Skocz do zawartości

Głośniki aktywne, czy amplituner + monitory? Budżet ~3500 zł


domingo

Recommended Posts

Witam Szanowne Grono,
Otrzymałem gramofon w prezencie (z wbudowanym preamp - Audio-technica AT-LPW40WN) i chciałbym go podłączyć do sensownych głośników na start.
I tu właśnie zwracam się do Was, czy w budżecie ~3500 zł jest coś sensownego z głośników aktywnych?
Czy może warto zrobić kombinację amplituner + monitor pasywny? Jakaś sprawdzona kombinacja do tych celów?

Zależy mi na muzykalności, nie potrzebuję żadnych dodatków czy gadżetów (jedynie fajnie gdyby było BT, ale nie jest to must have).
Nie mam też zacięcia specjalistycznego, więc prawdopodobnie nie będę w stanie wyłapać drobnych szczegółów w charakterystykach poszczególnych modeli.

Miałem okazję testować:
- audio pro a28 - tutaj bas był bardzo spłaszczony. Ogólnie grały super, ale niskie tony były całkowicie wycięte przez co czułem mocny niedosyt (bo w moich obecnych JBL basy (bębny? niskie tony po prostu) są lepsze, a są z 10 razy tańsze)
- audioengine a5+ - te grają ładnie, tu dzwięk jest faktycznie przyjemny i niskie tony są wygładzone. Ten model jest mocnym kandydatem na zakup.

Czytałem jeszcze o tych modelach:
- QAcustic M20HD
- System Audio Saxo 7 active
- Argon Audio Fenris A5

Te wykraczają budżet, ale czy warto do nich dopłacić?
- Klipsch The Fives
- Kef LSX
- Argon Audio Forte A5 MK2

Przydatne informacje:
- Głównie będą wykorzystywane do muzyki - w większości słucham Rocka (Tool, rage against the machine, system of a down), ale czasem zdarzy się Wardruna czy Fever Ray
- Pokój docelowy ma 15 m2, a ja będę oddalony od głośników około 3m
- Chciałbym, żeby rozmiarowo były małe/średnie (typu właśnie audioengine a5+ czy audio pro a28)
- Zależy mi aby niskie tony nie był takie odcięte, wygłuszone jak w audio pro

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Audio Pro grają bardzo słabo. W domu jeszcze gorzej niż w salce dsłuchowej.

Warto dopłacić do LSX jeśl imasz do nich blisko. Im siedzisz dalej tym będziesz bardziej tracił.

3m hmm to może być już ta granica. Odsłuchał bym!

Sprawdź jeszcze nowe ELACi aktywne Debut

Nie znam tych aktywnych QA tez musze je odsłuchać.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No nie Audio Pro grają bardzo słabo. W domu jeszcze gorzej niż w salce dsłuchowej.

Warto dopłacić do LSX jeśl imasz do nich blisko. Im siedzisz dalej tym będziesz bardziej tracił.

3m hmm to może być już ta granica. Odsłuchał bym!

Sprawdź jeszcze nowe ELACi aktywne Debut

Nie znam tych aktywnych QA tez musze je odsłuchać.

Piotrek

Sprawdzę te ELAC Debut, dziękuję.
Widzę jeszcze na olx używane Nubert nuPro A-300 - czy to rzeczywiście sensowna alternatywa dla Kef LSX jak pisze sprzedawca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pary Kef LSX i jestem z nich super zadowolony. Gdybyś był z Warszawy  ,mógł bym ci podrzucić jedną parę na wypróbowanie(mam je akurat spakowane w kartonie bo przywiozłem z Niemiec gdzie normalnie pracuję).Druga para została w Niemczech i służy mi tam za dzwięk z tv i do słuchania muzy z Tidala po wifi, BT moim zdaniem w ich przypadku działa słabo(działa dobrze tylko jakość dzwięku mi nie odpowiada), po wi fi jest super. Grają mi tam w 20m2 i jest naprawdę ok.Na pewno nowa wersja ma już Hdmi jest jeszcze lepsza ,ale kosztuje prawie dwa razy więcej,choć czasem w promocji nowe w wersji 2 można trafić w przeliczeniu za około 5 tys zł, normalnie cena to około 1400euro(w promce widziałem przez bardzo krótki czas za 1050euro).Wersję 1 ,nówki kosztują od 700 euro ,przeważnie trzeba dać 800.Ja swoje kupowałe lekko używane  dałem za niebieskie 650 euro za bordowe 600euro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moim odczuciu najlepiej grające z wymienionych Klipsch the fives.
Dosyć dynamiczne, spora ilość basu w stosunku do wielkości kolumny, ciepło grające/muzykalne.
Kef jest kolumną bardziej przestrzenną, w porównaniu do Klipsch, z punktowym basem mniej rozlewającym.
W tej kategorii dwa najlepsze wybory, jeżeli chodzi o aktywne kolumny w tym budżecie.
Zawsze warto posłuchać i porównać różnice
Zapraszamy do naszego salonu w Pabianicach.
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem kiedys z bratem w schwäbisch gmünd ta gdzie produkuja nuberty.

Maja tam pomieszczenia, dla kazdej serii ich glosnikow.

bylysmy glownie w pomieszczeniu nuPro.

spedzilismy tam 2-3h.

w sumie pojechalismy tam by posluchac wtedy nuPro AS-450 Soundbar. niesamowicie mocny sprzet , 32kg i 110cm szerokosci.

ale najlepiej pamietam male podstawkowe glosniki, chyba byly to A-300

byly niesamowite, jeden kosztowal wtedy 598€.

ich nastepca sa teraz XS-3000RC.

mielismy ze soby tylko originale cd. obojetnie jaki kierunek muzyki byl, byla masakra,

nie chcielismy tego momieszczenia opuscic 🤭

niestety nie mialem na ten czas tyle kasy i nie kupilem, ale bardzo polecam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2023 o 10:35, domingo napisał:

Widzę jeszcze na olx używane Nubert nuPro A-300 - czy to rzeczywiście sensowna alternatywa dla Kef LSX jak pisze sprzedawca?

nie znam ich. Ale byłbym ostrożny z tym co pisze sprzedawca konkretnego produktu. Typowe.

Dnia 5.01.2023 o 20:13, Johann napisał:

ja bylem kiedys z bratem w schwäbisch gmünd ta gdzie produkuja nuberty.

Maja tam pomieszczenia, dla kazdej serii ich glosnikow.

bylysmy glownie w pomieszczeniu nuPro.

spedzilismy tam 2-3h.

w sumie pojechalismy tam by posluchac wtedy nuPro AS-450 Soundbar. niesamowicie mocny sprzet , 32kg i 110cm szerokosci.

ale najlepiej pamietam male podstawkowe glosniki, chyba byly to A-300

byly niesamowite, jeden kosztowal wtedy 598€.

ich nastepca sa teraz XS-3000RC.

mielismy ze soby tylko originale cd. obojetnie jaki kierunek muzyki byl, byla masakra,

nie chcielismy tego momieszczenia opuscic 🤭

niestety nie mialem na ten czas tyle kasy i nie kupilem, ale bardzo polecam.

 

No to znaczy że warto je odsłuchać  w takim razie. ale na pewno nie wierzyć w ciemno w opis.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Posiadam Klipsch The Fives i polecam. Jak na tą cenę i rozmiar grają bardzo dobrze. 
Bardzo ciekawie prezentuje się się zestaw wejść mi. BT ApxHD (czego brakuje np w Marantz model 40n Grrrr), HDMI czy przedwzmacniacz gramofonowy czyni je dość uniwersalnym rozwiązaniem. 
U mnie przeważnie pracują jako zestaw audio do PC. Ale czasami korzystam z nich jako sprzęt audio w do TV (docelowy zestaw w trakcie kompletacji).
Jeżeli chodzi o wady, to brak przycisku zasilania. Można ustawić sleep mode, ale podłączone do PC, który jest uśpiony czasami nie działa. Jeżeli podłączymy sprzęt przez HDMI głośniki włączają się i wyłączają razem z TV.
Mam jeszcze jedną uwagę. Głośniki zaraz po zakupie należy zaktualizować. Moim zdaniem dopiero po tej operacji zaczynają grać. Otwiera to również możliwość konfigurowania sprzętu przez apke na telefonie .

Edytowano przez dku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję jeszcze testować Klipsch The Fives i faktycznie grają bardzo fajnie, ale są większe i (co dla mnie nie ma znaczenia, ale drugiej połówki już tak) brzydsze niż kefy.

Ostatecznie zakupiłem Kef LSX i jestem bardzo zadowolony. Bardzo kompaktowe, super wykończenie i banalna obsługa.
Dźwięk wygładzony, przestrzenny i dobrze brzmią wysokie oraz niskie tony. Dźwięk jest na tyle dobry, że na ten moment zostanę przy nich.

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc w temacie, to bardzo ułatwiło wybór odpowiednich głośników.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...