0 nadal działa...

Serdecznie dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Butler napisał:

Spróbuj odłączyć HDMI (na wyłączonym sprzęcie to rób!) i doprowadź TV do ustawień fabrycznych

Zresetowałem. Na hdmi arc działa dźwięk, ale nadal nie ma obrazu i dźwięk jest tylko PCM, nie mogę na TV ustawić innego.

Za słaby kabel czy uszkodzone gniazdo w TV?

Edytowano przez Kudłaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

To trudne pytanie, obstawiam że coś z kablem nie tak skoro nowy. Lepiej dla Ciebie by moduł w TV/amplitunerze nie był problemem. A spróbuj kabel odwrotnie podłączyć (zamienić stronami)

Kabel nie jest nowy, używałem go już do połączenoa xbox - tv. I faktycznie zdarzyło się z 2 razy, że nagle zniknął obraz, myślałem wtedy, że coś z konsolą. Po wyłączeniu wszystkiego i resecie konsoli wróciło.

Ok, dalej będę kombinował później, muszę wyjśc w tej chwili.. Spróbuję podłączyć inny kabel hdmi jeśli sięgnie.

Dziękuję.

Edytowano przez Kudłaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni prowadzę dyskusję z supportem harman arcam , bo u mnie jest podobnie ,że podpięte cokolwiek do ampli nie daje obrazu na wyjściu hdmi earcowym , póki A- nie wyłączę ampli (by pass odpala) , B- nie przepnę na 0,1s na wyjście 2 ampliaka gdzie podpiąłem 2gi kabel hdmi (trik z czasów onkyo itp. dziadostw) , wtedy u mnie działa wszystko.

Niekiedy jak dawno nie było to trzeba zresetować amplituner (full reset zazwyczaj 2 guziki z przodu) i potem magicznie wszystko zadziała - tak miałem 2msc temu z onkyo 676

Obstawiałem ,że będą problemy z nowym hdmi 2.1 8k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubakk napisał:

Od paru dni prowadzę dyskusję z supportem harman arcam , bo u mnie jest podobnie ,że podpięte cokolwiek do ampli nie daje obrazu na wyjściu hdmi earcowym , póki A- nie wyłączę ampli (by pass odpala) , B- nie przepnę na 0,1s na wyjście 2 ampliaka gdzie podpiąłem 2gi kabel hdmi (trik z czasów onkyo itp. dziadostw) , wtedy u mnie działa wszystko.

Niekiedy jak dawno nie było to trzeba zresetować amplituner (full reset zazwyczaj 2 guziki z przodu) i potem magicznie wszystko zadziała - tak miałem 2msc temu z onkyo 676

Obstawiałem ,że będą problemy z nowym hdmi 2.1 8k

A na innym HDMI obraz działał? Tak jak jest to u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś resetu TV, w Samsungu z tym wybieraniem dźwięku między PCM, a Dolby jest trochę dziwna sprawa. Nie wiem czy już tego nie robiłeś, ale zresetuj TV, dodaj do TV urządzenie zewnętrzne HDMI - kino domowe Marantz i dźwięk wybierz na to urządzenie. Jeżeli masz dekoder SAT/kablowy podłącz go przez amplituner, podobnie inne urządzenia. Ten dżwięk z PCM na Dolby zmienisz tylko jak w TV pojawi się sygnał Dolby np. z Netflix-a, wybierasz ścieżkę Dolby i w opcjach w TV będzie dostępny PCM i Dolby, jak chcesz Atmos musi dostać dźwięk Atmos i w TV trzeba zaznaczyć zgodność z Atmos - to wszystko w zaawansowanych ustawieniach dźwięku w TV.

Jeszcze mi się nasunęło TV jest 4K czy 8K, może w amplitunerze trzeba obniżyć rozdzielczość?

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Samsung Q65Q70RA. 4K. Wyjście ARC (brak eARC). Próbowałem przywrócenia do ustawień fabrycznych oraz odłączałem wtyczkę od prądu.

Puściłem materiał z Netflixa - nie mogłem zmienić PCM na nic innego. Dźwięk leciał tylko z frontów, nawet bez subwoofera.

Spotify włączony na TV - (spotify w wersji premium, włączona wysoka jakość plików) działały tylko fronty bez subwoofera.

Z jakiegokolwiek źródła nie puściłbym dźwięku, nie działał subwoofer (upewniałem się, że włączony i głośność próbowałem na max). Dobrze podłączony bo na setupie w amplitunerze działał, choć bardzo cicho. Nawet jak na ampie wybierałem all channel stereo, leciało ze wszystkich głośników ale bez suba.

Dekodera nie wpinam w amplituner, ponieważ ani ja ani żona nie chcemy, żebym uczył ją o passthrough w amplitunerze, zmienianiu kanałów, żeby działało itd. Więc dekoder zostaje bezpośrednio do TV po HDMI + optyczny do amplitunera na sam dźwięk.

Xbox wpięty bezpośrednio do amplitunera - zdążyłem zagrać próbnie 1 mecz w FIFA i pokombinować z ustawieniem dźwięku na każdym głośniku, przy którymś wejściu w setup amplitunera padł obraz. Więc tak jak napisałem wyżej - spróbowałem drugiego kabla HDMI - obraz działał, dźwięk też jak poprzednio czyli nie tak jak powinien, po około 20 minutach, znów przy zmienianiu któregoś z ustawień ampa w setupie, padł obraz.

Mam zaznaczoną zgodność z ATMOS.

Teraz nie działa ani obraz (w ogóle), ani poprawnie dźwięk..

Kable HDMI są niby 8k z UHS ale bez certyfikatu, kupione na allegro.

Edytowano przez Kudłaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kudłaty napisał:

Puściłem materiał z Netflixa - nie mogłem zmienić PCM na nic innego. Dźwięk leciał tylko z frontów, nawet bez subwoofera.

Spotify włączony na TV - (spotify w wersji premium, włączona wysoka jakość plików) działały tylko fronty bez subwoofera.

Z jakiegokolwiek źródła nie puściłbym dźwięku, nie działał subwoofer (upewniałem się, że włączony i głośność próbowałem na max). Dobrze podłączony bo na setupie w amplitunerze działał, choć bardzo cicho. Nawet jak na ampie wybierałem all channel stereo, leciało ze wszystkich głośników ale bez suba.

Ad. 1 sprawdź jakie masz dostępne ścieżki na Netflix - wybierz ścieżkę 5.1 lub Atmos, następnie w menu dźwięku w TV powinny być dostępne Dolby/DD+ lub Dolby Atmos

Ad. 2 Spotify "nadaje" w stereo dlatego grają tylko fronty i nie ustawisz inaczej niż PCM

Jeżeli fronty w amplitunerze masz skonfigurowane jako duże (a moim zdaniem tak jest czyli pełny zakres częstotliwości) to sub zagra tylko gdy będzie ścieżka z sygnałem LFE czyli 5.1, 7.1, Atmos. Spróbuj ustawić fronty jako małe i ustaw odcięcie np. na 80Hz sub powinien się odezwać nawet z dwukanałowym PCM.

W Marantz "All Chanel Stereo" gra bez suba - jeżeli fronty masz jako duże, spróbuj trybu DTS/Dolby Surround - emulowanego powinien sub się odezwać.

I najważniejsze - musisz w TV mieć skonfigurowane komunikację CEC i kino - inaczej Netflix może nie wyświetlać dostępności np. ścieżki Atmos, też mam TV Samsunga (co prawda seria Q60RAT) i też gdy kupiłem Marantza trochę się nakombinowałem żeby to zgrać, o dziwo wcześniej miałem Onkyo i działało "od strzała". Takie niestety uroki HDMI i (e)ARC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2023 o 21:37, mkk napisał:

W apce Netflix sprobuj wybrac dzwiek oryginalny DD , nie wiem czy przypadkiem polski dubbing nie jest tylko 2.0 

Odepnij dekoder całkowicie z systemu , często gęsto HDCP się gryzie.

Ok, właśnie doszedłem do tego wczoraj wieczorem! Niepotrzebnie podpiąłem optyka do dekodera, skoro dekoder jest podpięty HDMI do TV. Kanał o nazwie "TV Audio" na amplitunerze obsługuje kabel HDMI ARC z TV oraz optyczne gniazdo o tej samej nazwie "TV Audio". Przez to, że dekoder był podpięty do optycznego "TV Audio" kłóciło się to z sygnałem HDMI po ARC. Odpięcie optycznego rozwiązało problem!

 

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To że sub Ci nie działa to kwestia ustawienia na ampli.

Ale to że masz dźwięk tylko stereo to kwestia sygnały z TV.

Piotrek

Właśnie te ustawienia subwoofera na amplitunerze są strasznie nieintuicyjne. Raz subwoofer działa, raz nie. Raz wyświetla się opcja ustawienia głośności subwoofera, raz nie. Ustawiając fronty na duże (czyli takie jakie mam), wyłącza subwoofer. Kiedy robię próbę dźwięku czy kolumny są dobrze podpięte (ta pierwsza konfiguracja na start), słychać dźwięk w sub ale już jak chce ustawić głośność suba (korekta Db w ustawieniach amplitunera) to prawie w ogóle go już nie słychać. Puściłem spotify, raz subwoofer działa, raz nie (przy tym samym utworze).

 

5 godzin temu, tomek72 napisał:

Ad. 1 sprawdź jakie masz dostępne ścieżki na Netflix - wybierz ścieżkę 5.1 lub Atmos, następnie w menu dźwięku w TV powinny być dostępne Dolby/DD+ lub Dolby Atmos

Ad. 2 Spotify "nadaje" w stereo dlatego grają tylko fronty i nie ustawisz inaczej niż PCM

Jeżeli fronty w amplitunerze masz skonfigurowane jako duże (a moim zdaniem tak jest czyli pełny zakres częstotliwości) to sub zagra tylko gdy będzie ścieżka z sygnałem LFE czyli 5.1, 7.1, Atmos. Spróbuj ustawić fronty jako małe i ustaw odcięcie np. na 80Hz sub powinien się odezwać nawet z dwukanałowym PCM.

W Marantz "All Chanel Stereo" gra bez suba - jeżeli fronty masz jako duże, spróbuj trybu DTS/Dolby Surround - emulowanego powinien sub się odezwać.

I najważniejsze - musisz w TV mieć skonfigurowane komunikację CEC i kino - inaczej Netflix może nie wyświetlać dostępności np. ścieżki Atmos, też mam TV Samsunga (co prawda seria Q60RAT) i też gdy kupiłem Marantza trochę się nakombinowałem żeby to zgrać, o dziwo wcześniej miałem Onkyo i działało "od strzała". Takie niestety uroki HDMI i (e)ARC.

Ad. 1 - odpinając dekoder od TV naprawiło problem - TV wysyła oryginalny sygnał z Netflix, na amplitunerze wybieram opcję dźwięku direct i wszystko śmiga.
Ad. 2 - Dokładnie tak jak mówisz - ustawienie frontów jako "Duże" wyłącza subwoofer. Strasznie to dziwne, ponieważ takie mam kolumny i chce żeby bas grał i z kolumn, i żeby dopełniał go subwoofer. Ustawiłem jako małe i dałem odcięcie na 80 Hz - subwoofer zagrał ale kolejnym razem jak włączyłem spotify, już nie grał... Nie mam pojęcia o co chodzi...

Pytania na forum -
Tak jak wyżej w Ad.2 - jeśli wybiorę fronty jako "małe" i ustawię odcięcie na 80Hz. Czy wtedy amplituner będzie odcinał z frontów każdy dźwięk poniżej 80Hz i wysyłał go do subwoofera? W takiej konfiguracji logika podpowiada ustawienie odcięcia subwoofera na 80Hz - czy dobrze myślę? Więc kolumny grałyby w zakresie 80Hz i wyżej a subwoofer 80Hz i niżej?

Czy ma znaczenie ustawienie centralnego jako "duży" lub "mały"?

Ważne pytanie - w subie mam wejścia "low volume input L i R" oraz "LFE". W który powinienem wpiąć kabel do suba? Jeden sprzedawca poradził mi kabel 1x Rca - 1x Rca, ale okazał się za krótki, więc poszedłem do sklepu na miejscu i tam mówią mi, że lepiej wpiąć do L i R więc sprzedali mi 1x Rca - 2x Rca.
2x RCA uargumentowano tym, że wtedy każdy przetwornik jest "napędzany" niezależnie. Ale kiedy robię startową konfigurację głośników w amplitunerze, dźwięk na subie odtwarza się dobrze, głośno i wyraźnie z wpiętą jedną końcówką kabla do LFE. Z wpiętymi obiema końcówkami, do L i R, ledwo ledwo słychać dźwięk.
Zauważyłem też, że ruszając kablem od subwoofera podczas próby dźwięku, dźwięk przerywał. Może w takim razie problemy z subwooferem spowodowane są wadliwym kablem? Kabel firmy Eagle.

Jeśli chodzi o znikający obraz - nie rozumiem dlaczego obraz 2x się wyłączył, bo stało się to kiedy nie przełączałem kanału na amplitunerze, ale problem stanowił wybór aktualnego kanału na amplitunerze. Nie wiem dlaczego ale "setup" amplitunera wyświetla się na TV tylko na wybranym kanale amp bodajże "cbl/sat"... Bardzo nieintuicyjny jest ten interface Marantza....

Tak dla informacji, bo może komuś później pomoże - po odpaleniu wszystkiego miałem także problem z muzyką ze spotify przez wifi i przez bluetooth - mianowicie co kilkanaście sekund przerywał dźwięk na około 2 sekundy. Pomógł factory reset amplitunera, reinstall apki HEOS na telefonie, zarejestrowanie się i zalogowanie do HEOS na telefonie oraz amplitunerze.

Edytowano przez Kudłaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kudłaty napisał:

Ważne pytanie - w subie mam wejścia "low volume input L i R" oraz "LFE". W który powinienem wpiąć kabel do suba? Jeden sprzedawca poradził mi kabel 1x Rca - 1x Rca, ale okazał się za krótki, więc poszedłem do sklepu na miejscu i tam mówią mi, że lepiej wpiąć do L i R więc sprzedali mi 1x Rca - 2x Rca.
2x RCA uargumentowano tym, że wtedy każdy przetwornik jest "napędzany" niezależnie. Ale kiedy robię startową konfigurację głośników w amplitunerze, dźwięk na subie odtwarza się dobrze, głośno i wyraźnie z wpiętą jedną końcówką kabla do LFE. Z wpiętymi obiema końcówkami, do L i R, ledwo ledwo słychać dźwięk.
Zauważyłem też, że ruszając kablem od subwoofera podczas próby dźwięku, dźwięk przerywał. Może w takim razie problemy z subwooferem spowodowane są wadliwym kablem? Kabel firmy Eagle.

Subwoofer wystarczy podłączyć jedną żyłą RCA do gniazda LFE w subfowerze (czasem jest to RCA L czasem R - w większości wypadków L pracuje jako LFE). Argument napędzania każdego przetwornika oddzielnie niczym nie jest poparty - wysyłany jest sygnał z przedwzmacniacza amplitunera na wzmacniacz subwoofera, a ten napędza przetwornik (głośnik) lub jeżeli jest ich więcej (zdarzają się takie suby) to wewnętrzny wzmacniacz sub-a napędza je wszystkie. Ale jeżeli ruszając przewodem dźwięk zanika jednym z problemów może być sam przewód.

8 godzin temu, Kudłaty napisał:

Jeśli chodzi o znikający obraz - nie rozumiem dlaczego obraz 2x się wyłączył, bo stało się to kiedy nie przełączałem kanału na amplitunerze, ale problem stanowił wybór aktualnego kanału na amplitunerze. Nie wiem dlaczego ale "setup" amplitunera wyświetla się na TV tylko na wybranym kanale amp bodajże "cbl/sat"... Bardzo nieintuicyjny jest ten interface Marantza....

Nie wiem co masz do końca na myśli, ale jeśli znika obraz menu amplitunera gdy korzystasz z ARC to jest to normalne. Sprawa wygląda tak: źródło sygnału (np. odtwarzacz BR) podłączony do ampli > ampli podłączony do TV obraz z odtwarzacza "leci" przez ampli i gdy włączysz menu/setup na obraz z odtwarzacza nakłada się obraz menu. Jeżeli odtwarzacz podłączysz do TV np. pod HDMI1 to obraz z odtwarzacza leci do TV dźwięk przez TV ARC do amplitunera - skoro źródłem obrazu w TV jest HDMI1 nie wyświetlisz menu wysłanego na HDMI ARC - tym kanałem płynie tylko dźwięk z TV do ampli. Podobnie jest gdy źródłem obrazu jest aplikacja Smart TV (Netflix, Spotify itd.). Amplituner nie "nałoży" obrazu na obraz przez niego nie płynący.

 

8 godzin temu, Kudłaty napisał:

Pytania na forum -
Tak jak wyżej w Ad.2 - jeśli wybiorę fronty jako "małe" i ustawię odcięcie na 80Hz. Czy wtedy amplituner będzie odcinał z frontów każdy dźwięk poniżej 80Hz i wysyłał go do subwoofera? W takiej konfiguracji logika podpowiada ustawienie odcięcia subwoofera na 80Hz - czy dobrze myślę? Więc kolumny grałyby w zakresie 80Hz i wyżej a subwoofer 80Hz i niżej?

Jeśli wybierzesz fronty jako małe i ustawisz odcięcie to wszystko poniżej pójdzie do subwoofera, subwoofer powinieneś ustawić na zakres do 120Hz (pełny) ale kolumny będą grały powyżej odcięcia (przykładowe 80Hz) a sub powiedzmy od 0 do 120Hz - tak jak jest projektowo założona ścieżka LFE, natomiast to czego nie ma w ścieżce LFE poniżej odcięcia zostanie przekierowane z frontów do suba.

 

8 godzin temu, Kudłaty napisał:

Dokładnie tak jak mówisz - ustawienie frontów jako "Duże" wyłącza subwoofer. Strasznie to dziwne, ponieważ takie mam kolumny i chce żeby bas grał i z kolumn, i żeby dopełniał go subwoofer.

Jeżeli chcesz mieć fronty jako duże i żeby również grał subwoofer w menu amplitunera w opcjach ustawień subwoofera musisz ustawić opcję Main + LFE, domyślnie ustawione jest LFE. Ustawienie LFE + Main spowoduje że niskie częstotliwości będą dublowane - czyli odtwarzane i przez fronty i przez suba.

Myślę, że to powinno wyjaśnić Twoje pytania.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomek72 napisał:

Subwoofer wystarczy podłączyć jedną żyłą RCA do gniazda LFE w subfowerze (czasem jest to RCA L czasem R - w większości wypadków L pracuje jako LFE). Argument napędzania każdego przetwornika oddzielnie niczym nie jest poparty - wysyłany jest sygnał z przedwzmacniacza amplitunera na wzmacniacz subwoofera, a ten napędza przetwornik (głośnik) lub jeżeli jest ich więcej (zdarzają się takie suby) to wewnętrzny wzmacniacz sub-a napędza je wszystkie. Ale jeżeli ruszając przewodem dźwięk zanika jednym z problemów może być sam przewód.

Nie wiem co masz do końca na myśli, ale jeśli znika obraz menu amplitunera gdy korzystasz z ARC to jest to normalne. Sprawa wygląda tak: źródło sygnału (np. odtwarzacz BR) podłączony do ampli > ampli podłączony do TV obraz z odtwarzacza "leci" przez ampli i gdy włączysz menu/setup na obraz z odtwarzacza nakłada się obraz menu. Jeżeli odtwarzacz podłączysz do TV np. pod HDMI1 to obraz z odtwarzacza leci do TV dźwięk przez TV ARC do amplitunera - skoro źródłem obrazu w TV jest HDMI1 nie wyświetlisz menu wysłanego na HDMI ARC - tym kanałem płynie tylko dźwięk z TV do ampli. Podobnie jest gdy źródłem obrazu jest aplikacja Smart TV (Netflix, Spotify itd.). Amplituner nie "nałoży" obrazu na obraz przez niego nie płynący.

 

Jeśli wybierzesz fronty jako małe i ustawisz odcięcie to wszystko poniżej pójdzie do subwoofera, subwoofer powinieneś ustawić na zakres do 120Hz (pełny) ale kolumny będą grały powyżej odcięcia (przykładowe 80Hz) a sub powiedzmy od 0 do 120Hz - tak jak jest projektowo założona ścieżka LFE, natomiast to czego nie ma w ścieżce LFE poniżej odcięcia zostanie przekierowane z frontów do suba.

 

Jeżeli chcesz mieć fronty jako duże i żeby również grał subwoofer w menu amplitunera w opcjach ustawień subwoofera musisz ustawić opcję Main + LFE, domyślnie ustawione jest LFE. Ustawienie LFE + Main spowoduje że niskie częstotliwości będą dublowane - czyli odtwarzane i przez fronty i przez suba.

Myślę, że to powinno wyjaśnić Twoje pytania.

Ok super, wszystko rozumiem, ogromne dzięki, to było bardzo pomocne!

To teraz zostało tylko jedno pytanie po tych wszystkich perypetiach.

Odłączyłem kabel optyczny między dekoderem a amplitunerem, żeby nie gryzł się sygnał audio. Dekoder jest podłączony przez HDMI do TV. Ale teraz gdy oglądam z dekodera i wybieram na amplitunerze kanał TV Audio, nie działa dźwięk z dekodera na amp...
Jak odpaliłem Netflixa na TV, amp na TV Audio, dźwięk na ampie działał dobrze.. W takim razie żeby z dekodera szedł dźwięk do amplitunera muszą być połączone optycznym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kudłaty napisał:

Jak odpaliłem Netflixa na TV, amp na TV Audio, dźwięk na ampie działał dobrze.. W takim razie żeby z dekodera szedł dźwięk do amplitunera muszą być połączone optycznym?

Można optycznym z dekodera do ampli, ale sprawdź najpierw w TV jak oglądasz z dekodera czy przypadkiem nie masz głośników jako telewizyjne, jeżeli tak to zmień na odbiornik zewnętrzny, kino domowe - czy jak tam będzie dostępne. Druga opcja to podłączyć dekoder do amplitunera i ustawić Pass Trough wtedy możesz oglądać z włączonym lub wyłączonym ampli i powinien TV identyfikować czy ampli jest włączony i odpowiednio przełączać głośniki TV/ampli - ja właśnie tak mam połączone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek72 napisał:

Można optycznym z dekodera do ampli, ale sprawdź najpierw w TV jak oglądasz z dekodera czy przypadkiem nie masz głośników jako telewizyjne, jeżeli tak to zmień na odbiornik zewnętrzny, kino domowe - czy jak tam będzie dostępne.

Aa rozumiem, spróbuję tak!

8 godzin temu, tomek72 napisał:

Druga opcja to podłączyć dekoder do amplitunera i ustawić Pass Trough wtedy możesz oglądać z włączonym lub wyłączonym ampli i powinien TV identyfikować czy ampli jest włączony i odpowiednio przełączać głośniki TV/ampli - ja właśnie tak mam połączone.

Właśnie o tej opcji wiem ale zrezygnowałrm bo żona by musiała to ogarnąć jak zmieniać kanały jak np. miałbym passthrough ustawiony na xboxa, a już mi zapowiedziała, że nie będzie "tego dotykać" 😂. Także spróuję opcję pierwszą a jak nie będzie działać to podłączę optyczny w inne gniazdo na ampli niż wcześniej :)

Wielkie dzięki za całą pomoc!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kudłaty napisał:

Właśnie o tej opcji wiem ale zrezygnowałrm bo żona by musiała to ogarnąć jak zmieniać kanały jak np. miałbym passthrough ustawiony na xboxa, a już mi zapowiedziała, że nie będzie "tego dotykać" 😂

Jaki masz dekoder, ja mam z Vectry i mam pass trough, dekoder dodany  w urządzeniach TV i wszystko śmiga na jednym pilocie od TV. Domyślnie jak włączam TV odpala się dekoder z Vectry bez uruchamiania kina - banalnie prosta obsługa. Ale możesz też "pożenić" to tym optykiem 😉. Ach te nasze Panie 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tomek72 napisał:

Jaki masz dekoder, ja mam z Vectry i mam pass trough, dekoder dodany  w urządzeniach TV i wszystko śmiga na jednym pilocie od TV. Domyślnie jak włączam TV odpala się dekoder z Vectry bez uruchamiania kina - banalnie prosta obsługa. Ale możesz też "pożenić" to tym optykiem 😉. Ach te nasze Panie 🤣

Ja mogę na tym Marantzu dodać co ma być jako pass through albo 1 źródło na stałe albo pass through na ostatnim wybranym kanale na ampli. W tym momencie mam wybrany xbox na stałe. Mógłbym dodać ostatnie wybrane źródło i żona by sobie przełączała na pilocie od ampli, nawet bez włączania ampli, ale wiem, i ona wie, że tego nie ogarnie 😁

My mamy z Netii. Ale ten jeden pilot do wszystkiego mnie osobiście bardzo irytuje. 

Właśnie odkryłem, że wczoraj dekoder nie działał na TV Audio bo wyłaczyło się ustawienie ARC na ampli. Musi na pilocie do Marantza być przycisk, który to zmienia, i który z niewiedzy kliknąłem, bez wchodzenia w setup, bo to już drugi raz kiedy ARC był włączony a potem się "sam" wyłączył..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...