Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Triangle BRO3


black_bird

Recommended Posts

Dzień dobry, witam wszystkich forumowiczów.

Szukam wzmacniacza do Triangle Borea BRO3. Kolumny stoją w pomieszczeniu 26m2 otwartym częściowo na kuchnię 15m2. Narazie napędza je Onkyo TX-S577, który wcześniej grał z podłogówkami Quadral QQ5000. Chcę wymienić Onkyo na typowy wzmacniacz dwukanałowy, z DAC lub bez, dodatkowo będę chciał kupić któryś z niedrogich streamerów, Wiim Mini lub Taga TWA-10B. Z lektury internetu wiem tyle, że polecane są IOTAVX SA3, Rega Brio, niektórzy piszą o Denonach 600, 800, 900, gdzieś ktoś pisał o starszym 720AE, Magnat MR780, patrzyłem też na Taga HTR1000, Exposure 1010, może coś z MF.

Zakładam sprzęt używany jak najbardziej. Kiedyś byłem bliski zakupu Nad 326bee, czy z takimi kolumnami byłby to dobry duet? Z recenzji kolumn wynika ze maja dość jasna górę, dobry środek a bas niezbyt mocny, pomyślałem żeby zestawić je ze wzmacniaczem o ocieplonym brzmieniu, z wygładzoną górą pasma i trochę mocniejszym basem.

Lubię słuchać starego rocka, czasem cos mocniejszego, Queen, Dire Straits, Clapton, Phil Collins, zarówno ciszej jak i głośniej, chciałbym się zmieścić w 1500zl za wzmacniacz. 

Najbardziej liczę na opinie o zestawieniu BRO3 z Nadem 326, ew. Denonem PMA710/720AE, niczego jednak nie wykluczam, chętnie poznam Wasze sugestie i doświadczenia.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Triangle BR03 góra jest podbita, ale to już nie ta ostrość co była kiedyś w starszych modelach, pomimo tego na pewno bezpieczniej jest łączyć ze wzmacniaczami neutralnymi, czy też ocieplającymi trochę granie. Niskie tony jak na monitory tej wielkości mają niezłą masę, nie tracą kontroli, więc podejrzewam, że może to wynikać też trochę z akustyki pomieszczenia, a i Onkyo swoje dokłada, ponieważ ma je dosyć zwarte. Spróbuj ustawienia ich bliżej ściany, jeżeli są mocniej odstawione.

Co do wzmacniaczy to wytypowałeś modele, które tworzą dobre połączenia z Trianglami. Z wymienionych poleciłbym MF M2si/M3si, Magnat MR780, Exposure 1010. Funkcjonalnie najlepiej wypada Magnat, dobre połączenie z jego cieplejszym charakterem grania, MF bardzo dobra góra pasma, detali nie brakuje, dobra przestrzeń i odpowiednio uzupełnia pozostałe pasma, nie dominując ich. Exposure z tych modeli będzie najbardziej, żywiołowy, energetyczny, z ocieploną średnicą. Najlepiej jakbyś się wybrał do salonu i porównał granie tych modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za konkretną podpowiedź, M3si jest poza moim zasięgiem, pozostałe już bardziej, chętnie poznam opinie również innych osób, znając siebie pewnie skończy się na zakupie przez internet, bez słuchania, tylko na podstawie subiektywnych opinii. Poprzedni sprzęt tak kupiłem(nowy) i byłem zadowolony, ale to był rok 2010 i chciałbym coś w końcu zmienić i poprawić, więc decyzja o normalnym stereo chętnie z drugiej ręki. Kolumny trafiłem praktycznie jak nowe BRO3, wziąłem na podstawie opinii w internecie, do nich dobieram teraz wzmacniacz, a następnie odtwarzacz sieciowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym łączył te kolumny z wzmacniaczami o brzmieniu złagodzonym w górnym paśmie.

Starsze Denon PMA 720 na przykład. Musical Fidelity tu który model uda Ci się znaleźć. nie musi być najnowsza seria SI. Magnat MR 780, ale także poprzednie MA600, Vincent, chodź tu używane moga być droższe.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy, polecam łagodniejsze, nasycone wzmacniacze. Aktualnie w bardzo fajnej cenie do dostania jest Rega Brio - pasuje do tych kolumn jak ulał. Musical M2si zauważalnie tańszy od M3si również sprawdzi się bardzo dobrze. Także Atoll IN50 będzie fajnym kompanem. Jest w czym wybierać :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim którzy zabrali głos, tak jak pisałem w pierwszym poście - jakieś tam swoje typy miałem, przeglądałem od listopada portale (od momentu kiedy kupiłem kolumny), pojawil się półroczny IOTAVX SA3 z modułem BT prawie w budżecie, długo się nie zastanawiałem, jest już u mnie, pierwsze wrażenia w stosunku do tx-sr577 to więcej detali, wokale naprawdę fajne, bardziej zróżnicowany bas i na pewno dużo lepsza stereofonia. To tak na szybko i bardzo subiektywnie. W dalszej kolejności odtwarzacz sieciowy, standy do kolumn i podstawowe okablowanie.

16750982948328055035647476792469.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...