Skocz do zawartości

Wymiana suba Magnat 302a na SVS SB-1000.


peti1

Recommended Posts

Cześć,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą mojego suba Magnat 302a na suba SVS SB-1000. Z magnata jestem zadowolony ale chodzi mi po głowie poprawa jakości basu i stąd ten pomysł. Obecnie posiadam tego Magnata  i komplet 5.1 Pylona z przodami Pearl 25 oraz amplituner Denon AVR-S650H. Pomieszczenie o powierzchni 24 m2. Sprzęt użytkuję głównie do filmów ale lubię też posłuchać muzyki (80% filmy/20% muzyka). 

Jestem ciekaw czy SVS zaoferuje lepsza od Magnata jakość basu - szybkość, dokładność i niższe zejście i czy różnica będzie warta dopłacenia ok 2000 zł? 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kenizeg napisał:

zawsze możesz zamówić, potestować i po 2tygodniach zwrócić.  Ale raczej go zostawisz :D ja w podobnym budżecie zdecydowałem się na klipscha r112sw

Dziękuję za pomoc. Wiem, że mogę tak zrobić ale liczyłem na to, że może ktoś doradzi i oszczędzi mi i ewentualnemu sprzedawcy niepotrzebnych wysyłek.  Najprawdopodobniej będę musiał jednak kupić i ewentualnie odesłać jeśli nikt konkretnie nie doradzi.

 

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Akurat Magnat pod kątem cena jakość nie miał sobie równych.

Ten SVS będzie lepszy. Ale czy po to aby dokładać 2000 zł? No jest szansa. Zalezy co masz na myśli mówiąc lepiej. Ja bym dołozył.

Ale jeśli SB to jednak 2000. Nawet kosztem nie brania PRO

Albo do kina PB1000

Piotrek

 

Dzięki za radę. Mam kasę tylko na SB1000 i zastanawiam się czy różnica na pewno jest warta dopłaty tych 2k. Poczytałem trochę w necie i wychodzi, że SB1000 bardziej sprawdzi się w muzyce, która nie jest dla mnie priorytetem. Boję się, że różnica na plus w kinie domowym nie będzie watra dopłaty.

 

1 godzinę temu, malma777 napisał:

Możesz jeszcze rozważyć kupno Rel HT 1205 teraz można go wyrwać  troszkę taniej bo wyszedł MK2. Osobiście kupiłem niedawno wlanie wersje Mk2 tego subwoofera i jestem bardzo zadowolony.

Dziękuję za radę ale ten REL jest prawie dwa razy droższy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peti1 napisał:

Dziękuję za pomoc. Wiem, że mogę tak zrobić ale liczyłem na to, że może ktoś doradzi i oszczędzi mi i ewentualnemu sprzedawcy niepotrzebnych wysyłek.  Najprawdopodobniej będę musiał jednak kupić i ewentualnie odesłać jeśli nikt konkretnie nie doradzi.

 

Dzięki za radę. Mam kasę tylko na SB1000 i zastanawiam się czy różnica na pewno jest warta dopłaty tych 2k. Poczytałem trochę w necie i wychodzi, że SB1000 bardziej sprawdzi się w muzyce, która nie jest dla mnie priorytetem. Boję się, że różnica na plus w kinie domowym nie będzie watra dopłaty.

 

Dziękuję za radę ale ten REL jest prawie dwa razy droższy :(

Jak dobrze popytasz to poniżej 3k go już kupisz. Mówię oczywiście o wersji pierwszej mk1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Mądry napisał:

Jeżeli do kina to svs pb zamiast sb. Gwarantuje, że doznania w kinie będą... ogromne.

PB-1000 jest poza moim zasięgiem i jest też sporo większy. 

 

3 godziny temu, Kubakk napisał:

Do kina to chyba klipsch coś ma w tym budżecie https://www.q21.pl/klipsch-spl-120.html

Pytanie czy zagra lepiej dużo w kinie niż Magnat. Jego wymiary też są dość pokaźne.

 

2 godziny temu, malma777 napisał:

Jak dobrze popytasz to poniżej 3k go już kupisz. Mówię oczywiście o wersji pierwszej mk1

Nie wiem gdzie sprawdzałeś ale ja znalazłem najtaniej za 4190 PLN :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz czy poczujesz różnicę między swoim Magnatem a SVS to tak będzie spora. Właśnie w takich aspektach jak kontrola i szybkość różnice będą spore. Musisz mieć świadomość, że taki subwoofer nie tłucze bez ładu i składu, dlatego polecany jest w stereo, ale w kinie lepiej sprawdzi się seria PB, ale to juz wiesz z poprzednich wypowiedzi. Jeśli wystarczał ci w tym pomieszczeniu Magnat to zamiast droższego Rel HT1205 powinieneś spróbować  mniejszego HT1003 to równie dobry subwoofer choć mniejszej mocy a sporo tańszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, peti1 napisał:

Dziękuję za pomoc. Wiem, że mogę tak zrobić ale liczyłem na to, że może ktoś doradzi i oszczędzi mi i ewentualnemu sprzedawcy niepotrzebnych wysyłek.  Najprawdopodobniej będę musiał jednak kupić i ewentualnie odesłać jeśli nikt konkretnie nie doradzi.

to ja powiem by zamiast zmieniać tego Magnata na SVS, dokup drugiego takiego samego magnata.

A dlaczego to masz odpowiedź nawet u nas na forum tylko nie mogę odnaleźć tego tematu. Zatem poszukaj takiego Magnata, podepnij, ustaw oba subwoofery odpowiednio i sam zobacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli basu Ci za mało, to masz dwie drogi.

a) Kupić drugi taki sam sub

b) zamienić stary na nowy, lepszy.

ad.a) Dobra opcja jeśli czujesz że Twoje miejsce odsłuchu jest słabe, a wiesz że metr czy dwa dalej gra już tak że Ci się podoba i mogło by tak właśnie docelowo być.

ad.b) Dobra opcja jeśli siedzisz w takim miejscu że wiesz że jest optymalne i wyciągasz maksimum z suba, ale oczekujesz czegoś jeszcze niżej, jeszcze głębiej, jeszcze mocniej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to ze na stronach internetowych widnieje cena taka a nie inna to jedna sprawa.

https://www.audiomagic.pl/?gclid=CjwKCAiAoL6eBhA3EiwAXDom5qGMr7oeTqP4ZsK2huBca6yMKKmy0HitYpqywcCmegHk8-mysY88PhoC6-QQAvD_BwE
Tu masz linka, wejdź na stronę i znajdź numer telefonu, zadzwoń i powiedz ze szukasz rel 1205 i ze znajomy się kontaktował wcześniej i ze podobno macie jeden nowy, zapakowany w cenie 2900zl. Dzwoniłem tam i właśnie taka cenę dostałem ale ze wolałem kupić model mk2 to nie skorzystałem. Było to całkiem niedawno wiec może będą go w takiej cenie jeszcze mieli. I mogę ci od siebie doradzić ze osobiście wolałbym jeden dobry subwoofer niż dwa nijakie, bo to nie chodzi tylko o głośność tego basu ale o jakość. Subwoofer w kinie to podstawa mówi się ze to najważniejszy głośnik heh trochę to takie dziwne sformułowanie bo przecież wszystkie są ważne. Kupisz dobry subwoofer to zobaczyć jak rożny moze być bas, to nie tylko dudnienie.

Edytowano przez malma777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, malma777 napisał:

osobiście wolałbym jeden dobry subwoofer niż dwa nijakie, bo to nie chodzi tylko o głośność tego basu ale o jakość.

Ze wszystkim bym się zgodził, ale zastosowanie dwóch lub więcej subów nie ma na celu zwiększanie głośności,  tylko wyrównanie pasma i zredukowanie modów wynikających z układu i akustyki pomieszczenia. To która opcja jest lepsza trzeba indywidualnie ocenić. Będę powtarzał do znudzenia, kupisz sub za pierdyliard złociszy, a usiądziesz na tzw. węźle gdzie np. 70Hz Ci wytną mody i będzie jedna wielka dupa a nie fajny bas. Moim zdaniem nie ma tu jednej złotej rady co lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Butler napisał:

Ze wszystkim bym się zgodził, ale zastosowanie dwóch lub więcej subów nie ma na celu zwiększanie głośności,  tylko wyrównanie pasma i zredukowanie modów wynikających z układu i akustyki pomieszczenia. To która opcja jest lepsza trzeba indywidualnie ocenić. Będę powtarzał do znudzenia, kupisz sub za pierdyliard złociszy, a usiądziesz na tzw. węźle gdzie np. 70Hz Ci wytną mody i będzie jedna wielka dupa a nie fajny bas. Moim zdaniem nie ma tu jednej złotej rady co lepsze.

A to już do oceny kupującego, czego mu brakuje i co chciałby osiągnąć 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu Waszych rad i podpowiedzi doszedłem do wniosku, że muszę jednak zakupić głośnik i sprawdzić go w domu. Zdecydowałem się na zakup SVS SB-1000 i muszę teraz poszukać dobrej oferty na tego suba i przekonać się na własne ucho czy był wart zakupu.

Dziękuję więc wszystkim za pomoc i pozdrawiam 👍😀

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wymieniaj na SB 1000. Stawiasz na kino więc różnica nie będzie taka kolosalna. Będzie lepiej ale nie na 2K.

Jak mowie PB1000 tak. Ewentualnie popatrz na HT1003.

10 godzin temu, peti1 napisał:

Po przeanalizowaniu Waszych rad i podpowiedzi doszedłem do wniosku, że muszę jednak zakupić głośnik i sprawdzić go w domu. Zdecydowałem się na zakup SVS SB-1000 i muszę teraz poszukać dobrej oferty na tego suba i przekonać się na własne ucho czy był wart zakupu.

Dziękuję więc wszystkim za pomoc i pozdrawiam 👍😀

Piotr

Czekamy :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, peti1 napisał:

Zdecydowałem się na zakup SVS SB-1000 i muszę teraz poszukać dobrej oferty na tego suba i przekonać się na własne ucho czy był wart zakupu.

Zanim zdecydujesz się na podmiankę, to mając oba suby sprawdź jak Ci grają w duecie. Ustaw jeden z przodu, drugi za Tobą, albo w przeciwległych narożnikach.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuje za pomoc. Nie mam niestety miejsca na dwa suby. Postanowiłem, że zaryzykuje i kupie SVS SB-1000, mieszkam w bloku więc i tak nie mogę poszaleć. Jestem w trakcie poszukiwanie dobrej oferty na ten sub i pomyślałem, że może ktoś z branży na forum ma jakąś ciekawa propozycje?

Edytowano przez peti1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peti1 napisał:

Postanowiłem, że zaryzykuje i kupie SVS SB-1000, mieszkam w bloku więc i tak nie mogę poszaleć.

pozwolę sobie powtórzyć, że tutaj nie chodzi o głośność. @Butler Ci to ładnie opisał.

Jest szansa, że w miejscu gdzie siedzisz występują pewne zmiany które powodują gorszy odbiór fali dźwiękowej generowanej przez subwoofer. Takie coś można poprawić stosując drugi subwoofer. To wcale nie oznacza, że będzie głośniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peti1 napisał:

Jeszcze raz dziękuje za pomoc. Nie mam niestety miejsca na dwa suby. Postanowiłem, że zaryzykuje i kupie SVS SB-1000, mieszkam w bloku więc i tak nie mogę poszaleć. Jestem w trakcie poszukiwanie dobrej oferty na ten sub i pomyślałem, że może ktoś z branży na forum ma jakąś ciekawa propozycje?

@Q21 robi dobre oferty , mam SB1000pro , mieszkając w bloku dobra opcja bo nie łomoci tak mocno więc nie trzeba co chwilę regulować jak w poprzednim z BRem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...