Skocz do zawartości

Pomoc w określeniu konfiguracji


Marcin Molak

Recommended Posts

24 minuty temu, maciek72 napisał:

W moim RZ 900 , 1100 oddały ducha :(

dziwne bardzo bo to sprzęt z ery HDCP 2.2 Nie powinien robić problemów.

 

19 minut temu, Butler napisał:

Anthem najsłabszy ma tylko 5... I co? Ilość końcówek mocy to tylko jeden z parametrów. Dla jednych kluczowy, dla innych niekoniecznie.

tutaj raczej chodzi o to ile przetwarza i faktycznie, ten Anthem też średnio pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Butler napisał:

Czekałem aż @maciek72 odpali z tym Auro3D. No jak tylko mowa o MutiCh to czekałem :D Skonfigurowałem sobie w drugim banku wczoraj głośniki żeby AURO3D uaktywnić (FH i RH zamiast TF i TR). Szkoda że to taki niszowy format, filmów jak na lekarstwo, w polskiej wersji językowej to już w ogóle.

Czyli Denon jednak nie taki zły :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maciek72 napisał:

Ciekawe , czy poprawili już HDMI .

W moim RZ 900 , 1100 oddały ducha :(

A co im się stało?

Trzymałeś je w szafce?

Jeśli ilość kanałów nie ma tu znaczenia to Arcam AVR 5 albo 11 jest znacznie lepszy brzmieniowo do tego Denona i Marantza. A śmmiesznie bo cena zaczyna być zbliżona.

Warto przetestować.

14 godzin temu, Butler napisał:

@lolekdrugi, tylko stwierdzam fakty. Nie przypominam sobie by ktoś psioczył ostatnio na nowego Arcama albo Anthema.

nie ma takich osób.

Kto tu z forum wymienił Denona, Onkyo, Yamahe na Arcama to zawsze potiwerdził że jest znacznie lepiej. Aleto trzeba posłuchac a nei czytać testy.

 

10 godzin temu, Marcin Molak napisał:

Tak trochę dworuje sobie. Ja w stereo mam PMA2500 oraz DCD2500 - z obydwu jestem zadowolony.

Jednak PMA 2500 i X3800 to nieco inne maszyny :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

Jeśli Arcam, to ja najbardziej się boję humorów związanych z softem. Nie ukrywam że też rozglądam się za czymś nowym. Denon zły nie jest, ale od początku był raczej opcją tymczasową.

Jak nie zmieniasz tam codziennie po 10 rzeczy to spoko. Raz ustawiasz przez kompa i z głowy.

Sam miałem zakupić AVR11 ale budżet poszedł gdzie indziej. Miałem Denona, Yamahe i Onkyo. Byłem zadowolony ale chce więcej.

Tu to mam. Tylko nie mam kasy obecnie :P

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jak nie zmieniasz tam codziennie po 10 rzeczy to spoko. Raz ustawiasz przez kompa i z głowy.

Sam miałem zakupić AVR11 ale budżet poszedł gdzie indziej. Miałem Denona, Yamahe i Onkyo. Byłem zadowolony ale chce więcej.

Tu to mam. Tylko nie mam kasy obecnie :P

Piotrek

 

No dobrze a jak w Arcamie obsłużysz wielokanałowe SACD (bez konwersji na PCM po stronie źródła)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Butler napisał:

Czekałem aż @maciek72 odpali z tym Auro3D. No jak tylko mowa o MutiCh to czekałem :D Skonfigurowałem sobie w drugim banku wczoraj głośniki żeby AURO3D uaktywnić (FH i RH zamiast TF i TR). Szkoda że to taki niszowy format, filmów jak na lekarstwo, w polskiej wersji językowej to już w ogóle.

I jakie wrażenia ?

Nie każdy ma możliwość dłubania w suficie , a to robi przestrzeń:)

Jest coraz więcej amplitunerów na rynku ( i wtórnym ) z kodekiem Auro 3D , który warto chociaż przetestować 

I nie trzeba inwestować grubych $ w głośniki . Myślę tutaj o gotowych konstrukcjach typu SVS Prime Elevation. 

Mam znane już wszystkim bywalcom forum :) Tannoy Hts 101 xp w górnej warstwie i wiem jak ginie przestrzeń ,  gdy wyłączę poprzez soliter TOP 

Drzwi są otwarte dla każdego .

Warunki domowe , żaden salon HiFi

To ma być FAN , nie sanktuarium :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Jak jesteś z naszej okolicy (chociaż to chyba Ty wspominałeś coś o Warszawie w jednym z postów powyżej) to mamy w salonie Cinema 60, a i Arcam się znajdzie, więc można porównać i ocenić samemu :) Chociaż patrząc po oczekiwaniach chyba zostaje na polu walki Denon i Marantz o ile dobrze zrozumiałem?

Tak - jestem z Warszawy, więc do Was niestety daleko. Ale posłucham sobie i tak Arcama - niestety producenci obecnie kastrują wejścia analogowe a DSD też zostało przez niektórych porzucone. Ale jak tyle osób poleca Arcama to warto chociaż posłuchać by zdecydować że rzeczywiście jest wart swojej ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

I jakie wrażenia ?

No co mam napisać.. Mocno angażuje się góra w upmixie, to na pewno. Dość oryginalnie to brzmi, może się podobać. Muszę poszukać czegoś w oryginale i z napisami pl. Głośniki w suficie to 8", mają dość spore rezerwy i to czuć więc jest dobrze.

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Warunki domowe , żaden salon HiFi

To ma być FAN , nie sanktuarium

A u mnie miało być sanktuarium bo salon jest wyżej, a teraz salon zazwyczaj pusty i w jaskini większość czasu siedzimy. Magicznie się zrobiło mimo iż wyłącznie czarno/antracytowe wykończenie tu panuje. Ostatnio większość czasu to konsolami się bawimy. Just Dance na Nintendo z kontrolerami na ręce i nodze zrobiło furorę. Codzienne tańczymy i skaczemy, wszyscy bez wyjątku i bez przymusu. Ponadto apki do fitnesu i boksu to jest coś pięknego jak chce się wagę zgubić. Forza Horizon... Efekty Atmosowe na Xbox są takie że chłopaki głowę chowali:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć

Na wstępie chciałem Wam podziękować za rady odnośnie sprzętu. Jako, że dokonałem zamówienia to podzielę się z Wami wrażeniami z odsłuchów (które robiłem z lepszą połową).

Ostatecznie do odsłuchów wybrałem Arcama AVR5 i Marantza Cinema 50. Z kolumn były Focal Aria 926, Focal Vestia No4, Monitor Audio Silver 500, Sonus Faber Lumina V oraz AudioVector QR3.

Obydwa amplitunery testowaliśmy na MA Silver i Focal Aria. Na plus Arcama na pewno była detaliczność dźwięku ale z drugiej strony wysokie tony były w nim męczące. Marantz grał  trochę mniej detalicznie ale za to łagodniej. Do tego w Arcamie zawiesił się pilot :)

Wybraliśmy więc Marantza - jednak stosunek ceny do jego możliwości wydał nam się bardziej atrakcyjny (docelowo miał być Arcam AVR11).

Z kolumn:

- MA Silver 500 - moim zdaniem żaden amplituner nie poradził sobie z ich napędzeniem. Może z końcówkami mocy byłoby lepiej ale widać MA jakoś w ogóle mnie nie przekonuje

- Focal Aria 926 i Vestia No 4 - właściwie kolumny dość zbliżone dźwiękowo. Grają przyjemnie ale jakoś czegoś nam brakowało w odbiorze

- Sonus Faber Lumina V - bardzo fajne kolumny, dość ciepłe ale nie zamulające, pozwalające w moim odczuciu wyciągnąć więcej detali niż Focal

- AudioVector QR3 - nie wiem jak AudioVector to robi ale ta kolumna była najbardziej detaliczna, w filmach potrafiła grzmotnąć basem. Ogólnie wydaje się być najłatwiejsza do napędzenia.

Postanowiliśmy więc zrobić wyceny Sonusa i AudioVector. I jako że mamy QR1 zamówiliśmy QR3 i QRC.

Sonus nie był w naszym odczuciu dużo gorszy (a jest trochę tańszy niż zestaw QR3 i QRC). Ale nam QR3 spodobało się bardziej a mojej żonie szczególnie bardziej podobały się optycznie.

Jak zestaw wyląduje w moim domu to podzielę się już finalnymi wrażeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiesił ,czyli pewnie było wciskane i zapomniano przed kolejnym wcisnąć AMP by działało :D  TOP !!!

Mam avr11 po kalibracji dirac może dlatego mam zupełnie inne odczucia , to 1 sprzęt który nadaje mi się do słuchania źle nagranego rocka :P  bez kalibracji szału być nie mogło szczególnie iż Arcamowi potrzeba 120-130h na wygrzanie , szał z pudełka robi Anthem

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kubakk napisał:

Zawiesił ,czyli pewnie było wciskane i zapomniano przed kolejnym wcisnąć AMP by działało :D  TOP !!!

 

Możliwe - ale i tak dla mnie to lekka wtopa :)

Zaś co się tyczy kalibracji - miałem wygrzanego Arcama i niewygrzanego Marantza. Czy był stosowany Dirac - nie bo AVR5 go nie ma. Czy Dirac by pomógł - jak się usiądzie dłużej to pewnie działa cuda (nie neguje tego). Ale też zobaczymy jak się będzie spisywać Dirac w Marantzu (w końcu w marcu ma wyjść), więc też może być pole do poprawy (na teście nie robiliśmy kalibracji Audyssey nawet).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Butler napisał:

Haha, no niemożliwe. Arcam? :D

To nie była kwestia zawieszenia. Wiem że szukasz już dziury. Ale w Arcam trzeba kliknąc na pilocie obsługę AV i jest znowu ok. Stare Onkyo też tak miały :)

20 godzin temu, Kubakk napisał:

Zawiesił ,czyli pewnie było wciskane i zapomniano przed kolejnym wcisnąć AMP by działało :D  TOP !!!

Exactly!

Ale że sklep o tym nie wiedział...... no comment.

18 godzin temu, Kubakk napisał:

W Marantzu będzie gratisowy pełny Dirac czy jak AVR5 do kupienia ?

Do kupienia. I mikrofon też do kupienia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...