Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 9 vs Pylon Diamond 30 vs.... ???


Błażej80

Recommended Posts

3 minuty temu, Misyo napisał:

Ceny i tego co widzę po sklepach. Na dźwięku się nie znam, po to jestem na forum byście mi podpowiedzieli :)

Ogólnie to można dostać kociokwiku... W pierwszym salonie - opowiadanie o Musical Fidelity - jaki to zajebiście muzyczny sprzęt i jak super sobie poradzi właśnie pod kątem muzyki która słucham, i że każde kolumny spokojnie napędzi...

 

W drugim - Cabridge - bo super cena, kawał pieca itd...

Wchodzę na forum - Roksan i NAD :)

 

Człowiek, jako kompletny laik nawet nie do końca umiejący opisać czego oczekuję (te zajebiste opisy są dla mnie szczerze mówiąc bełkotem, nic z tego nie rozumiem). :)

No nic, nie pozostaje nic innego jak odwiedzić kolejne 10 salonów, pomacać, posłuchać... Ciśnienia nie mam... I tak już zrezygnowałem z Kina Domowego które jeszcze rok temu było OCZYWISTE :)

 

Słuchaj wskazówek, nie pochwal.

Informacji o tym, jak coś działa, jak sobie może z takimi i takimi kolumnami poradzić, forumowiczów jak coś im zagrało. Itp.

Bo i tak jak już wybierzesz coś, w/g wskazówek , będziesz to musiał w domu sprawdzić.

Nic się nie martw, na dźwięku się nie musisz znac tylko wiedzieć co lubisz. Jeśli już jakiś sprzęt masz , to mniej więcej wiesz co ci w dzwieku pasuje.

Może łatwiej będzie,  jak sobie jakieś kryteria ustalisz i w/g nich rozpoczniesz poszukiwania. Np.cena może być pierwszym 😏, moc, złącza i - no to tez jest wazne - wygląd. Nie koniecznie w tej kolejności. 

Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2023 o 18:24, Błażej80 napisał:

Słucham mocnego rocka, metalu, hip hopu. Lubię czuć powietrze, czuć na cielę bas. Nie słucham jazzu, nie słucham muzyki klasycznej... Ma być dynamicznie, ma być mocno, ma być "widowiskowo".. dużo koncertów

Gdybym miał atakować system audio z takim podejsciemjak powyżej, na pewno "rzuciłbym uchem" na produkty Klipsch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Gdybym miał atakować system audio z takim podejsciemjak powyżej, na pewno "rzuciłbym uchem" na produkty Klipsch.

Muszę wreszcie gdzieś ich posłuchać.. bo opinie są tak skrajne że "strach się bać" :)

 

Co mi chodzi jeszcze po głowie ze wzmacniaczy? Emotiva... w różnych konfiguracjach.. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnym wieczorze czytania i oglądania recek na YT - chcę jeszcze sprawdzić jeden zestaw... mianowicie Emotivy...

XDA-3 Differential Reference DAC / Preamp

XPA-DR2 Differential Reference™ Two-Channel Power Amplifier

 

Wydaje się to na prawdę fajne... I może do tego kolumny 

Airmotiv T3+ Pair Floorstanding Tower Loudspeakers

 

Jedyne co mnie wkurza to polityka Emotivy... z USA do PL nie wysyłają bo jest lokalny dystrybutor... a w USA np. teraz jest 25% promka świąteczna... Pomijam już takie detale, jak 5 lata gwarancji w USA vs. 3 w PL. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Misyo napisał:

Muszę wreszcie gdzieś ich posłuchać.. bo opinie są tak skrajne że "strach się bać" :)

Klipsch to super kolumny, dadzą Ci to czego szukasz. Mają jednak pewną wadę, są z efektem pierwszych 10 minut. Słuchasz sobie swoich kolumn, gra to jakoś tam, po czym podłączasz Klipsch i nagle wszystkiego jest więcej, lepiej, mocniej, no jest ten wykop i petarda, których szukasz. Jest wręcz brutalnie. Wszystko dźwięcznie, potężnie podane. Po tych w przenośni 10 minutach orientujesz się, że tamte wcześniejsze, co tak bez jaj grały miały jednak więcej smaczków, planktonu, więcej działo się na średnicy, krótko, że po prostu średnica Jest. W klipschach masz efektownie podbite skraje pasm kosztem dużych braków na średnicy. Szybko zorientujesz się, że gitara elektryczna jest jakby zza koca, nie ma tej swojej agresji, żylety, drajwu, fortepian nie ma swojej faktury itd. To takie coś za coś. Albo efektowne robienie hałasu i braki w średnicy, albo spokojniejsze granie ale z czytelną, klarowną średnicą. Tak w uproszczeniu oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2023 o 23:45, Misyo napisał:

A nawet w przyszłości można też użyć modułu HDMI, dla chętnych lepszego dźwięku z telewizora :)

https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/nad-mdc-hdm-2.html

więc można wrzucić dwa moduły i mieć maszynę do wszystkiego :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

A nawet w przyszłości można też użyć modułu HDMI, dla chętnych lepszego dźwięku z telewizora :)

https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/nad-mdc-hdm-2.html

więc można wrzucić dwa moduły i mieć maszynę do wszystkiego :)

 

Czy zwykłym optykiem nie uzyskam tego samego efektu? 

 

Ogólnie to muszę wypożyczyć jakieś 2 zestawy do domu. Dlaczego? Bo na ten moment myślę, że potrzebuję wielkich kolumn i mocnego pieca.. a może się okazać, że spokojnie wystarczy mi np. taki NAD czy Audiolab i do tego jakieś średnie paczki... Po prostu nie mam odniesienia... Ekipa w piątek podobno kończy remont, ale jak coś to pewnie dopiero po nowym roku będę już konkretyzować swoje plany. 

 

Kurczę, kiedyś kupowało się miniwieżę SONY i była petarda... teraz człowiek siedzi tygodniami i rozkminia.. wydaje kupę kasy a i tak ma świadomość, że to co kupił to tak... średniawka.. ile by nie wydał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misyo napisał:

Czy zwykłym optykiem nie uzyskam tego samego efektu? 

 

Ogólnie to muszę wypożyczyć jakieś 2 zestawy do domu. Dlaczego? Bo na ten moment myślę, że potrzebuję wielkich kolumn i mocnego pieca.. a może się okazać, że spokojnie wystarczy mi np. taki NAD czy Audiolab i do tego jakieś średnie paczki... Po prostu nie mam odniesienia... Ekipa w piątek podobno kończy remont, ale jak coś to pewnie dopiero po nowym roku będę już konkretyzować swoje plany. 

 

Kurczę, kiedyś kupowało się miniwieżę SONY i była petarda... teraz człowiek siedzi tygodniami i rozkminia.. wydaje kupę kasy a i tak ma świadomość, że to co kupił to tak... średniawka.. ile by nie wydał :)

bo to tak jest :)

Zbyt dużo pokus które człowiekowi wiercą dziurę w głowie.

Po HDMI masz większe perspektywy jeśli chodzi o jakość dźwięku. Nie mówię, że optyk wniesie tu zauważalnie mniej ale przy tym module masz aż 3 wejścia na różne źródła.

To, dopiero daje możliwości!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2023 o 12:36, Misyo napisał:

Ceny i tego co widzę po sklepach. Na dźwięku się nie znam, po to jestem na forum byście mi podpowiedzieli :)

No to tak jak mówiłem. No to takie coś sięnie uda.

To nie wklejaj bo tez mamy te wyszukiwarki.

Dnia 15.12.2023 o 12:36, Misyo napisał:

Ogólnie to można dostać kociokwiku... W pierwszym salonie - opowiadanie o Musical Fidelity - jaki to zajebiście muzyczny sprzęt i jak super sobie poradzi właśnie pod kątem muzyki która słucham, i że każde kolumny spokojnie napędzi...

 

W drugim - Cabridge - bo super cena, kawał pieca itd...

Wchodzę na forum - Roksan i NAD :)

W tym temacie też nic się nie zmienia.

 

19 godzin temu, Misyo napisał:

Po kolejnym wieczorze czytania i oglądania recek na YT - chcę jeszcze sprawdzić jeden zestaw... mianowicie Emotivy...

XDA-3 Differential Reference DAC / Preamp

XPA-DR2 Differential Reference™ Two-Channel Power Amplifier

 

Wydaje się to na prawdę fajne... I może do tego kolumny 

Airmotiv T3+ Pair Floorstanding Tower Loudspeakers

 

Jedyne co mnie wkurza to polityka Emotivy... z USA do PL nie wysyłają bo jest lokalny dystrybutor... a w USA np. teraz jest 25% promka świąteczna... Pomijam już takie detale, jak 5 lata gwarancji w USA vs. 3 w PL. 

Soundclub wypożycza sprzęty do domu.

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Po HDMI masz większe perspektywy jeśli chodzi o jakość dźwięku

 

6 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

A nawet w przyszłości można też użyć modułu HDMI, dla chętnych lepszego dźwięku z telewizora :)

Wiesz że nie mogę koło tego przejść obojętnie :)

Bez złości i nerwów. Na spokojnie..... Jakiej perspektywy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No to tak jak mówiłem. No to takie coś sięnie uda.

To nie wklejaj bo tez mamy te wyszukiwarki.

W tym temacie też nic się nie zmienia.

 

Soundclub wypożycza sprzęty do domu.

 

Wiesz że nie mogę koło tego przejść obojętnie :)

Bez złości i nerwów. Na spokojnie..... Jakiej perspektywy?

 

Oki,

No to powiedz nam Piotrze, co oferuje kabel optyczny a co HDMI :) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2023 o 20:05, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Oki,

No to powiedz nam Piotrze, co oferuje kabel optyczny a co HDMI :) ?

Cytujesz zupełnie nie to.

Wiec jeszcze raz sobie pozwolę.

 

Dnia 17.12.2023 o 10:44, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

A nawet w przyszłości można też użyć modułu HDMI, dla chętnych lepszego dźwięku z telewizora

Wiesz że nie mogę koło tego przejść obojętnie

Bez złości i nerwów. Na spokojnie..... Jakiej perspektywy?

 

 

Jakiej perspektywy? Jakiego lepszego dzwięku?

Zapytam wprost bo chyba się pogubiłeś. Będziesz puszczał DSD z TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Cytujesz zupełnie nie to.

Wiec jeszcze raz sobie pozwolę.

 

Dnia 17.12.2023 o 10:44, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

A nawet w przyszłości można też użyć modułu HDMI, dla chętnych lepszego dźwięku z telewizora

Wiesz że nie mogę koło tego przejść obojętnie

Bez złości i nerwów. Na spokojnie..... Jakiej perspektywy?

 

 

Jakiej perspektywy? Jakiego lepszego dzwięku?

Zapytam wprost bo chyba się pogubiłeś. Będziesz puszczał DSD z TV?

Zacząłem od prostego pytania Piotr. Odpowiesz, to przejdziemy do dalszych dyskusji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stereo? Przy założeniu, że służy do połączenia z TV?

HDMI daje sterowanie głośnością jednym pilotem jak ma arc. Lepsza głośność, jeśli po optycznym TV jest zbyt cicho. Samsung The Frame w stosunku do Philipsa jest wyraźnie cichszy. Jeśli TV traktujesz jako streamer to może wyższą rozdzielczość.

Wyraźnie podnosi koszt wzmacniacza. Ogranicza wybór do niewielu konstrukcji, a to wpływa na ograniczenie możliwości dobrania idealnego dla siebie pod względem dźwięku zestawu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zacząłem od prostego pytania Piotr. Odpowiesz, to przejdziemy do dalszych dyskusji :)

Odpowiadasz pytaniem na pytanie.

Wybacz ale nie wciągniesz mnie w tą zabawę. Jeśli nie umiesz odpowiedzieć to po prostu zastanów się co piszesz.

19 godzin temu, Chmarski napisał:

W stereo? Przy założeniu, że służy do połączenia z TV?

HDMI daje sterowanie głośnością jednym pilotem jak ma arc. Lepsza głośność, jeśli po optycznym TV jest zbyt cicho. Samsung The Frame w stosunku do Philipsa jest wyraźnie cichszy. Jeśli TV traktujesz jako streamer to może wyższą rozdzielczość.

Wyraźnie podnosi koszt wzmacniacza. Ogranicza wybór do niewielu konstrukcji, a to wpływa na ograniczenie możliwości dobrania idealnego dla siebie pod względem dźwięku zestawu.

 

No właśnie sterowanie? Ok. Ale

Dnia 17.12.2023 o 14:00, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Po HDMI masz większe perspektywy jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Kluczowe słowo jakość.

Nie czepiłem się funkcjonalności.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Kluczowe słowo jakość.

Nie czepiłem się funkcjonalności.

Ja odpowiadałem na to:

Dnia 17.12.2023 o 20:05, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

No to powiedz nam Piotrze, co oferuje kabel optyczny a co HDMI :) ?

 

Nie przyszło mi nic innego do głowy, ale ja "świeżaczek" jestem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem ostatnio jeden salon... oczywiście zapytałem się o NAD C399, dostałem odpowiedź, że to w ogóle nie gra :D

Także podtrzymuję, oszaleć można - co dystrybutor / sprzedawca - to skrajna opinia. Odsłuch planuję po nowym roku, muszę skończyć remont i możliwe, że nawet sobie coś wezmę na kilka dni do domu. 

 

Ale wracając do teoryzowania.. 

Kusi mnie Emotiva. Oczywiście jak to w przypadku amerykańskich produktów - jedni kochają, inni nienawidzą (Klipsch?). 

Zastanawiam się czysto teoretycznie.. co zagra lepiej i jest lepszym rozwiązaniem... Przedwzmacniacz, np. PT2 i do tego:

- 2 x EMOTIVA BASX A1 WZMACNIACZ MOCY MONO - 200W/8

- 1 x EMOTIVA XPA TWO GEN3 WZMACNIACZ MOCY 2-KANAŁOWY - 300W/8

 

Pierwsze rozwiązanie to 2x2800pln = 5600pln.

Drugie - 7000pln. 

Z czysto wizualnego punktu widzenia - pierwsze rozwiązanie łatwiejsze to wkomponowania w szafkę :) Drugi ma XLR-a.... 

 

A i Emotiva wypuściła fajny DAC/Preamp XDA-3 Differential Reference DAC / Preamp. Jeszcze niedostępny w PL ale według amerykańskich recenzji - killer w tym przedziale cenowym. 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Misyo napisał:

Odwiedziłem ostatnio jeden salon... oczywiście zapytałem się o NAD C399, dostałem odpowiedź, że to w ogóle nie gra :D

Także podtrzymuję, oszaleć można - co dystrybutor / sprzedawca - to skrajna opinia. Odsłuch planuję po nowym roku, muszę skończyć remont i możliwe, że nawet sobie coś wezmę na kilka dni do domu. 

 

Ale wracając do teoryzowania.. 

Kusi mnie Emotiva. Oczywiście jak to w przypadku amerykańskich produktów - jedni kochają, inni nienawidzą (Klipsch?). 

Zastanawiam się czysto teoretycznie.. co zagra lepiej i jest lepszym rozwiązaniem... Przedwzmacniacz, np. PT2 i do tego:

- 2 x EMOTIVA BASX A1 WZMACNIACZ MOCY MONO - 200W/8

- 1 x EMOTIVA XPA TWO GEN3 WZMACNIACZ MOCY 2-KANAŁOWY - 300W/8

 

Pierwsze rozwiązanie to 2x2800pln = 5600pln.

Drugie - 7000pln. 

Z czysto wizualnego punktu widzenia - pierwsze rozwiązanie łatwiejsze to wkomponowania w szafkę :) Drugi ma XLR-a.... 

 

A i Emotiva wypuściła fajny DAC/Preamp XDA-3 Differential Reference DAC / Preamp. Jeszcze niedostępny w PL ale według amerykańskich recenzji - killer w tym przedziale cenowym. 

 

 

 

 

 

Nie wypowiem się za kolegów, każdy ma tam swój gust :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Chmarski napisał:

Nie przyszło mi nic innego do głowy, ale ja "świeżaczek" jestem.

Nikomu nic nie przyszlo do głowy. Właśnie to nie pierwszy raz kiedy ten konkretny kolega pisze coś bez przemyślenia.

Nie wiem co jest z osobą piszącą na Audiostereo jestem na bardzo dobrej stopie. Tu osoby się zmieniają bo to widać po sposobie pisania. I za każdym razem jest mocno przeciętnie.

21 godzin temu, Misyo napisał:

Odwiedziłem ostatnio jeden salon... oczywiście zapytałem się o NAD C399, dostałem odpowiedź, że to w ogóle nie gra :D

Także podtrzymuję, oszaleć można - co dystrybutor / sprzedawca - to skrajna opinia. Odsłuch planuję po nowym roku, muszę skończyć remont i możliwe, że nawet sobie coś wezmę na kilka dni do domu. 

No takto teraz wygląda bo.

- na pewno tego nie usłyszałeś w Topie, prawda?

- Na pewno to usłyszałeś w salonie który nie ma i pewnie nie będzie miał tego NADa.

Niestety ale rzetelność wielu salonów to dyskusja na encyklopedie.

21 godzin temu, Misyo napisał:

Ale wracając do teoryzowania.. 

Kusi mnie Emotiva

Polski dystrybutor Soundclub wypożycza sprzęt do domu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie...

 

Z powodów zawirowań finansowych - wszystko się przesuwa w czasie.. ale to i dobrze w sumie...

Najnowsze pomysł który powoli się zaczyna już konkretyzować, liczę na komentarze...

Arcam PA240 - końcówka mocy

Focal Aria Evo X N°4

 

i jako preamp prawdopodobnie Eversolo DMP-6 Master Edition lub EverSolo DMP-A8...

 

Focal grają dla mnie bardzo fajnie. Arcam wydaję się bardzo dobrą końcówką... Jakieś komentarze? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Misyo napisał:

Panowie...

 

Z powodów zawirowań finansowych - wszystko się przesuwa w czasie.. ale to i dobrze w sumie...

Najnowsze pomysł który powoli się zaczyna już konkretyzować, liczę na komentarze...

Arcam PA240 - końcówka mocy

Focal Aria Evo X N°4

 

i jako preamp prawdopodobnie Eversolo DMP-6 Master Edition lub EverSolo DMP-A8...

 

Focal grają dla mnie bardzo fajnie. Arcam wydaję się bardzo dobrą końcówką... Jakieś komentarze? 

 

Zostaw te Focale.

Modele Aria możesz kupić 60% taniej.

Aria Evo jest droga. To też nie kolumny wykonane na swój budżet.

https://www.audiostereo.pl/topic/166291-które-kolumny-są-wykonane-dobrze-a-nie-tak-jak-focal/page/2/

Zwiększyłeś budżet. Mozesz wybierac na prawde fajne kolumny.

Revolution 9 odsluchane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dobrą cenę na FOCALe.. 

To co jeszcze biorę pod uwagę to Audiovector QR7 oraz Monitor Audio Gold 300 5g. 

Ale Focale wychodzą najtaniej. Co do Heco - nie, nie znalazłem ich fizycznie nigdzie. 

Dźwiękowo bardzo pasuję mi emotiva ale jej wykonanie w porównaniu do Focala - bez szans... No i przy focalu mam duży rabat a przy emotivie na pytanie o rabat - ktoś coś wspomina o mieście w Turcji... :) :) :)

 

 

 

EDIT: przeczytałem kawałek linku z forum co wkleiłeś.. i chyba Focale odpadają :D

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiovector QR7 i Gold 300 to półka wyzej.

O jakiej dobrej cenie mówimy?

20 godzin temu, Misyo napisał:

EDIT: przeczytałem kawałek linku z forum co wkleiłeś.. i chyba Focale odpadają :D

Wiesz ja je tam nieco broniłem ale dostałem po łapach :D Bo cena za jaką mozna było dostać 948 ostatnio coś 7000-8000 zł no nie można się przyczepić. Aczkolwiek wiele osób jednak to miało dylematy. Heco sa lepiej wykonane. Powyższe dwei także.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Audiovector QR7 i Gold 300 to półka wyzej.

O jakiej dobrej cenie mówimy?

Wiesz ja je tam nieco broniłem ale dostałem po łapach :D Bo cena za jaką mozna było dostać 948 ostatnio coś 7000-8000 zł no nie można się przyczepić. Aczkolwiek wiele osób jednak to miało dylematy. Heco sa lepiej wykonane. Powyższe dwei także.

F. po 7K za sztukę - myślę, że to zamyka dalszą rozmowę... W poniedziałek zamawiam. 

Do tego biorę tego Arcama p240 i nowy streamer ale zdecydowałem się od Cambridge Audio - wyjdzie w cenie Eversolo zwykłego (nie ME czy 8semki!).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...