Skocz do zawartości

Małe podłogówki(?) do 28m2


Marek Kozłowski

Recommended Posts

Zwykle jestem głównie czytelnikiem forum, ale dzis postanowiłem poprosić Was o radę.

Moja sytuacja jest dość specyficzna. Poszukuję kolumn do nagłośnienia pokoju ok 28m2. Obecnie grają u mnie Tannoye M3 troche zmodyfikowane (wymiana kondensatorów) i gra to naprawdę przyjemnie, ale wiadomo że zawsze można lepiej...:)- chciałbym żeby brzmiało to lekko ciepło, na pewno nie chłodno i analitycznie, ale żeby poprawić scenę i przestrzeń. Podłączone bedzie to do Densena Beat 110 i odtwarzacza Onkyo 6130 (tego wolałabym nie zmieniać)

Problemem jest to że kolumny moga miec maks 90cm wysokości (wyższe będą zasłaniać ekran)

Zastanawiam sie też czy potrzebuję dużych kolumn- jest miedzy nimi ok 1,5m odstępu a ja siedzę zwykle tez ok. 1,5-2m od nich wiec może cos mniejszego tez da radę?

Budżet tak powiedzmy do max 3000zł używki tez wchodzą w grę

Wpadły mi w oczy np  Pylon Opal 20, ale nie wiem czy dadzą radę i czy będzie wyraźna poprawa w stosunku do Tannoy?

Moze ktoś ma doświadczenie z małymi podłogówkami i pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z podanych zmieści się tylko MA RX6, no j ewentualnie KEF Q550 bez cokołu (to chyba bez sensu?)

Nie słyszałem MA RX6, ale z opisów obawiam się, że mogą być za jasne... Czy może się mylę?

Znalazłem jeszcze takie, które się zmieszczą:

Audio academy phoebe III

Dali zensor/oberon 5

Elac seria 100?

Indiana line tesi 561

Epos k2

Ruark Prologue One

Acoustic Energy AE309

Czy ktoś może mial z nimi styczność? Czy któreś moga zagrać ciepło, ale i z dobrą sceną z Densenem? Bo podejrzewam ze wszystkie zagraja lepiej niż Tannoye M3 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz małych kolumn podłogowych to już istota dobrej sceny będzie zaburzona.

One musza być nieco jaśniejsze bo tedy dają taki efekt grania bardziej w szerz.

Dlatego nie obawiał bym się tych RX. Złaszcza że one doł miały ciepły.

Z tych ktore wymieniłeś AA moga być fajne. Dali grają ciepło, basowo ale słabo z głębią i sceną.

309tki tez moga byc ciekawe. Tez graja jasniejszą górą.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marek Kozłowski napisał:

Spendory bardzo fajne, ale niestety sporo ponad budżet.

Zastanawiam się też, czy skoro siedzę ok 2m od kolumn to może jakieś duże podstawkowe byłyby rozwiązaniem?

Nie muszą u mnie tworzyć ściany dźwięku w całym pomieszczeniu- słucham raczej cicho, kameralnie

 

Audio Physic Classic 5

System Audio Saxo 40 lub 60

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, wymiar idealny, ale to chyba dla mnie zbyt egzotyczny wynalazek:)

Coraz bardziej podoba mi sie pomysł Acoustic Energy AE309 (lub wcześniejszych wersji) tylko obawiam sie że moze byc za chudo/twardo na basie...

A czy znacie jakieś podstawkowe, które dałyby u mnie radę i miały miękki, ciepły bas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch w planach mam, tylko ze względu na prowincjonalne położenie i pracę nie wiem czy będę mógł sobie na niego pozwolić w najbliższym czasie☹️ , a wiadomo, że chciałoby sie już 😉

Z monitorami właśnie miałbym swobodę Doboru wysokości. 

Z tego co siw rozejrzałem to z monitorów mogłyby być:

MA silver 100

KEF r300

B&W 685

Podobają mi się też Warfdale linton, ale to nie ten budżet niestety 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto rozważyć Audio Academy Phoebe III, które zagrają bardziej średnicowo oraz System Audio Saxo 40, które będą dynamiczniejsze. 

Z monitorów MA Silver 100 to bardzo dobry wybór, brzmienie przestrzenne z masywnym jak na monitor basem. Łagodniejsze na górze i pełniejsze na średnicy byłyby Pylony Diamond Monitor 18. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Żeby nie pozostawić tematu bez zakończenia dodam, że ostatecznie troche niespodziewanie kupiłem AE aesprit 309 czyli starocie (za sporo mniej), ale jak usłyszałem to nie mogłem nie wziąć- grają dużym, mocnym dźwiękiem, ale przy tym bardzo równo, górę maja trochę wycofaną, ale wystarczająco wyraźną, bic nie syczy i nie kłuje w uszy. Bas jest mocny, ale doskonale kontrolowany, nie rozlewa się po okolicy:) - słuchanie ich to naprawdę przyjemność- ciepło, miło, energicznie

Dzięki wszystkim za rady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2023 o 14:56, Marek Kozłowski napisał:

A czy między AE309 a AE109 jest duza różnica brzmieniowa?

Tak. Inne przetworniki.

16 godzin temu, Marek Kozłowski napisał:

Żeby nie pozostawić tematu bez zakończenia dodam, że ostatecznie troche niespodziewanie kupiłem AE aesprit 309 czyli starocie (za sporo mniej), ale jak usłyszałem to nie mogłem nie wziąć- grają dużym, mocnym dźwiękiem, ale przy tym bardzo równo, górę maja trochę wycofaną, ale wystarczająco wyraźną, bic nie syczy i nie kłuje w uszy. Bas jest mocny, ale doskonale kontrolowany, nie rozlewa się po okolicy:) - słuchanie ich to naprawdę przyjemność- ciepło, miło, energicznie

Dzięki wszystkim za rady

To kolumny które ostatnio odzywają po chwilach zapomnienia w czeluściach wyborów :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 1.03.2023 o 08:15, Marek Kozłowski napisał:

Najlepsze w nich jest to, że dźwięk tworzy jakby całość, jest spójny- ciężko to opisać, maja w sobie coś 😀

Ale na razie dopiero się poznajemy...

Piszę to po/ roku później, ale  kupiłem AE 309 (zdaje się rozmiar się od starszych modeli) i graja wyśmienicie. Bardzo klarownie i co ważne dla mnie: bas nie dudni, co jest wada większości podstawkowych jakie przesluchalem (może Focal Vestia  lub Aria - nie). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...