Skocz do zawartości

Krok do przodu - zmiana Roksan K3 na...


prezes83

Recommended Posts

Trzeci rok z tym samym wzmacniaczem... to już trochę długo :)

Chcę zrobić krok do przodu względem poprawy jakości dźwięku - to przede wszystkim. Po drugie, ograniczyć ilość okablowania i komponentów. 

Set up na dziś wygląda następująco: 
1. Kolumny BMN Beszele 1 + przewody Wireworld Oasis 8 - zostają. 
2. Źródło główne: Chromecast audio => optykiem do DacMagic100 => RCA do K3
3. TV jako dodatkowe => optykiem na konwerter Lindy => coaxial na DacMagic100 => RCA do K3 

Pierwszą opcją jest All In One, a moje typy to: Marantz model 40n, Lyngdorf TDAI-1120

Drugie wyjście to Wzmacniacz z dac'iem + streamer. I o ile na wzmacniacz jakieś pomysły są (Vincent sv-228 lub 237MKII, Denon PMA-1600ne, Magnat MA900), to na odtwarzacz już brak (IFI Zen stream, Bluesound, CXN - odpadają). 

Ważne: Powyższe musi pozwolić obsługiwać Deezer'a, gdyż jest to mój główny i ulubiony jak dotąd serwis. 

Niezależnie od konfiguracji, musi być jedno wolne wejście optyczne na dźwięk z TV. 

Jeżeli ktoś ma bezpośrednie porównanie Roksana do w/w, chętnie poczytam. Ewentualne inne propozycje też mile widziane :)

Budżet ok. 10 000zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten Marantz nie zagra lepiej od Roksana K3 umówmy się.

9 godzin temu, prezes83 napisał:

2. Jak sprawuje się NP5 prisma? 

Fajny odtwarzacz. ale to jest transport. Do niego potrzebujesz DAC

9 godzin temu, prezes83 napisał:

1. Czy Node ze swoim dac'iem jest wart obecnie prawie 3k? 

Nie nam o tym decydować. Fajny odtwarzacz. Kompletny. Wszystko drożeje.

Ale ja wole Wiim mini + Chord Mojo 2 na przykład. Darko też.

https://darko.audio/2022/03/a-short-film-about-the-wiim-mini-w-chord-mojo-2/

Wiekszośc z tych wzmacniaczy które wymieniłeś to nie krok na rpzód ale wybór innego brzmienia.

Co Ci nie gra w tym połączeniu?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaw funkcje sieciowe poza wzmacniaczem i skup się na doborze dobrego wzmacniacza. Moje propozycje to na pewno najnowsza integra Rega Elicit MK5, warto posłuchać Musical Fidelity M5si, koniecznie Vincent SV-228 oraz najnowszy tranzystor Fezz Audio Torus 5060. Jako dobre żródło wykorzystaj Octavio Stream, a jeśli wzmacniacz nie będzie posiadał dobrego przetwornika, to oczywiście coś konkretnego dobierzemy.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2023 o 07:44, Piotr Sonido napisał:

Nie nam o tym decydować. Fajny odtwarzacz. Kompletny. Wszystko drożeje.

Ale ja wole Wiim mini + Chord Mojo 2 na przykład. Darko też.

Chodziło mi raczej o jakość dac'a. Chociażby w stosunku do DacMagic100. 

Chcę jednak ograniczyć ilość komponentów, więc dac musi być we wzmacniaczu lub odtwarzaczu.

Dnia 13.01.2023 o 07:44, Piotr Sonido napisał:

Wiekszośc z tych wzmacniaczy które wymieniłeś to nie krok na rpzód ale wybór innego brzmienia.

Co Ci nie gra w tym połączeniu?

A jaki byłby wg Ciebie krok w przód? Poza Caspianem ;)

Co mi nie gra.. może nieco cieplej by się przydało. 

23 godziny temu, Q21 napisał:

tranzystor Fezz Audio Torus 5060

A coś więcej o tym? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, prezes83 napisał:

Chodziło mi raczej o jakość dac'a. Chociażby w stosunku do DacMagic100. 

Chcę jednak ograniczyć ilość komponentów, więc dac musi być we wzmacniaczu lub odtwarzaczu.

A jaki byłby wg Ciebie krok w przód? Poza Caspianem ;)

Co mi nie gra.. może nieco cieplej by się przydało. 

A coś więcej o tym? 

Tranzystory Fezz torus to raczej równy, dobrze dociążony dźwięk, solidny, bardzo swobodny. Oczywiście najlepiej posłuchać, ale to wzmacniacz, który w bezpośrednim porównaniu bardzo często wygrywa nawet ze znacznie droższymi konkurentami. Zapraszam.

A w wolnej chwili zapraszam do lektury recenzji:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2023 o 19:54, prezes83 napisał:

Chodziło mi raczej o jakość dac'a. Chociażby w stosunku do DacMagic100. 

Może być podobnej klasy. Ale graja inaczej. DAC 100 jest duzo bardziej dokładny. Jasniejszy.

Dnia 14.01.2023 o 19:54, prezes83 napisał:

A jaki byłby wg Ciebie krok w przód? Poza Caspianem ;)

Co mi nie gra.. może nieco cieplej by się przydało. 

No to właśnie ocieplenie miał byś w Caspianie. Do niego Blusound albo CXN i nie masz multum urządzeń.

Krokiem na przód dla Ciebie może być po prsotu zmiana barwy. nie sama klasa wzmacniacza czy też jego cena a wpasowanie w Twój gust. Denon 1600 tez zagra cieplej.

Przy Musicalu moim zdaniem stracisz juz za dużo względem K3.

Lyngdorf fajna opacja bo to takie kombo. Z tym że on nie gra cieplej.

Byc może Vincent to słuszny kierunek.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zachęcony przytoczonymi wyżej testami, zapolowałem i udało się wyrwać w dobrej cenie Fezz Torus 5060 ;)

Docelowo pewnie będę próbował z Vincentem kiedyś ale na dziś musiałbym sporo więcej dołożyć niż do 5060, póki co zmiana zadowalająca więc K3 przeznaczone do sprzedaży. 

Kwestia źródła/Dac'a pozostaje otwarta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2023 o 13:01, prezes83 napisał:

Zachęcony przytoczonymi wyżej testami, zapolowałem i udało się wyrwać w dobrej cenie Fezz Torus 5060 ;)

Docelowo pewnie będę próbował z Vincentem kiedyś ale na dziś musiałbym sporo więcej dołożyć niż do 5060, póki co zmiana zadowalająca więc K3 przeznaczone do sprzedaży. 

Kwestia źródła/Dac'a pozostaje otwarta. 

Witaj, możesz napisać coś więcej o różnicach w brzmieniu między K3, a Fezz Torus? Sam do niedawna posiadałem K3 i jestem ciekaw jak wypada w bezpośrednim starciu z Torusem. ;) 5060 to dwukrotnie mniejsza moc względem Roksana. Nie brakuje rezerwy pradowej i basu? Jak z przestrzenią w Torusie? 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szymek3392 napisał:

Witaj, możesz napisać coś więcej o różnicach w brzmieniu między K3, a Fezz Torus? Sam do niedawna posiadałem K3 i jestem ciekaw jak wypada w bezpośrednim starciu z Torusem. ;) 5060 to dwukrotnie mniejsza moc względem Roksana. Nie brakuje rezerwy pradowej i basu? Jak z przestrzenią w Torusie? 

Cześć. Szczerze mówiąc, do tej pory nie robiłem przepinek K3 vs Torus, podpiąłem i tak gra drugi tydzień :) Na pewno odczuwalna jest mniejsza moc, basu może i deczko ubyło, ale za to całość zrobiła się łagodniejsza a i scena nieco się rozrosła. Jednak biorąc pod uwagę podobną cenę zakupu nowego decyzja który - zależeć będzie od własnych upodobań i kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...