Skocz do zawartości

Denon pma 600 + jakie kolumny


Krzysztof Strzoda

Recommended Posts

Witam,

 

Miałem kupić nad amp 1 z kef q350, jednak nie zdecydowałem się na ten zestaw (mam mieszane uczucia co do nam amp1 - brak ustawień dźwięku).

Pokój ok. 18m2 - kolumny mają stać na szwce obok tv (150 - 200 cm od siebie) a kanapa na przeciw tv oddalona ok 2m

Zależy mi na dźwięku z dobrym basem - słuchanie muzyki ok. 65%, tv - ok. 35%

zależy mi również na prostocie użytkowania - żona + dzieci (jak najmniej przekręcania, ustawiania itp. - ma być możliwie prosto) 

Muzykę będę puszczał przez chromcasta audio (posiadam) lub airplay (posiadam apple tv 3 z wyjściem optycznym) oraz gramofon i cassetetape i dodatkowo spięte z tv optykiem

 

mam mały budżet na ten zestaw - powiedzmy ok. 3000 - 4000 zł (używki wchodzą w grę)

Nie jestem audiofilem a zależy mi na słuchaniu które nie meczy a daje radość - słucham głownie popu czasem jazz i disco też się znajdzie. 

 

Zastanawiałem się na denon pma600 lub cambridge axr 100 + jakieś kolumny do tego (bedą raczej stały blisko ściany (ok. 10 cm) i nie mam możliwości ich odsunięcia), może z czasem sub jak basu będzie mało

polećcie coś rozsądnego - mogą być używki (im taniej tym lepiej) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to wspomniany przez Ciebie Denon PMA-600, ewentualnie na pewno lepszy dźwiękowo Rega Brio. W przypadku CA można jeszcze spojrzeć na model AXA35.

Kolumny - spójrz na naszą ofertę outletową na Pylon Audio Sapphire 25, to będzie bardzo dobre połączenie ze wzmacniaczem, kolumny świetnie sprawdzą się w Twoich gatunkach muzycznych.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten budżet to masz na całość czy na kolumy tylko?

Cambridge 100 gra znacznie lepiej niż Denon PMA 600

nie ma znaczenia gdzie będzie bass reflex.

Jeśli kolumny mają w tendencji zmianę brzmienia to będziesz miał po prostu więcej basu. ale na stereofoniii stracisz tak samo.

Przy 65% TV szczrze nie ma to nzaczenia.

AXR 100 + ELAC B6.2 / KEF Q 350 / Tannoy M2

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Krzysztof Strzoda napisał:

Generalnie budżet na całość.

Denon i cambridge axr100 to podobny pułap cenowy - przynajmniej jakiś czas temu widziałem axr100 za ok 2300 zl na amazonie i stąd moje pytanie.

co do kolumn to wydaje mi się ze mam już pełną jasność.

dziękuję

 

No to mówię jesli masz te dwie elektorniki do wyboru to Cambridge jest znacznie ciekawszy.

Udaj się teraz na odsłuch.

Daj znać po wnioskach :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...