Skocz do zawartości

Denon AVC 6700 i jego moc


maciek72

Recommended Posts

Gryzę się z tematem :)

Ile faktycznie ma watów na kanał Denon AVC 6700 , gdy podłączę 11 głośników 8 ohm ?

Szukam końcówki mocy dla 12 głośnika TS i 13 głośnika VOG , która będzie podpięta pod PRE w Denon 6700 .

Jaka powinna mieć moc na kanał taka końcówka ? 

Głośniki na tył już czekają  za zasłoną :)

 

Edytowano przez maciek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model niższy 4700H wypluwa na testach przy 4Ohm 9x50W. Myślę że w X6700H może być podobnie, a więc 11x50W. Ja do swojego ampli dodałem końcówkę mocy by wykorzystać wszystkie kanały, ale nie na efektowe tylko na fronty. Wydaje mi się że to jest bardziej rozsądne. Atoll ma 2 x 120 W/ 8 Ohm, 2 x 200 W / 4 Ohm. Nie odczuwam jednak by te fronty miały być jakoś szczególnie "mocniejsze", odstawały od reszty czy niepasowały. Jest ok. Kalibracja wszystko Ci ustawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Zachciało Ci się popierdułek to teraz masz za swoje i szukaj wzmaka 2x50W :D Ile te Tanojki mogą przyjąć?

Zalecana moc wzmacniacza 25-100 Wat 

Nie jestem audiofilem , lubię jak gra czysto  i dynamicznie , wielokanałowo  :)

Nie mam miejsca  , możliwości finansowych na budowanie wielko gabarytowego systemu . Ten , który mam spełnia moje oczekiwania. Dla mnie wystarczy . 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jak najmniejszy gabaryt , średnia moc i z 2 ręki :)

Będzie używana sporadycznie tylko pod Auro .

Sam wiesz ile jest tego materiału .

Staram się coś uzupełnić w mojej szufladzie , ale też nie chce kupować na palę , jak leci .

Wczoraj zamówiłem Sonik Leaks /Silent works. Ponoć bomba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod te Tannoy to tak na prawde nie ma specjalnego znaczenia co weźmiesz.

Może być tańsza końcówka Projecta, albo integra która może tak pracować jak Pioneer A30

Ten Denon nie jest mocny, ale w zupełności wystarczy. Tobie chodzi o zwiększenie ilości aktywnych końcówek w kinie.

 

Ciekawe bo do tego tematu wracasz systematycznie co jakiś czas z tym samym pytaniem. Jakby nic się nie posuwa do przodu. Czemu? Pytam z ciekawości

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłem z tematem :)

Monitory mają standy , połączone kable :)

Czas na zasilanie .

Szkoda tylko  , że nie mogę przypisać tej końcówki pod tylnie sourand :(

 

Czy taki Topping PA 3 , PA 3 s może robić za końcówkę mocy ? 

Brak Tiger nie stanowi problemu .

Będzie włączana tylko do Auro , od czasu do czasu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jak w praktyce x6700 radzi sobie z dynamiką w układzie 7.2.4 ? Wystarcza tej mocy ? 750W to nie za dużo patrząc na inne japońskie ampli, co jakiś czas wraca mi myśl aby dać szansę  tej marce :)

kolejne pytanie, na zagranicznych forach często piszą o grzaniu się , bo konstrukcyjnie upchnięto końcówki w małej obudowie... jak to jest w realu?

 

P.s. Ciągnie mnie przede wszystkim ze względu na przypisywanie funkcji do końcówek gdy chcemy dodać wzmak z main in

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam by się power amp przydał no.

Ale zalezy od układu. Wiele osób buduje kina na monitorach. Małych kolumnach a układy dynamiki idą w aktywne suby.

12 godzin temu, Arek_Gd napisał:

kolejne pytanie, na zagranicznych forach często piszą o grzaniu się , bo konstrukcyjnie upchnięto końcówki w małej obudowie... jak to jest w realu?

Grzeją się.

Ale inne tez będą. Więc zapewnienie prawidłowego ustawienia, wentylacji.... no chyba nie trzeba mówić. Doświadczony jesteś.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to super sprawa móc przyporządkować końcówki do dodatkowego wzmacniacza, można albo polepszyć fronty, albo z tanim wzmakiem zasilić górne jakie się chce , im więcej opcji ma klient tym lepiej.  To miałeś na myśli, czy w ogóle końcówkę na wiele kanałów ?

 

Jeśli standardowo grzeje się jak inne to ok,nie ma tematu. Na zagranicznych forach widzę że modne jest ustawianie urządzeń z wentylatorami bezpośrednio na ampli, np AC Infinity AIRCOM.

Edytowano przez Arek_Gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówkę na wiele kanałów. Na przykład na 3. Odciążyć fronty i centralnego a moc niech idzie na pozostałe.

Dnia 7.04.2023 o 11:30, Arek_Gd napisał:

Jeśli standardowo grzeje się jak inne to ok,nie ma tematu. Na zagranicznych forach widzę że modne jest ustawianie urządzeń z wentylatorami bezpośrednio na ampli, np AC Infinity AIRCOM.

Też tak kiedyś robiłem. To jest dobry pomysl aby przedłożyć żywotność sprzetu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze zapytam o x6700 (x4700) - znalazłem niepojącą przypadłość (mały OT) - gdy podłączymy pod oba wyjścia projektor i TV oraz funkcję wyświetlania 'BOTH' to ponoć kaszani to się strasznie , na youtubie to znalazłem ale w komentarzach wiele osób potwierdziło . Trzeba kombinować ze spliterami hdmi, czy serio jest taki problem?

W Onkyo od 10 lat używam z powodzeniem funkcji BOTH , często w locie przepinając odbiorniki .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał źródłowy wyświetlany równolegle na dwóch hdmi out.

@Butler to kiepska wiadomość:(

 

Ciężkie czasy, w każdym sprzęcie coś nie działa. Rozwój technologii jest zbyt  szybki od możliwości programistów , a szczególnie księgowych. No właśnie,  główna przyczyna to spadający popyt przez soundabry oraz dostępność półprzewodników. Pewnie skończy się za kilka lat że będzie 1 lub 2 modele podstawowe które będą rozbudowanywane w formie abonamentu. Chcesz 5.1.4 basic, chcesz 7.2.4 płacisz,  chcesz 2 strefy płacisz,  chcesz 4k/120hz płacisz...

 

Próbuję od dłuższego czasu znaleźć następcę i w każdym ampli coś jest nie tak....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym że idą dwie różne rozdzielczości a procesor wizyjny jest jeden.

Ale prawdę mówiąc czy wiecie czy inne brandy sobie z tym radzą? Yamaha, Onkyo, Arcam?

Bo ja do tej pory testowałem faktycznie jak urządzenia były tej same rozdzielczości.

Ale powiedział bym ż eto będzie problem wszystkich.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...