Skocz do zawartości

Emotiva BasX PT1/A2 i co dalej?


saimon216

Recommended Posts

Dzień dobry 

Mam takie pytanie, zakupiłem ostatnio (stety, niestety pod wpływem impulsu) zestaw emotiva basx pt1/A2. 

Podłączyłem to do Monitor Audio Silver 8 a dźwięk dostarczało ONKYO 7070. Wcześniej zamiast emotiva był wzmacniacz ONKYO A9050. 

Problem w tym że mam wrażenie, że nie gra to tak samo dobrze jak poprzednie ONKYO. Scena się jakby straciła a i basu jest jakby mniej. 

Fakt faktem, że gra to dopiero niecały miesiąc, i też nie codziennie. Ale źle wrażenie pozostaje. 

Pytanie do was, jaki odtwarzacz czy kolumny by dobrze z tym współpracowały? 

Brzmienie jakiego oczekuje to dobra scena muzyczna, miękki i sprężysty bas (emotiva ma bardziej punktowy, tak mi się wydaje). Słucham głównie pop-u ale czasami wpadnie jakiś czy coś innego, ogólnie słucham wszystkiego. 

Macie jakieś propozycje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! 

Sprawa jest taka że to nie mój system i moje kolumny (taty). Ja szukam reszty systemu dla siebie, a w celu porównania to chodzi u niego. 

Macie może propozycje jakiś kolumn i/lub odtwarzaczy by to fajnie i miękko grało? 

Dziwię się że Emotiva tak chwalona w pismach branżowych, a tu takie zaskoczenie... 

Fakt faktem, chodzi dopiero miesiąc więc też musi się ułożyć, niemniej frapuje mnie ta kwestia. 

Wymiana Emotivy to ostateczność, bo małżonka jeszcze się nie otrząsnęła po jej zakupie 😉 Nie chciał bym, by doznała kolejnego szoku, widząc inny sprzęt zamiast niej. 

Co myslicie/radzicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotiva to dobry sprzęt, ale gra w określony sposób. Z Twojego opisu wynika, że lubisz zupełnie inne brzmienie. Dodatkowo sam charakter brzmienia dodatkowo podkreślają Twoje kolumny.

Masz dwa rozwiązania - jeśli jeszcze możesz zwrócić system Emotiva, to zrób to i poszukaj czegoś innego. Spójrz na Musical Fidelity M3si lub M5si, Atoll, na pewno Rega Elex Mk4. 
Drugą opcją jest wymiana kolumn na model o charakterze ciepłym, gęstym, dobrze dociążonym. Emotiva fajnie gra z wyższymi modelami Pylon Audio, spójrz na ofertę Kef, może Sonus faber. Opcji jest bardzo dużo, ale teraz jakiekolwiek kroki zrób dopiero po odsłuchach.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. Jest także w naszym salonie możliwość rozliczenia używanego sprzętu. Zapraszam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Nie chce jej zwracać, napewno nie tak szybko, zawsze mogłem wypożyczyć i oddać nie kupując a tu taki klops... Ale trudno. 

5 lat gwarancji jest, ale po rejestracji o ile wiem, więc to też nie tak z urzędu 😜

Dzieki q21 za podpowiedzi co do kolumn, będę się orientował co do parametrów, opinii i cen, ale pewno coś trzeba będzie wybrać. Myślę że do 10k/kpl się zmieszczę 😉

Jakbyście mieli jeszcze jakieś inne propozycje co do kolumn czy źródła dźwięku to chętnie posłucham. 

Następnym razem będę mądrzejszy i najpierw potestuje a później zakupie. Ale mówią że od czegoś trzeba zacząć, to, zacząłem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz napisać pozytywne recenzje zęby dostać 5 lat gwarancji.

I teraz pisząc tu i będąc z tego nie zadowolonym pojdziesz gdzie indziej i napiszesz że jest super.

I już wiesz dlaczego sie naczytałeś samych plusów?

No niestety tak działa rynek audio w Polsce. Marketing bierze więcej niż wartość towaru.

Jak już chcesz to zostawić to wybierz kolumny gęste o obfitym brzmieniu.

Aurora 1000, ELAC F6.2, KEF Q 950

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym przedziale cenowym w jaki celujesz nie za bardzo dostaniesz coś lepszego od swoich Silver 8, bo obecnie nawet Silver 500, czyli krok w bok to będzie już 12 000 zł/ parę cennikowo. Oczywiście charakter brzmieniowy możesz uzyskać inny, ale pytanie czy okaże się to dla Ciebie pójście w przód i czy nie będzie trochę tak, że charakter się poprawi, a stracisz to co dawały Ci dotychczasowe kolumny.

Tak czy inaczej możesz spróbować odsłuchać kilku zestawów i sprawdzić jaki będzie efekt, żeby nie było rozczarowania nr 2. Do tych propozycji jeszcze dorzuciłbym Fyne Audio F502, ewentualnie Sonus Faber Lumina V, ewentualnie nieco droższe Opera Seconda SE. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...