Skocz do zawartości

Proszę o radę - jaki wzmacniacz do Bowersów


AndrzejR

Recommended Posts

Szanowne i Szanowni, bardzo proszę o radę, jakie wzmacniacze zgrają się z komlumnami B&W DM604 S3? Teraz spięte są z Cambridge Audio AXR100D i moim zdaniem gra to duuużo lepiej, niż z budżetowym wzmacniaczem kina domowego od Onkyo 😄 Słucham różnej muzyki od ambient, poprzez chillout, pop, rock, ale też np. Buddha Bar czy Hotel Costes, no może poza klasyczną, choć przy Requirem Mozarta też są ciary. Czego mi teraz brakuje - chyba głębokości sceny, powietrza między instrumentami. Być może byłaby szansa również na poprawę szerokości sceny? Lubię dźwięk ocieplony, bas sprężysty, nie dominujący, bez podbicia jakiś wybranych rejestrów, choć pewnie każdy wzmacniacz coś od siebie daje. Poza przynajmniej 3 wejściami cyfrowymi zależy mi na wejściu gramofonowym, bo zakochałem się w winylach, które odtwarzam na Music Hall mmf1.5 z wkładką Shelter 201. Czy budżet do 5 tys. zł pozwoli na taki istotny upgrade względem tego, co jest teraz? Mam nadzieję, że może coś się znajdzie.

Pozdrawiam, Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do napędzenia duże kolumny, więc łatwo nie będzie, aczkolwiek progres jest tzn. amplituner KD, następnie amplituner stereo i przyszła pora na wzmacniacz stereo.

https://www.q21.pl/denon-pma-1600ne-czarny.html

Jest powyżej Twojego budżetu, ale pewnie jest coś do urwania z ceny. Zapytaj o wypożyczenie wzmacniacza do domu i posłuchania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wiem, że kolumny są spore, bo i sporo m2 do nagłośnienia. Choć niezbyt często słucham głośno, to moim zdaniem zapas mocy powinien być. Nie spodziewałem się rekomendacji Denona. Moja prośba o pomoc była podyktowana tym, jakich wzmacniaczy unikać w zestawieniu z moimi kolumnami. No bo jak czytam różne fora, to często można znaleźć rady, jakie klocki do siebie nie pasują. Nie mam dużego doświadczenia, dlatego chętnie poszukam tego Denona (ten albo inny wzmacniacz) aby sprawdzić, czy dźwięk mi pasuje. Być może jestem naiwny, ale około dwukrotny wzrost ceny (CA vs Denon) powinien odcisnąć swoje piętno na moich uszach 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz na myśli synergię danego zestawienia i czytając różne fora można zgłupieć ( olej to ). Widzisz, ja znowu Cambridge Audio do B&W bym nie podpiął, i tak to mniej więcej wygląda. Musisz mieć również na uwadze, że wzmacniaczy stereo z trzema wejściami cyfrowymi nie ma za wiele. Jestem pewny, iż po podłączeniu w/w PMA-1600NE progres będzie, pozostaje kwestia synergii z B&W.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, synergia 😄 Jakby nie było, to jednak na forum można dowiedzieć się czegoś nowego i skorzystać z czyichś doświadczeń. No właśnie, napisałeś, że do Cambridge nie podpiąłbyś B@W. To co Twoim zdaniem byłoby lepszym połączeniem? Wejścia trochę limitują, ale chciałbym podpiąć konsolę, dekoder Canal+ i coś do odtwarzania Spotify/Tidal (terez mam podpięty po optyku odbiornik Bluetooth i odtwarzam z telefonu). Z analogami jest prościej. Na dziś to gramofon po wejściu phono (choć myślę o oddzielnym preampie) i CD (może być analogowo albo cyfrowo). Pozdrowienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. To już dwie propozycje, zatem można między sobą je porównać. Jestem bardzo ciekawy, jaki dźwięk popłynie z kolumn. Poza budżetem, ale może jak się tak spodoba, że już nic nie będę chciał innego, to czemu nie 😃 Popytam w salonach o dostępność i możliwość odsluchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło nie będzie moim zdaniem z w/w przez Ciebie wzmacniaczami, choć marketing często łączy ze sobą te dwie marki.

Dodatkowo, nie wiem jak nisko schodzą z impedancją Twoje kolumny, a to ma znaczenie, ponieważ w/w wzmacniacze lubią się dość mocno nagrzewać.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lysyrafal napisał:

Czyli mają duże zapotrzebowanie na prąd i te wzmacniacze odpadają.

Dlaczego odpadają? Słyszałeś, żeby się Rotele przepalały, albo wyłączały? Grałem na kolumnach schodzących poniżej 3 omów i nic nie wybuchło. A to był Marantz!!!!

Mówisz, że 2 x 148 W (4 omy) Rotela A14 zwiastuje problemy? Serio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na ten moment nie jest zbytnio istotne, czy wzmacniacz się wyrobi. Na razie istotny jest dźwięk, jego barwa, odbiór, przestrzenność w parze z kolumnami. Jeżeli Rotel zagra "jasno", jakby to określić - będzie dominował, "narzucał się", to już z tego powodu odpada. Dziękuję za te uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje kolumny są dosyć wymagające od wzmacniacza, musimy znaleźć konstrukcję, która będzie wydajna oraz będzie oferowała dźwięk dobrze wypełniony, gęsty z raczej nie wyeksponowanymi skrajami pasma. Na pewno idealnie sprawdziłyby się dwa najnowsze brytyjskie wzmacniacze Rega - model Elex MK4 lub wyższy, niestety także droższy Elicit MK5. Dobrą opcją będzie także niedrogi Musical Fidelity M3si, chociaż idealny byłby model wyższy M5si. Warto także posłuchać flagową tranzystorową integrę Fezz Audio Torus 5060. To bardzo dopracowana, Polska konstrukcja, która potrafi na odsłuchach zaczarować.

Zapraszam na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Do budżetowych kolumn wzmacniacze za 8000-12 000 zł. Brawo!

@AndrzejR, jak Ci nie odpowiada dźwięk jaki masz to:

A) poszukaj lepszego ustawienia sprzętu

B) pomyśl nad aranżacją akustyczną

C) zmień kolumny

Nie oczekuj cudu i nie marnuj pieniędzy na pogoń za "lepszymi" wzmacniaczami. Szczególnie takimi drogimi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 - dziękuję za te propozycje, z których zainteresował mnie Elex z racji posiadanych złącz no i ceny. Dziękuję za zaproszenie na odsłuchy, choć z przyczyn logistycznych wolałbym zrobić to u siebie - mam na myśli i dom i miasto 😃

Dziękuję za wszystkie wskazówki, lista życzeń się tworzy. Pozostaje nawiedzić jakiś salon 😃 i poprosić o wypożyczenie.

8 minut temu, Kraft napisał:

No tak. Do budżetowych kolumn wzmacniacze za 8000-12 000 zł. Brawo!

@AndrzejR, jak Ci nie odpowiada dźwięk jaki masz to:

A) poszukaj lepszego ustawienia sprzętu

B) pomyśl nad aranżacją akustyczną

C) zmień kolumny

Nie oczekuj cudu i nie marnuj pieniędzy na pogoń za "lepszymi" wzmacniaczami. Szczególnie takimi drogimi.

 

Ad. A - ustawienia wzacniacza moim zdaniem optymalne, za to kolumn - beznadziejne, bo niestety jedna jest blisko ściany, co chyba, a raczej na pewno ma bezpośredni wpływ na kreowaną scenę. Pod względem "ciepłoty" dźwięku jest dla mnie akceptowalne, ale jak pisałem, nie mam zbyt dużo islychanych sprzętów. Po przejściu z KD pewnie większość przynajmniej dobrze brzmi.

Ad. B - nie da się 😃

Ad. C - i co dalej? Szukanie kolumn do Cambridge? Wydaje mi się, że kolumny prezentują lepszy poziom, niż AXR100 i tu myślę jest "wąskie gardło". A może moje oczekiwania mocno rozjeżdżają się z koniecznymi wydatkami ?😉 Dlatego zakladam mój budżet na max 5 tys., a najlepiej mniej. Jak się nie da, to trudno. Nie żebym był rozczarowany tym co jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejR Mam B&W 706, niestety nie słyszałem Twojego modelu, ale jesli brakuje Ci przestrzeni w dźwięku i braku równowagi tonalnej, to może pomówmy o akustyce? Ja ostatnio przeprowadziłem się z salonu, który nie ma stropu do pokoju na poddasze z niską ścianką kolankową i skosami i byłem załamany. Kolumny chciałem wyrzucić przez okno. Jazgot i totalny brak basu. I wiesz, wydałem 1000 zł na paczkę wełny, heblowane deski, lakierobejce, i płótno tapicerskie, jakieś kantówki i zrobiłem kilka paneli pochłaniających i rozpraszających i to był mój najlepiej wydany tysiak w audio. 

Nie znam Twojej sytuacji, ale może  chodzi o warunki? Wzmacniacz "doprawi" dźwięk, ale moim zdaniem nie zmieni charakteru kolumn. 

Ale oczywiście kombinuj i sprawdzaj, bo do pewnego stopnia warto. Posłuchaj sobie jakiejś hybrydy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, że akustyka odgrywa bardzo ważną rolę. Jak napisałem, ustawienie kolumn nie jest dobre, bo prawa jest przy ścianie ok. 25 do osi głośnika, a lewa ma wolną przestrzeń wokół siebie. Pomimo tego The Ballad of Bill Hubbard brzmi całkiem fajnie. Jest przestrzeń, pozorne źródła dźwięku, dźwięk wychodzi poza kolumny, ale na szerokość. A tam dużo dzieje się i na głębokość, która u mnie jest płytka jak kałuża. I z tym zwiazane jest moje marzenie, aby poprawić tę głębię dźwięku. Ale być może budżetowe wzmacniacze (amplitunery stereo) tak właśnie grają (a przynajmniej AXR100D). Pozdrowienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, J4Z napisał:

chwaliłeś się dyfuzorami diy? Daj linka jak mozesz lub pochwal sie proszę

Postaram się dziś wrzucić zdjęcia w innym wątku.

7 minut temu, J4Z napisał:

...a b&w przypadkiem nie graja do przodu (pytanie do reszty użytkowników)?

One grają wszędzie 😄. To znaczy te kilka modeli, które ja słyszałem zawsze dawały świetną holografię i ogromną przestrzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, J4Z napisał:

... Odpalam balladę a "psy szczekają" z pół metra od mojego TV 😄

No właśnie, chodzi o to, aby wtedy bać się podejść bliżej, bo ugryzą. Jest też tam takie groźne "wrrrr"... 😁

Wygląda na to, że Denon 1600. Udaję się zatem do sklepów z prośbą o udostępnienie.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kraft napisał:

Dlaczego odpadają? Słyszałeś, żeby się Rotele przepalały, albo wyłączały? Grałem na kolumnach schodzących poniżej 3 omów i nic nie wybuchło. A to był Marantz!!!!

Mówisz, że 2 x 148 W (4 omy) Rotela A14 zwiastuje problemy? Serio?

Nigdzie nie napisałem o braku mocy, tylko o grzaniu się tych wzmacniaczy. Dla mnie jest to nieakceptowalne we wzmacniaczu, oczywiście poza czystą klasa A.

Jarek testujesz, czytasz od kilku lat, aczkolwiek żadnych konstruktywnych wniosków z tego nie wyciągnąłeś. Przykro mi to stwierdzić, ale w dziedzinie zwanej AUDIO nie rozwijasz a wręcz cofasz się, o czym świadczy utworzony przez Ciebie poniższy temat:

https://forum.audio.com.pl/topic/84333-czy-wzmacniacze-mają-brzmienie/#comments

Ciężko to nawet skomentować. Największa bzdura na FORUM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...