Skocz do zawartości

Co zamiast mini wieży?


Filon

Recommended Posts

Cześć Wszystkim. Nadszedł czas na zmianę w temacie audio u mnie w domu i przyznam, że liczę na Waszą pomoc, bo zupełnie nie wiem w jakim kierunku iść.

Obecnie korzystam z mini wieży Sony CMT-G1iP i o ile radziła sobie w miarę zadowalająco w pomieszczeniu o powierzchni ok. 14m2, tak po przeprowadzce i umieszczeniu jej w salonie - straciła cały „pazur” (który już na starcie był raczej pazurkiem).

Pomieszczenie jakie chciałbym nagłośnić ma 30m2, odsłuch w zależności od tego czy to film czy muzyka będzie z odległości od 2,5m (dla filmu) do przedziału 2,5-4m dla muzyki.

I teraz zaczynają się „schody”. Audio będzie wykorzystywane w ok 70% do muzyki (streaming, CD, radio) i ok 30% do filmów i gier (streaming, Xbox). Na dzień dzisiejszy radio i CD ogarnia mi wieżyczka, dodatkowo jest podpięta pod wyjście optyczne do TV (przez FiiO D03, bo Soniak nie ma wejścia optycznego) i tak mam audio ze streamingów zarówno muzycznych jak i filmowych (Chromecast 4K) i Xboxa.

Zależy mi na tym, żeby wszystko możliwie maksymalnie uprościć (nie chcę osobnego wzmacniacza, streamera, DACa, CD itd. i to pomijając nawet koszt całości) i dlatego skłaniałem się na zakup soundbara, jednak natrafiłem na to forum, trochę poczytałem i teraz już nie wiem czy soundbar to najlepsza opcja, jeśli mimo wszystko głównie chodzi mi o słuchanie muzyki. Co zatem robić przy budżecie max 4500zł (i podejściu by najlepiej zmieścić się w połowie tej kwoty)?

1. Kupić nowe kolumny i podłączyć je do obecnej wieży?

2. Kupić ampli stereo z wejściami HDMI (np. Denona DRA-800H), podłączyć do niego Chromecasta i Xboxa, korzystać z Xboxa jako odtwarzacza CD i do tego tańsze kolumny niż w punkcie 1

3. Kupić ampli stereo bez HDMI i podłączyć go do TV optykiem (jak obecnie Soniaka) i korzystać z Xboxa jako odtwarzacza CD plus kolumny

4. Machnąć ręką na radio i kupić wzmacniacz stereo a reszta jak w punkcie 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 30 m2 2500 zł bez szans na nowe, nawet przy używanym będzie ciężko. W budżecie 4,5k -5k. Można coś pomyśleć, ale też wszystko używane. By uprościć maksymalnie to widziałbym mocną końcówkę stereo + Streamer (dac) z funkcją przedwzmacniacza+ kolumny podłogowe.

Pytanie na ile ważny jest odtwarzacz CD w tym zestawieniu?

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz CD ważne, żeby był ;) czyli jeśli będzie można do wszystkiego podłączyć Xboxa, to nic lepszego w tym temacie nie potrzeba. 
Po prostu mam parędziesiąt krążków, które jednak w miarę regularnie są w użyciu i pomimo tego, że pewnie zdecydowaną większość muzyki znalazłbym na Spotify/Tidal to nie chcę z płyt zupełnie rezygnować.

Jeśli to istotne to głównie słucham muzyki rockowej - od delikatniejszych wariantów jak Nothing But Thieves po tematy cięższe jak przykładowo Slipknot

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pójść w takiego Denona DRA 800 lub jeszcze któryś model onkyo ma hdmi, albo Yamahę r-n602 ale ona nie ma hdmi tylko optykiem trzeba ją podlaczyc.Używki zaczynają się od ok 2 200-2500 zł  i do tego zostaję Ci mniej więcej tyle samo na kolumny, tu np wybierając Yamahę można wybrać używane Heco Aurora 700 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 czy na odsłuch trzeba się wcześniej umówić, czy mogę do Was po prostu podjechać w przyszłym tygodniu?

Przypomniało mi się również, że u rodziców leży niewykorzystywany amplituner stereo Pioneera (jakiś w miarę podstawowy, kilkunastoletni model). Czy brać go w ogóle pod uwagę w tej układance?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Filon napisał:

Odtwarzacz CD ważne, żeby był ;) czyli jeśli będzie można do wszystkiego podłączyć Xboxa, to nic lepszego w tym temacie nie potrzeba. 
Po prostu mam parędziesiąt krążków, które jednak w miarę regularnie są w użyciu i pomimo tego, że pewnie zdecydowaną większość muzyki znalazłbym na Spotify/Tidal to nie chcę z płyt zupełnie rezygnować.

Jeśli to istotne to głównie słucham muzyki rockowej - od delikatniejszych wariantów jak Nothing But Thieves po tematy cięższe jak przykładowo Slipknot

Zacznij od końcówki

https://www.audiostereo.pl/topic/7837-wzmacniacz-ugoda/?do=findComment&comment=5778122

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...